Şimdi Ara

acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayarları seri kabloyla bağladım fakat bi bilgisayardan diğerine dosya göndermek ölüm gibi çok yavaş halbuki daha önce aynı bilgisayarı arkadaşın bilgle bağlamıştım fakat paralel kabloyla onda oyunlar çokhızlı 40-50 pingle oynanıyodu ve 2 bilgisayarda da ethenernet kartı yoktu seri kabloyu alırken bilgisayrcıya sorduğumda seri kabloyla daha rahat oynarsın demişlerdi fakat sn 1 kb ile dosya alışverişi yapabiliyorum acaba bağlantıda mı bi hata yaptım çözümlerinizi bekliyorum birde sadece anabilgisayardan dosya alabiliyorum konuk bilgisayar dosya gönderemez mi

Edited by - buster on 07 February 2002 18:16:00

• Sorun çok basit. Seri bağlantı yapmışsın ve bu çok çok çok yavaştır. Sana tavsiyem ethernet kartı kullanman. Paralel veya usb üzerinden yapacağın bağlantılar da işini görür ancak bazı oyunlar direkt bağlantıyı kabul etmiyor (örneğin : diablo II - eğer patch ile düzeltmedilerse).
  • sayin arkadaşım
    sana benzer bir olayı bende 15 gün önce yaşadım. iki makinayı birbirine paralel bağladım.Hızı iyiydi ama dosya yüklemeleri inanılmaz yavaştı ve bir çok oyun pararlel portta sorun yaratıyordu.

Çözüm : iki ethernet kartı, araya cross kablo aldım. bir makinaya proxy kurdum.

Sonuç: Mükemmel hız, tüm oyunlar çok rahat, ayrıca bir internet bağlantısı ile iki pc internete giriyor.

ÖNERİM : Seri , paralel hiç uyraşma ,hiç düşünmeden ethernet bağlatısı yap.

herhangi bir (software , hardware ) durumda yardımcı olurum,
    sevgiyle kalın

kahsen@yahoo.com
  • ethernet kartı alana kadar bunla idare etcem artık yanlzı anlamadığım bişi var şimdi parallel kabloyla bağlarsam oyunları rahat oynayabicem ama ana bilgisayardan konuk bilgisayara dosya gönderme hızım 1kb\sn olcak öylemi ki seri de de öyle
    yoksa seri ile paralel arasında oyun oynarken hız bakımından fark olcak mı biraz ayrıntılı cevap verirseniz bu konuda acemiyim ethernet kartı tek çözüm demeyin çünkü aynı bilgisayrı paralle le bağlayıp oynamıştım çokta yeterli bir hızdı benim için
    seri bağlantıda o hızı elde edemezmiyim bunu öğrenmek istiyorum birde seri bağlantıyı com 2 den yaptım ve özellikler bölümünden com 2 nin baud bandını 9600 den 115200 e çıkardım fakat bir değişiklik olmadı arkadaş bana 10 kb la dosya aktarabilirsin demişti bu yolla ama hiç bir değişiklik olmadı
  • şu soruna bi göz atın ya
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.