DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
***ACİL YARDM*** 5800 kendi kendine internete baglanıyor.Sürekli kontor atıyor****!
31
Cevap
0
Favori
34.882
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Cep Telefonları >> Nokia >> ***ACİL YARDM*** 5800 kendi kendine internete baglanıyor.Sürekli kontor atıyor****!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      501 Mesaj
      14 Ağustos 2009 20:39:51 Konu Sahibi
      Arkadaşlar en son tüm güncellemeleri yaptım telefonda 30version indirdim falan birkaç kendi programınıda güncelledi flash lite 3.1,nokia messaging falan.

Bunlar dışında bende Bu forumlardan bir iki uygulama indirdim.We dünden beri Telefon kendi kendine internete giriyor sürekli 2 şer 4 er kontorlerim atıyor..Baglantıyı kesiorum fakat 2 dakika sora kendiliğinden tekrar giriyor..

Ve bakınca hic bişey gorunmuyor ne bişey indiriyor nede bi uygulama açık.Kafayı yicem acaba bi çeşit Virüsmü ?

Telefona format atmak istesem nasıl yaparım ? Sadece teknik servislermi yapabiliyor? kendim nası yaparım bilgisi olan lütfen acele yardım etsin

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      14 Ağustos 2009 20:53:54
      telefonunda virüs olabilir bence formatla.

ayrıca ayarlan bağlantı hedeflere gir ve bağlantıları sil.

|
      |

PEGEOUT 307 XR 1.4 HDİ ( PATLICAN MORU GÖVDE RENGİ , METALİK PANJUR,KAPI KOLLARI,SUNROFF)

O BİR ASFALT CANAVARI
    • Yüzbaşı
      501 Mesaj
      14 Ağustos 2009 23:14:07 Konu Sahibi
      format attım evet hic urasmadım su anda sorun cozuldu..Basınıza böle bişey gelirse sürekli internete girerse direk format atın

AMA!!! benim yaptıgım salaklığı yapmayın,format atmadan önce Telfon rehberinizi yedekleyin

Nokia 55800 format atmak için: Telefonu kapatın, telefon kapalıyken Önce Yeşil tuşa, sora Kırmızıya sora Kamera tuşuna en sonundada Açma tuşuna basılı tutun..Bunların hepsine aynı anda basılı tutun,taaki telefon açılıp Nokia yazdıktan sora Eller tutuşana kadar ..Eller tutusunda ellerini tuşlardan çekin,formatı atıcaktık.Şifre sorarsa (ki bana sormadı) 12345.

Dilerim kimsenin basına gelmez,formata gerek kalmaz :)

|
      |

• Yarbay
      2590 Mesaj
      15 Ağustos 2009 12:09:32
      olayın aslında formatlık bir durumu yok

nokia messaging internete bağlanmaya çalışır mail kontrolü için yada hava durumu programlarından birini yükleyip otomatik ayarda bıraktıysan bu da internete bağlanma sebebi olabilir.

|
      |

• Yüzbaşı
      547 Mesaj
      15 Ağustos 2009 12:46:09
      quote:

Orijinalden alıntı: Mavi Korsan

olayın aslında formatlık bir durumu yok

nokia messaging internete bağlanmaya çalışır mail kontrolü için yada hava durumu programlarından birini yükleyip otomatik ayarda bıraktıysan bu da internete bağlanma sebebi olabilir.

