Şimdi Ara

Acil Yardım BCD hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar laptopum mavi ekran verip açılınca böyle bir ekranda kaldı.İnternette gördüğüm tüm sorun çözme yollarını denedim ama olmadı.Bir çözümde boot fixcmbr tarzı bir komutu çalıştırmamı istiyordu onun sonucunda önemli bir donanım hatası gibi bir şey dedi devam etmedi.Benim tahminim SSD mefta oldu gibi.Çünkü format atmaya çalışırken de ssdyi ne biçimlendiriyor ne siliyor ne de windowsu yüklüyor. Hddye bari kurayım dedim onun da son aşamasında boot ile ilgili bir hata verip kurulumdan attı. Şansa da garantim 2 gün önce bitmiş ne yapmam gerekiyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Download | Hiren's BootCD PE

altta isoyu indir usb den boot ettir... programda çeşitli partition aletleri mevcut

• potti34 P kullanıcısına yanıt
    hocam ssd testi de mevcut mu acaba hdd var gözüküyor ama
  • Farklı bir hdd ile windows kurmaya çalışmak en basit problem tespiti olacak gibi.

• Arkadaşlar problem SSD kaynaklıymış. SSD değiştirdim problem çözüldü. Hiren boot cd ile sisteme girdim D:'de ki dosyalara erişebiliyordum ancak C: SSD olan hiçbir şekilde açılmıyordu HDDScan tool ile okuma yazma hiçbir şey yapmıyordu bu şekilde biraz emin oldum gibi bu tarz bir sorun yaşayanlar varsa internetteki cmd ile çözüm yollarını denesinler olmazsa hiren boot cd ile girip hddscan kullansın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.