Şimdi Ara

acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacım var. ve şöyle yap deme cinsinden değil devreyi çizebilecek prof düzeyinde bir yardıma ihtiyacım var.
    ana başlığı 4 kanallı termik devresi (bunun gibi birşey)
    arabaya otomatik cam kaldırma modülü bağladım. çalışma şekli şöyle,
    arabanın tüm camları açık iken arabanın kumandasına kapıları kilitleme düğmesine kumanda dan basınca kapıları kilitleyip 1. camı kaldırıyor 5 saniye sonra ikinci camı kaldırıyor, 5 saniye sonra 3. cam devreye giriyor 5 sanie sonra da 4. cam devreye giriyor. elektrik elektronikten anlayan birisi için normal buraya kadar. mesela 4. cam açık diğerleri kapalı ise hepsine tek tek elektriği veriyor. 5 er saniyelik beklemeler de dahil. bu da demek oluyor ki, kapalı camlara 8-9 saniye motorlara elektrik veriyor kilit mekanizması ve cam motorları için sağlıksız ve arızaya davet çıkarıcı bir durum bu. şimdi istediğim yardıma gelelim. ben 10 amperlik bir gücü çekebilecek bir devre yapmalıyım ki, cam motoru dönmez olduğu anda veya tam kapalı ve hareket etmediği anda elektriği o motora göndermeyi kessin. 10 saniye sonra geri devreye girsin zaten beyin elektriği kesmiş olacağı için motora elektrik gitmeyecektir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.