Şimdi Ara

Acil yardım Bilgisayar kendi kendine kapanıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
5.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hocam valla çok sağolun sizde benimle sterese girdiniz ama bu çok önemli benim için çünkü bilgisayarı yeniden üykelemek demek karman çorman haldeki pekçok bilginin kaybolmasına neden olamk demek. O nedenle bir an önce bu sorunu çözmeliyim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: AreaOfEffect

Güvenli Kipteyken BT848.sys dosyasının adını değiştirin ya da açılışta yüklenmesini engelleyin diyeceğim ama daha sonra sistem hiç açılmamazlık yapar mı bilmiyorum.

Aldığınız hata, bir sürücünün erişimi olmadığı bir hafıza adresine erişmeye çalışması gibi bazı anormal sorunlardan kaynaklanıyor. Bu, hafızadaki bir hatadan ya da kötü yazılmış driver'lardan gibi çok çok fazla sebepten olabilir kesin tespit için geniş araştırma gerek.

Bunu denediniz mi acaba.. Sorun kaynağı büyük ihtimal BT848.sys olarak görünüyor. Life View 98 için XP driver'mış.. O tv kartından bende de vardı, sorun çıkarmaktan başka bir şeye yaradığını hatırlamıyorum. Windows 98 zamanı izliyorduk çok güzel de NT ve türevlerinde sürücüsü stabil değil.

• HOCAM YENİ VERSİYONUNU DA YÜLEDİM ÜSTELİK KOMPLE SÖKTÜM TV KARTINI AMA SORUN GİTMEDİ.
    0X00000001 ŞEKLİNDE BİR HATA KODU ÇIKTI
    bir sürücü hatalı bir bellek adresi kullandığında oluşur DENİYOR BUNUN ANLAMI NEDİR.

quote:

quote:

Güvenli Kipteyken BT848.sys dosyasının adını değiştirin ya da açılışta yüklenmesini engelleyin diyeceğim ama daha sonra sistem hiç açılmamazlık yapar mı bilmiyorum.

Aldığınız hata, bir sürücünün erişimi olmadığı bir hafıza adresine erişmeye çalışması gibi bazı anormal sorunlardan kaynaklanıyor. Bu, hafızadaki bir hatadan ya da kötü yazılmış driver'lardan gibi çok çok fazla sebepten olabilir kesin tespit için geniş araştırma gerek.

Bunu denediniz mi acaba.. Sorun kaynağı büyük ihtimal BT848.sys olarak görünüyor. Life View 98 için XP driver'mış.. O tv kartından bende de vardı, sorun çıkarmaktan başka bir şeye yaradığını hatırlamıyorum. Windows 98 zamanı izliyorduk çok güzel de NT ve türevlerinde sürücüsü stabil değil.

• Hatalı bellek adresi olayı Ram'de yazmaması gereken yere ya da gerçekte olmayan bir yere yazmayı deneyince falan oluyor. Ram hatası ya da yazılımsal olarak driver hatası falan olabiliyor.

Siz kartı söküp, bu driver ile ilgili herşeyi uninstall edip, sonra tüm ilgili dosyaları da elle silseniz dahi mi aynı hatayı veriyor.

Sizin olay yavaş yavaş formata kadar gidecek anlaşılan.
  • KARTI SÖKTÜM UNİNSTAL EDECEK BİR PROGRAM BULAMADIM AMA VAR OLANLARI DEL YAPTIM. İYENEDE SORUN GİTMEDİ YAHU.
  • Aygıt yöneticisinde tv kartı ile ilgili iki tane aygıt olması lazım.O aygıtlara tek tek sağ ile tıklayıp özelliklere tıkla.
    Sürücü sekmesine tıkla.
    En altta KALDIRbutonu ile kaldır.
    Sonra
    başlat>çalıştır a regedit yaz enterla.
    CTRL ve F3 tuşlarına bas.
    Arama kriteri olarak Bt848.sys yaz enterla.
    Her bulduğunu delete ile sil.(ilkini bulduktan sonra diğerlerini sadece F3 tuşu ile bulabilirsin.)
    Sonra başlat>ara hizmetini çalıştır.
    Burada ileri düzey seçenekleri tıkla.
    gizli dosyalarda ve sistem dosyalarında ara seçeneğini işaretle.C sürücüsünde bt848.sys dosyasını arat.
    Tüm bulduklarını sil bir de öyle dene
  • TV kartıylailgili olan aygıtların isimleri nelerdir hocam.

quote:

Orjinalden alıntı: mesuthaksoy

Aygıt yöneticisinde tv kartı ile ilgili iki tane aygıt olması lazım.O aygıtlara tek tek sağ ile tıklayıp özelliklere tıkla.
    Sürücü sekmesine tıkla.
    En altta KALDIRbutonu ile kaldır.
    Sonra
    başlat>çalıştır a regedit yaz enterla.
    CTRL ve F3 tuşlarına bas.
    Arama kriteri olarak Bt848.sys yaz enterla.
    Her bulduğunu delete ile sil.(ilkini bulduktan sonra diğerlerini sadece F3 tuşu ile bulabilirsin.)
    Sonra başlat>ara hizmetini çalıştır.
    Burada ileri düzey seçenekleri tıkla.
    gizli dosyalarda ve sistem dosyalarında ara seçeneğini işaretle.C sürücüsünde bt848.sys dosyasını arat.
    Tüm bulduklarını sil bir de öyle dene

• Ses video ve oyun kumandası sekmesinde olmaları lazım.İsimleri aklımda yok ezbere ama tv tuner gibi şeyler olması lazım
  • Arkadaşlar XP yi eski XP üzerine yeniden yükledim.

bilgisayar şimdi de aşağıdaki hata kodunu veriyor.

BCCode : 1000000a BCP1 : E33F9A40 BCP2 : 000000FF BCP3 : 00000000
    BCP4 : 80545119 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

Daha sonra hata ayrıntılarını göster deyince bunlar çıkıyor. Sourun nerededir sizce.

:\DOCUME~1\pc\LOCALS~1\Temp\WER748e.dir00\Mini021909-05.dmp
    C:\DOCUME~1\pc\LOCALS~1\Temp\WER748e.dir00\sysdata.xml
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarpkaya

Arkadaşlar XP yi eski XP üzerine yeniden yükledim.

bilgisayar şimdi de aşağıdaki hata kodunu veriyor.

BCCode : 1000000a BCP1 : E33F9A40 BCP2 : 000000FF BCP3 : 00000000
    BCP4 : 80545119 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

Daha sonra hata ayrıntılarını göster deyince bunlar çıkıyor. Sourun nerededir sizce.

:\DOCUME~1\pc\LOCALS~1\Temp\WER748e.dir00\Mini021909-05.dmp
    C:\DOCUME~1\pc\LOCALS~1\Temp\WER748e.dir00\sysdata.xml

ne yaptıysam bu hatalara çözüm bulamadaım arkadaşlar.
  • aynı hata bende de var arastırmaktayım zaten ben bulamasaam anlaki cozumu yok :)

nacizane fikrim şudur emin değilim ama sanırım bu xp sürümü ile alakalı.farklı xpcd si ile deneyince çözüleceğini düsünüyorum fakat ben mevcut xp im ile cözme cabasındayım tabi
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.