Şimdi Ara

ACİL YARDIM KOD HATASI!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar.Elimde AUTHOR,BOOK,CUSTOMER,DİCTİONARY,LİBRARY,PERSON VE TEST CLASSI olmak üzere 7 sınıf var.Şimdi içeriklerine girmeyeceğim sorum şudur test classında Library classından firstLibrary adlı bir nesne oluşturuyorum.Ve bu classta bu nesne ile Library clasında bulunan getBooks() metodunu çağırıyorum ve: firstLibrary.addBook(new Book(1,"The Da Vinci Code",author1)); böyle birşey oluşturuyorum Book clasının constructoru da şu şekilde :

Book(int id,String title,Author author) { // consturcotr

System.out.println("Book name is:" + title +",Author is" + author);
    }
    Test clasında da Author author1= new Author("Dan Brown","Doubleday",1964); ve Author classında bu constructor:
    Author(String author,String birthPlace,int birthYear) {
    System.out.println("Author name:" + author + "birthYear and birthPlace is :" + birthYear + ","+ birthPlace);
    }
    şeklinde şimdi ben run ettiğim zaman şöyle bir çıktı alıyorum :

Book name is:The Da Vinci Code,Author isnull'in doğum yılı0 , doğum yeri:null

Gördüğünüz gibi Authorda girdiğim değerler yazdırılmadı ve null 0 null verdi yani yazdırırken bu arada Author extends Person idi ve gitti Persondaki toString metodunda yazdırdığım şeyleri verdi yani : Person classında :
    public String toString() {
    return name +"'in doğum yılı" + BirthDate + " , doğum yeri:" + BirthPlace;
    }
    bunu verdi ne yapmam lazım hatayı düzeltmem için ?

• arkadaşlar this metodu ile sorunumu çöztüm başka sorularımda var soracağım sizlere
  • so :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.