Şimdi Ara

ACİL YARDIM İPHONE 3GS TEK HATLA ÇALIŞIYOR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
4.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: realbrutal

quote:

Orijinalden alıntı: apocalypse807

2 adet ihtimal var;

1)Telefon Turkiye`den Vodafone veya Turkcell`den alinmistir ve birine sim kilitlidir. blacksn0w kullanarak sim kilidini kaldirir, istediginiz hatla kullanirsiniz.
    2)Telefon yurtdisindan gelmistir, yabanci birinin pasaportuna islendigi icin hangi operator`de islem yapildiysa yanlizca o operatorun hattiyla calisir. TK`ya tek operator uzerinden kayit islemi yapilmistir.

Bunu ogrenmeniz yararinizadir.

lütfen yalan yanlış bilgiler paylaşmayın.

1-vodafoneda turkcellde artık telefonları sim kilitli satmıyorlar.eskiden satılanlarıda müşterinin isteği üzerine kaldırıyorlar.yani türkiyeden alınmaysa direk her hattı takıp kullanabilirsin
    2-kayıt olayını turkcell kendi sisteminden yapmıyorkide bi tek kayıt olunan operatörden çalışsın.operatörler bilgileri tk ya gönderiyor.böylece tüm sistemlerde sorunsuz kullanılıyor.kayıt işlemi yaptıktan sonra(hangi operatörden kayıt ettirdiği önemli değil) unlock yapınca her türlü hatla her türlü şekilde kullanırsın.

tek bir numarayla çalışma diye bir ihtimal söz konusu değildir

Yalan yanlış bilgi paylaşmayalım diyorsunuz ama siz yanılıyorsunuz. Arkadaşın dediği doğru. Bu arkadaşın almayı düşündüğü telefon yurtdışı bir pasaportla yabancı birisinin burada satın aldığı hat ile kullanabilecek şekilde kayıt edilmiş,muhtemelen bu kişi burada ikamet etmediği için böyle bir yol izlenmiştir. Burada ikamet ediyor olsaydı ve adresini bildirseydi o zaman normal bildiğimiz kayıt işlemini gerçekleştirirlerdi. İkinci el bölümünde 10.lincoln satıyor hatta sanırım bu cihazı. O hat dışında kullanabilme yada yeniden kaydettirebilme şansı yok sanırım.Sistemde değişiklik yapamıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ngnzlr -- 11 Kasım 2009; 20:12:10 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: delann
    Bu genelleme yanlış olur hocam,benim 3gs ABD den geldi.Arkadaşımın yabancı pasaportuna kaydını yaptık.Turkcell ekstra ya gittim teli kayıt etmek istediğimi söyledim,sadece turkcell hat ile çalışacak dedi,şu an vodafone hattı kullanıyorum,daha sonra vodafone a gittim,yabancı da olsa pasaport sahibi üzerine vodafone hattı olması gerektiği ve cihazın sadece bu numara ile kullanılabilceğini söyledi,bunların dışında birer farklı turkcell ve vodafone bayilerine gittim diğerleri ile alakası olmayan koşullar koydular,daha sonra avea ya gittim saolsunlar hiç bir koşul olmadan telefon her hatta açık olacak şekilde 5 TL karşılığında kaydı yaptırdım.

gittiğin her yer sana yanlış bilgiler vermiş.ben size 1 ay önce yaptığım kaydı söylüyorum
    elime pasaportumu aldım turkcell ekstraya gittim.kayıt yapmak istiyorum dedim.tamam dedi pasaportumu aldı benden turkcell numaramı istedi.dedim ben turkcell kullanmıyorum.tanıdığınızın falan numarasıda olabilir dedi.aklıma abimin numarası geldi(pasaport benm adıma abimin numarasıda abim adına kayıtlı dikkat çekerim).abimin numarasını yazdı.şimdi o telefona bir kayıt numarası gelecek onu bana söyleyin dedi.aradım abimi numarayı istedim.söyledi.kaydınızı yaptım 1 hafta içinde kayıtlara geçer dedi.şimdi avea hattımla kullanıyorum.vodafoneda taktım.

siz kaydı hangi firmanın dükkanından yaptığınız önemli değil yani

Ben yabancı pasaportla kayıt yoluna anlattım hocam,dikkatli okumadın galiba.

