Şimdi Ara

Akü dolum sonrası ne kadar süre çalıştırmak lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba akü boşalmıştı uzun süre çalışmadığı için, takviye kablosuyla hemen çalıştı...soru yarın otogara gitmem gerekecek kesin olarak yarın sabah marşa bastığımda sorun yaşamamkçin ne kadar sürmem lazım aracı?

Aracı çektim konu açtım 10 15 dk ya tekrar bakıcam teşkkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fell on Black Days -- 2 Şubat 2021; 21:31:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Akü kablosunu sök sabah çıkarken takıp ilerle yeter.

• Benim akü komple boşalmıştı takviye yaptım çalıştırdım 20 dakika falan kullandım sabah kalktığımda yine marş basmadı

En az 45 dakika çalışsın bide yukarıdaki arkadaşın dediği gibi akü kutup başlarını sök gece

• sağolun sökmek aklıma gelmedi öyle yapacağım

• Akün bozuksa sarjı bosalır.. Sen bozuk aküye aktarma yaptıysan ve yeni akü almadıysan bozuk akünün ertesi gün calısacagının garantisi yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 2 Şubat 2021; 17:2:36 >
  • Eğer imkanın varsa al yen bir tane geçsin gitsin. Kaç senelik akü?

• quote:

Orijinalden alıntı: Şıh Hazretleri

Eğer imkanın varsa al yen bir tane geçsin gitsin. Kaç senelik akü?

tam 3 yıllık hocam, değişim için erken diye düşünmüştüm, 1.5 ay önce çalıştı en son bir de son zamanlarda kısa mesafe kullanılıyordu

• Fell on Black Days F kullanıcısına yanıt
    Akü bozuksa full şarjlı olsa bile sabah marş basacaginin garantisi olmaz hocam yok değilse 30 dakika sabah marj için yeter.
  • Benim başıma geldiğinde usta 1 saat dolaş demişti. Ertesi sabahta sorunsuz çalıştığı halde gidip yeni akü taktırmıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizinki büyük ihtimalle uzun süre yatmaktan boşalmış, kışın ihtiyaç olmasa bile 1hafta-10günde bir çalıştırın, 5-10 km dolaşın. Kısa mesafe kullanımda harcadığı kadar dolmaz akü.

Benim ev ile işyeri 300metre, market aynı şekilde, hiç lazım olmadığı zamanlarda arada işe arabayla gidiyorum, dönüşte 10 km anayoldan ilerliyorum, 10da dönüş akü kendine geliyor, motor ısınıyor, lastikler hareket ediyor vs.

• 15 dakika devirli kullanım ideal ver çoşkuyu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LampdaLamp -- 2 Şubat 2021; 20:24:23 >
  • 20dk sur yeter sadece calismasi yeterlio olmio
  • Akuyu sarj ettirmen gerek. Bi elektrikciyle gorus uygun fiyata sarjederler.

Idareten isimi gorsun dersen yarim saat falan dolassan kurtarir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fell on Black Days

tam 3 yıllık hocam, değişim için erken diye düşünmüştüm, 1.5 ay önce çalıştı en son bir de son zamanlarda kısa mesafe kullanılıyordu

Alıntıları Göster
    Bende ki akü fabrika çıkışlı 7 yaşında olup heran bitebilir ama akü işinde haftada bir çalıştırıp gezmek gidip gelmek önemli 15 gün sonra yada 1 ay sonra hele kış işe sorun yaratmadi ama yaratabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: LampdaLamp

15 dakika devirli kullanım ideal ver çoşkuyu

devirli kullanımla bir alakası olduğunu sanmıyorum açıkçası.

• Yılbaşı tatili zamanı beş gün kadar yattığındam Akü boşalmış ve aracım çalışmamıştı, takviye yapıp akücüye gittim. Akücü ölçüm yaptı, daha gider çok zayıf gözükmüyo dedi. Ama, bugun radyo, far açmadan yarım saat kırkbeş dakika gez öyle eve git dedi. O gün işlerim vardı, kırkbeş dakika kadar seyahat edip eve döndüm. Bir aydır problemsiz kullanıyorum, bi daha teklemedi.

özet, 30-45 dk fazlasıyla yeterli olur. Akünün ömrü bittiyse yine değiştirmek gerekir, ölçüm yaptırın.

• 45 dakika 1 saat sürersen ve akü hücreleri bozuk değilse sabah çalışır.

• İstersen 24 saat aracı çalıştır hiçbir işe yaramaz. Sadece akün tamamen şarjı boşalmadı ise şansına belki işe yarar yaptığın uygulama.

Biten aküyü akü şarj cihazına bağlatıp şarj etmek ettikten sonra da akünün sağlam olup olmadığını ölçtürmen gerekli. Sonra araca bağlayıp 2-3 gün veya 1 hafta da olur tekrar akünün şarjını bir defa daha ölçtürmelisin. Yoksa bilemezsin o akü bitik mi,şarj tutabiliyor mu,sabaha kalktığın zaman şarj edecek mi vs vs.

• Muhtemelen sabah aracı çalıştıramayacaksın. Akü üç yıllıksa değiştir hiç şarjla falan uğraşma

• Akü çok ta komplike bir yapı değil bozuksa zaten her ne yaparsan yap çalışmaz araba üzerinde 1 saate şarj olmaz bu olasılıklar içinde söküp yola gidileceği zaman takıp devam etmekten daha verimli bir yöntem yok.

Bunun dışında adaptörleri edinilir ise evde şarj edilebilir ömrü uzar hakikaten boş aküde sanıyorum kimyası bozuluyor şarj tutmuyor dolu tutmak gerek.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.