Şimdi Ara

Acil Yardım Edin Pc Çökücek Heralde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Forumda yeniyim konuyu nereye açacağımı bulamadım ve buraya açtım. Arkadaşlar ben bilgisayrda bişeylerle uraşırken küçük kuzenim bilgisayarın kasasının üstüne tabak düşürdü ve pc hemen mavi ekran hatası verdi ve yeniden açıldı. Bende normaldir demim ama yaklaşık bir hafta sonra pcyi açınca bilgisayar öyle bir yavaşlamışki....
    Özelliklerim gayet iyi 4gb ram.Amd phenom II X4 955 3.21 GHz
    Zaten Şu anda ağ desteği ile güvenli moddayım ancak öyle.

Bende ilk önce virüs bulaşmış olabilir diye Avira Premium Antivirus ile güzelce bir tarattım ama hiçbirşey bulamadı. Ardından gereksiz birkaç program sildim ama faydası olmadı.En son ComboFix ile güzelce bi temizledim.İşlem bitince bilgisayar normal gibi duruyordu ama birden eski haline yani yavaş haline döndü.
    Yeniden Başletmayı Denedim ama nafile.Normalde Bilgisayarın CPU Kullanımı %5 falandı,şimdi %87 falan.

Arkadaşlar yardım edin son çare ya format yada bilgisayarı kaldırıp atacağım. :(

• işlemci sıcaklığına falan bak pc ısınıyormu birde bu konuyu aynı yerde neden 3 kere açtın
  • işlemci sıcaklığı şu anda 66C derece ayrıca bende şimdi gördüm ve neden olduğunu bilmiyorum eğer konu kapatılabiyorsa açılan 2 konu kapatabilirmiyiz
  • CPU İle CPU fanı arasındaki işlemci macunu bitmiş olabilir.Orada boşluk varsa bu ısınma ve kasma yapar.Bu işlemci macununu şırınga halinde 4-5 TLye alabilirsin.Belki kesin sonuç vermez ama geçtiğimiz yıllarda başıma gelen bir olay.Denemeni tavsiye ederim...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.