Şimdi Ara

Acil Win xp onarımı için yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ""ndows asagıdakı dosya eksik yada bozuk oldugu için baslatılamadı
    \WINDOWS\SYSTEM32\CONFİG\SYSTEM

ozgun kur dısketı yada cd romu kullanıp bu dosyayı onarmayı deneyebılırsınz
    onarmayı baslatmak ıcın ılk ekranda 'r yı secın dıyor""

bu sorun yaklasık 5 veya altı dır oluyor xp cd sını takıp ılk ekranda r ye basıyorum ama gerısı gelmıyor sorunun nedenını yada nasıl cozume ulasacagımı bılen carsa lutfen yardımcı olsun cok makbule gecer....

• makinayı xp cdsinden boot edip "r" ile başlattığın zaman. çıkan dos ekranında "chkdsk" yaz. o zaman düzelebilir. o da omazsa makinayı güvenli kip'te aç. sistem geri yükleme yap. şöle iki hafta öncesindeki yerlerden birine alabilirsin mesela.
  • Bab saol chkdsk komutunu kulandım ama dıskte herhangı bır soun gorulmedıgınden ıslem ıptal edıldı falan dedı yınede taramak ıstıyyorsanız /p kullanarak baslatabılırsınız dedı aynen kullandım ve taradım sonra pc tekrar baslattım. ama duzelmedı guvnlı baslatmayı da denedım ama olmadı yıne aynı sekılde soyledıgım hatayı verdı. acaba yıne eskısı gıbı formatlayıp yenıden kurmam gerekmı yoksa baska bır cozum daha varmı. yardımınız ıcın tesekkurler..
  • sen o zaman işletim sistemini yeniden yükle.......
  • valla baska carem kalmadı saol bab ama bu sorun neen kaynaklanabılır bı tahmının varmı yda bır bılgın acaba soleyebılırmısın ?
  • makinaya kurduğun herhangi bir program, oyun yada donanım driveri olabilir büyük ihtimal.
  • EKSİK DOSYANIN ADI NE.DLL DOSYASI İSE NETTEN BULUP SİSTEME GERİ KOYABİLİRSİN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WALD -- 5 Ekim 2004, 23:06:03 >
  • Beyler hepınız saolun sorunu buldum ram den kaynaklanıyormus
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.