Şimdi Ara

AÇILIŞTA MSBMW ve FORMATSys HATASI LUTFEN YARDIM ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar pc yı actıgımda msbwm ve formatsys dıe dosyalar karsıma cıkıyor herseferınde ıptala basıorum tarama yaptım ...sildim ama bırturlu kaybolmuor lutfen bana yardım edın nasıl yokedebılırım bunları .........1 de pc yı guvenlı kıpte nasıl calıstıracagım ne olur yardım edın lutfeeeennn.........

• Sanırım virüs olayı:(
    MSN Messenger kullanıcıları gelen şüpheli dosyaları veya kişi ekleme çağrılarını kabul etmemeli. Virüs bulaşan bilgisayarlarda ise, ilk aşamada bilgisayarın güvenli kipte yeniden açılması gerekiyor.
    Ardından MSN Messenger programının sistemden kaldırılması gerekiyor.
    Daha sonra C: Kök dizinindeki Windows klasörü içinde ''system32'' dosyasını açılarak, gizli ve sistem dosyalarını aktif hale getirilmeli.
    En son olarak da virüsün yerleştiği ''system32'' klasörünün içinde bulunan, ''formatsys.exe'', ''msmbw.exe'', ''serbw.exe'', ''serb.exe'', ''serwexe.exe'' dosyaları silinmeli.
    Uzmanlar solucanla birlikte bilgisayara giren, C dizininde toplanan ve Messenger logosu ile beliren tüm solucanların da tek tek silinmesi gerektiğini vurguluyor.

Silinmesi gerekenler arasında ''fat elvis, jennifer lopez'' gibi solucanlar var. Bu işlemlerin ardından başlat menüsünde, çalıştır bölümüne girilerek ''regedit'' yazılması gerekiyor. Çıkan pencerenin sol tarafındaki bilgisayarım ambleminin tıklanarak, bul seçeneğin çalıştırılması, ''formatsys.exe'', ''msmbw.exe'', ''serbw.exe'', ''serb.exe'', ''serwexe.exe'' dosyalarının tek tek aratılarak silinmesi gerekiyor.
    Bu işlemlerden sonra bilgisayar tekrar açılabilir.Uzmanlar, güvenlik güncellemelerinin sürekli olarak yenilenmesinin önemini vurguluyor

Kaynak:NTVMSNBC
    Güvenli kip için açılışta f8 e basacaksın.

• cok teşekkurler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.