Bende şimdi o konuyu yazıcaktım. Nokia Messaging'la ilgilidir muhtemelen. Uygulamayı çevrimdışı yapsaydın sorun kalmazdı. Bende Nokia Messaging yükledikten sonra sürekli wifi ağına bağlanıyordu. Senin ayarlardada önceliklli olarak turkcell internet seçilidir muhtemelen. Ondan sürekli internete bağlanıp kontör atıyodur. Virüsle alakası yok.

|
      |

• Teğmen
      160 Mesaj
      09 Mayıs 2010 01:54:11
      Benim başıma Nokia Hardwriting Calculator programıyla da geldi aynısı. Sanırım Nokia'nın kendi ürettiği, şu Nokia Labs. mıdır nedir, onun ürettiği programlarla ilgili bir şey, bilgi topluyorlar heralde.

|
      |

• Çavuş
      81 Mesaj
      09 Mayıs 2010 15:24:12
      format atmana falan gerek yok. yazılım güncelledinmi maillerde geliyor. e-posta ayarlarını yaptıysan ve windowslıve messenger yüklediysen otomatik olarak e-postanı günceller, erişim noktasından bağlandığın modemi silicen, yada e-posta aayarlarından erişim noktasını sadece internet yapıcan, yada e- postayla falan uğraşma direk sil e-posta özelliğini, gereksiz bişe bence, aynı şey banada oldu. Fitil ediyo insanı. hatta bağlandığı internettende çıkmıyor, bağlantıyı kes diyorsun, 3 sn sonra tekrar bağlanıyor.

|
      |

• Yüzbaşı
      702 Mesaj
      09 Mayıs 2010 16:59:27
      1 Senelik konu hortlamış

|
      |

HİÇ BİR ŞEY İÇİN GEÇ DEĞİLDİR...
    • Teğmen
      140 Mesaj
      09 Mayıs 2010 19:38:56
      Bende aynı problemi yaşıyordum. Çözümü; XpressMusic tuşuna basınca "Çevrimiçi Paylaşım" var. Ayarlarından 6 saatte bir güncellemesi var, onu kapat. AVEA'nın sitesinden farkettim 6 saat aralıklarla GPRS e girdiğini, araştırdım Güncelleme periyodu 6 saatti, kapattım, düzeldi.

|
      |

HTC Desire HD !
    • Er
      11 Mesaj
      10 Aralık 2010 21:06:23
      aynı sorun benim nokia c5 telefonumda da var şimdiye kadar en az 20 tl'm gitti bu yüzden... ne yapmam lazım? telefona format atsam mesajlarım falan gider mi ?

|
      |

• Er
      1 Mesaj
      03 Ocak 2011 12:45:18
      Beyler ayarlar/bağlantı/yönetim ayarları/paket veri/paket veri bağlantısı kısmını gerektiğinoe olarak değiştirin olay tamamdır,

|
      |

• Binbaşı
      1929 Mesaj
      26 Mart 2011 02:35:50
      Bu sorun benim 5230da da var. telefonda sedece email programı var.senk aralığını her saat olarak ayarladım.1 er saat arayla senkronize olurken, 1 tane mail açtğımda devamlı baglantıya geçiyor.kırmıza tusa basıp baglantıyı koparıyorum, birkaç saniye içinde tekrar bağlanıyor.su an devamlı bağlı nete.format attım o kadar,sorunu çözemedim.Yardımcı olabilecek varmı?

|
      |

• Yüzbaşı
      404 Mesaj
      26 Mart 2011 12:35:49
      quote:

Orijinalden alıntı: BuZ-MaViSi

Bu sorun benim 5230da da var. telefonda sedece email programı var.senk aralığını her saat olarak ayarladım.1 er saat arayla senkronize olurken, 1 tane mail açtğımda devamlı baglantıya geçiyor.kırmıza tusa basıp baglantıyı koparıyorum, birkaç saniye içinde tekrar bağlanıyor.su an devamlı bağlı nete.format attım o kadar,sorunu çözemedim.Yardımcı olabilecek varmı?

baglanti ayarlarina gir yeni bir hedef olustur ve hangi operatoru kullaniyorsan baglanti noktasini yeni olusturdugun alana tasi. tum interneti kullanan programlarda baglanti noktasi olarak internet yani wifi olani goster. kredi dusumu olmayacaktir.

|
      |

• Er
      8 Mesaj
      29 Mart 2011 08:01:39
      quote:

