Şimdi Ara

açılan internet sayfasında 'i' ve 'ş' ler...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ya saçma sapan küçük bi sorunum varda.. ben internette bir sayfayı açtığım da sayfadaki türkçe karakterler ( "i" "ş" vs) görünmüyo yani bilirsiniz ya "i" --> "y" ve "ş" --> "gamam sı bi işret" şeklinde ama yazarken sorun yok bunu nasıl halledebilirim acep,, bi yardım...

• internet explorer da görünüm kısmında dil kodlamasını türkçe(iso) yap
  • ya internet özelliklerine girdim ve ordaki language kısmında tr(iso) seçeneği yok...
    başka bir yerden mi yapılıyor...
  • abi tamam yaww...

bende nerelerde arıyorumm....
  • Arkadaşlar benim de benzer bi sorunum var ama ben türkçe karakter yazamıyorum.Google da forumda vb. yerlerde.
    Ama okuyabiliyorum. word de yazıp geçirmekten perişan oldum. Bi yardım etseniz?
  • .ya yıllardır ne öğrendim biliyormusunuz,bigisayar denen varlığın ne zıkkım yiyeceği belli olmuyor.
  • aynı sorun bende de vardı. dil ayarları klavye ayarları fln bir bak. yukardaki arkadaşın sorunun çözümü sana da yardımcı olabilir.
    quote:

Orjinalden alıntı: aeroengin

Arkadaşlar benim de benzer bi sorunum var ama ben türkçe karakter yazamıyorum.Google da forumda vb. yerlerde.
    Ama okuyabiliyorum. word de yazıp geçirmekten perişan oldum. Bi yardım etseniz?

• Aynı sorun bende de var.
    Bazı sitelerde herşey normalken bazılarında Türkçe karakterler kendinden geçiyor.
    Ne yaptıysam düzeltemiyorum. Ya da ne bu hale getirecek ne yaptıysam, bulamıyorum.

• Regional an laguage options yani dil ayarları bölümündeki yukarıdaki 3 sekmedeki ayarlarıda türkçe yapıyorsunuz dildeki detaile girip türkçe yapöayı unutmayın ve sorun halloluyor ayrıca explorer 6.0 ı yüklemenizi şiddetle tavsiye ederi.ayrıca internet explorer ı açtığınızda yukarıda View yani görünüm sekmesinde encoding var text size(yazı büyüklüğü) ın altında onu tıklayıp ordan turkish(İSO) yu seçmeniz gerekiyor kolay gelsin
  • YUKARIDA BAHSİ GEÇEN AYARI AUTOMATİC SELECTİON YAPIN NO PROBLEM OLUR
  • quote:

Orjinalden alıntı: paşalı

YUKARIDA BAHSİ GEÇEN AYARI AUTOMATİC SELECTİON YAPIN NO PROBLEM OLUR

Dil Kodlamasını Otomatik Seç yapılırsa sayfa hangi dilde yazıldıysa o şekilde görünür.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.