• İkameti burada değilmiş demek ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ngnzlr -- 11 Kasım 2009; 21:25:53 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: delann
    Bu genelleme yanlış olur hocam,benim 3gs ABD den geldi.Arkadaşımın yabancı pasaportuna kaydını yaptık.Turkcell ekstra ya gittim teli kayıt etmek istediğimi söyledim,sadece turkcell hat ile çalışacak dedi,şu an vodafone hattı kullanıyorum,daha sonra vodafone a gittim,yabancı da olsa pasaport sahibi üzerine vodafone hattı olması gerektiği ve cihazın sadece bu numara ile kullanılabilceğini söyledi,bunların dışında birer farklı turkcell ve vodafone bayilerine gittim diğerleri ile alakası olmayan koşullar koydular,daha sonra avea ya gittim saolsunlar hiç bir koşul olmadan telefon her hatta açık olacak şekilde 5 TL karşılığında kaydı yaptırdım.

gittiğin her yer sana yanlış bilgiler vermiş.ben size 1 ay önce yaptığım kaydı söylüyorum
    elime pasaportumu aldım turkcell ekstraya gittim.kayıt yapmak istiyorum dedim.tamam dedi pasaportumu aldı benden turkcell numaramı istedi.dedim ben turkcell kullanmıyorum.tanıdığınızın falan numarasıda olabilir dedi.aklıma abimin numarası geldi(pasaport benm adıma abimin numarasıda abim adına kayıtlı dikkat çekerim).abimin numarasını yazdı.şimdi o telefona bir kayıt numarası gelecek onu bana söyleyin dedi.aradım abimi numarayı istedim.söyledi.kaydınızı yaptım 1 hafta içinde kayıtlara geçer dedi.şimdi avea hattımla kullanıyorum.vodafoneda taktım.

siz kaydı hangi firmanın dükkanından yaptığınız önemli değil yani

realbrutal, sen TC vatandasisin dmi?

• arkadaşlar yaklaşık 12 gün önce arkadasım amerikadan at&t hat ile phone getirdi.tabiki burda cekmiyor telefon.babam bir arkadaşının pasaportuna benim turkcell numaramı vererek kaydettirdi.at&t sim kartı iphone dan cıkarıp kendi turkcell hattımı taktım yaklasık 6 7 gundur bekliyorum hala acılmadı.turkcell e tekrar sordum en gec 6 gunde acılır dediler.baska sim kartlarda da kullanabilirsin dediler ama daha iphone acılmadı.anlamadım.kırdırmam mı gerekiyor yoksa beklemem mi bilgi verirseniz cok seviniri.buarada guncelleme yaptım sürüm 3.2.1 guncelleme yapmam herhangi bir sorun yaratmıs mıdır onu a bilmiyorum.tesekkurler simdiden
  • hallettim arkadaslar baska bir arkadas yadımcı oldu(aLTuu) arkadasın direk mesajı:

cihazı unlock yaparak bütün hatlarla kullanabilirsin.

telefonu bilgisayara bağlawww.blackra1n.com bu programı yükle ve aç... make it ra1n butonuna bas 20 saniye içinde telefon yeniden başlayıp açılacaktır. daha sonra menüde blackra1n isimli bir uygulama çıkacak ona girip cydia ve blacksn0w u seç yükle bu kadar...

yaptım ve oldu.telefonu kaydettirdigim icin zaten acılmıs ve bu islemi yaptım kullanıyorum simdi istr avea ister turkcell de sorunsuz.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.