Şimdi Ara

Açılışta bios ekranında kalıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
3.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, yardımınıza ihtiyacım var.

Asus k555l laptop sahibiyim. Normal olarak açmaya çalıştığımda otomatik olarak bios ekranı geliyor ve esc ya da f10 yaparak çıktığımda yine bios ekranına yönlendiriyor bilgisayar beni. Windows hiç gelmiyor daha doğrusu bios ekranı hiç gitmiyor. Bununla ilgili olarak ne yapabilirim, ne olmuş olabilir? Format vb bir şey ne bu durum öncesinde ne de sonrasında denemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bios pilini çıkartıp takıp, öyle deneyin. Daha sonra sistem tarih ve saatini ayarlamayı ihmal etmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagdas70

Bios pilini çıkartıp takıp, öyle deneyin. Daha sonra sistem tarih ve saatini ayarlamayı ihmal etmeyin.

Açabilecek bir şey yok elimde. Bu arada başlangıçta alarm gibi ötüyor 4 5 defa

• fasakasa kullanıcısına yanıt
    Aynısı kardeşimin masaüstü pc de oluyordu onunda anakart asusdu hdd sokup tekrar takınca düzelmişti bostan bakın hdd görünüyormu

• quote:

Orijinalden alıntı: kerembaba112

Aynısı kardeşimin masaüstü pc de oluyordu onunda anakart asusdu hdd sokup tekrar takınca düzelmişti bostan bakın hdd görünüyormu

Biosta main sekmesinde gözükmüyor ama diğer sekmelerde de nereden bakmak lazım ? Göremedim baktığım kadarıyla.

Başka hdd ile işletim sistemi kurmayı deneyin Asus larda hdd görmeyince biosa atiyor

harddiski görmediği için biosla açıyor harddiskini kontrol et çıkar tak çıkarıp taktıktan sonra sorun devam ederse tekrar yaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalasktır

harddiski görmediği için biosla açıyor harddiskini kontrol et çıkar tak çıkarıp taktıktan sonra sorun devam ederse tekrar yaz

Açıkçası daha önce hiç laptop açıp toplamadım, masaüstü olsa yapardım ama. Sanırım en temizi garantiye göndermek olacak.

garantisi devam ediyorsa hiç bulaşma gönder garantiye bilgisayarı açtığın gibi garantinin ölme durumu var
  • Açılışta bios'tan ses geliyorsa ses ve anlamlarına buradan bakabilirsin.

BIOS Sesleri ve Anlamları

--------------------------------------------------------------------------------

Makinanız acılmıyor yada acılırken bip bip diye sesler veriyor. İste o seslere kulak vermek lazım.

Windows'un meshur bazı hataları vardır birisi mavi ekran hataları,diğeri sistem bi sorunla karsılastı bi hatadan kurtarıldı uyarısı birde hic acılmaması.Biz sonuncusuna degincegiz cünkü bu hata genelde donanımdan kaynaklanıyor. Çözüm kısmı icinde takıldık kısmına yazdıkca yardımcı olmaya çalışcağız.Sorunun ne olduğunu bilmek çözümün yarısı nede olsa.
    Not: Bu Award ve Amı marka anakartlar icin ama genelde her bilgisayarda aynıdır.O yüzden merak etmeyin (:
    Yiğit Bilişim

1 uzun: Bellek Problemi. Bellek modüllerinin yerine oturup oturmadığını kontrol etmek, bellek modüllerini farklı bir yuvaya takmak, belleği değiştirmek çözüm olabilir.

1 uzun 2 kısa: Görüntü hatası. BIOS ekran kartına ulaşamıyor olabilir. Ekran kartının yerine oturup oturmadığını kontrol etmek gerekebilir. Ekran kartı, ekran kartı belleği hatası ya da anakart ile ilgili bir problem de olabilir.

1 uzun 3 kısa: Görüntü hatasıyla aynı

Sürekli bipleme: Bellek ya da görüntü hatası, işlemci ısısının yükselmesi de olabilir. Diğer donanımları da kontrol etmek gerekir.

1 Bip: Bellek tazeleme hatası

2 Bip: Bellek parite devre hatası

3 Bip: 64"base" RAM hatası

4 Bip: Sistem saati hatası

5 Bip: İşlemci hatası

6 Bip: Klavye denetçisi hatası

7 Bip: İşlemci ya da anakart hatası

8 Bip: Görüntü kartı belleği hatası

9 Bip: BIOS yongası hatası

10 Bip: CMOS Hatası

11 Bip: Önbellek Hatası

• yigitbilisim Y kullanıcısına yanıt
    Açıkçası çok fazla ses geliyor sayamadım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.