Orijinalden alıntı: endgagner

Beyler ayarlar/bağlantı/yönetim ayarları/paket veri/paket veri bağlantısı kısmını gerektiğinoe olarak değiştirin olay tamamdır,

kardeş aynısı bende de vardı yukarıdaki yorumlarda okudum e-posta ile ilgili sanırım.sürekli internete bağlanıyodu e-postayı kaldırdım sorun bitti...

|
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      29 Mart 2011 09:20:35
      quote:

Orijinalden alıntı: Bilhoslu007

Alıntıları Göster

kardeş aynısı bende de vardı yukarıdaki yorumlarda okudum e-posta ile ilgili sanırım.sürekli internete bağlanıyodu e-postayı kaldırdım sorun bitti...

E-Posta Sürekli Check Halinde Olduğu İçin Bağlantıyı Kullanıp Kontürü Çekecektir

|
      |

|| Cooler Master CM690 Full Modding || Cooler Master 650W PSU PLUS 80 || MSİ P67A GD55 B3 || İNTEL i7 2600K 3.4Ghz || ASUS AMD Radeon HD6970 GDDR5 256BİT 2GB || Kingston Hyperx DDR3 1333Mhz CL7 4*4 8GB || Western Digital 7200Rpm SATA 3 640GB || Pioneer Double Layer DVD 24x SATA || Zalman ZM MFC3 Multi Fan Controller || XIGMATEK Balder CPU Cooler || XIGMATEK Blue Led 120MM 7' || XIGMATEK Red Led 120MM 1' || Western Digital My Book 1TB || Samsung 2230N 21.5 Full HD || Microsoft Wireless Desktop 1000 || Logitech F710 Wireless Gamepad || Logitech Z5500 5.1 505W Rms Dolby Digital DTS THX || Sony Ericsson W810i WALKMAN Full Modding ||
    • Yarbay
      11842 Mesaj
      30 Mart 2011 00:48:18
      Ayarlar, bağlantı kısmından internet ayarlarını , mms ayarlarını wap ve benzeri ayarları silin. İnternete istese de bağlanamayacaktır.

|
      |

• Binbaşı
      1204 Mesaj
      30 Mart 2011 01:16:13
      quote:

Orijinalden alıntı: Arquitecto

Ayarlar, bağlantı kısmından internet ayarlarını , mms ayarlarını wap ve benzeri ayarları silin. İnternete istese de bağlanamayacaktır.

+1 ne konturlerimi yemişti ovi map

|
      |

• Er
      1 Mesaj
      21 Nisan 2011 20:19:28
      yazdığınız crvaplara baktım benim ne nokia messagibg im var nede internet ayalarını silmek istiyorum..
      lütfen yardım edin şu anda 100mb paketim var bitmek üzere..
      tel.de ovi, haritalar ve webi çok kullanıyorum..
      YARDIMINIZA MUHTACIMM

|
      |

• Yarbay
      3837 Mesaj
      21 Nisan 2011 23:00:04
      quote:

Orijinalden alıntı: ozanemretas
      yazdığınız crvaplara baktım benim ne nokia messagibg im var nede internet ayalarını silmek istiyorum..
      lütfen yardım edin şu anda 100mb paketim var bitmek üzere..
      tel.de ovi, haritalar ve webi çok kullanıyorum..
      YARDIMINIZA MUHTACIMM

güncellemeleri sil
      Nokia messagin zımbırtısınıda sil
      Bunları yaptıktan sonra birde format at sürekli internet ayarını gerektiğinde yap bunların hepsini yapmışdım düzelmişdi

|
      |
    • Çavuş
      72 Mesaj
      14 Ağustos 2011 03:03:59
      Aynı Sorun bende de vardı uygulamalar/eposta/seçenekler/kaldır :) valla en kökünden böyle çözülüyo :)

|
      |

Pokémon'un Kaldırılmasını Kınıyoruz...
      Sen Hep Kalbimizde Kalacaksın...
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.