Şimdi Ara

ACİL TAVSİYE... HUAWEİ G7- ASUS ZENFONE 5 - AVEA IN TOUCH 4 / HANGİSİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bu üç telefondan birini almayı düşünüyorum. Herkes G7 diyecektir ama fiyat farkını da göz önünde bulundurun lütfen. In touch 4 'ü bugün gördüm. Fena görünmüyor ama malzeme kalitesi kötü gibi duruyor. Kamera iyi sayılır. En ucuzu bu 619 TL. Asus zenfone 5 bataryası sıkıntılı. Artısı 2 Gb Ram var. Malzeme kalitesi Avea' dan daha iyi. Fiyat uygun 695 TL. Belki en iyisi G7 ama en pahalısı. Özellikle pil ömrü çok iyi. Malzeme ve tasarım iyi.
    Belki Avea in touch 4 'ü henüz kullanan yoktur ama Zenfone 5 ile G7 kullananlar ne düşünüyor? Aradaki farka değer mi?

Edit:G7'yi büyük ihtimalle kontratlı alırım. Bu durumda 1272 TL ye geliyor. Yorum yapanlar bunu da göz önünde bulundursunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• g7 gercelten guzel.bir makina

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • avea intouch 4 ü ben de düşünmüyor değilim ama geçiş telefonu olarak düşündüm, aklımdaysa note 4 veya G7 var.Tüm ihtiyacıma cevap verebilen note4, f/p olarak beğenim G7, şu aralar motomot düz mantıklı eski sony elm kullandığımdan hepsi de muhteşem geliyor.G7 de istesem alabiliyorum ama tek sıkıntım şebeke üzerinden 3G görüntülü görüşmeye destek vermemesi, intouch 4 te var dedi bayii incelemeye gittiğimde ..
  • İçlerinde en iyi fiyat performans cihazı Avea İntouch 4 hiç su götürmez gerçektir bu

Avea İntouch hem işlemci, hem ekran kalitesi (HD 720p ekran) hemde fotoğraf olarak seni tatmin eder. 64 BİT Snapdragon 410 yeni nesil İşlemcisi ve ekranı ile LG L Bello'yu çok rahat sollar bu cihaz. LG L BEllo da eski nesil MTK işlemci ve 480p düşük çözünürlüklü bir ekran var. Film ve oyunlarda Avea İntouch ile keyif alırsın. Belki tek ortak yanları güncelleme konusunda Android 5 almayabilirler yüksek ihtimal ama cihaz bu haliylede zaten uzun süre götürür.

Huawei Ascend G7 özellikle malzeme kalitesi ile ve kamerası ile ön planda, 4. nesil yeni Sony Sensör kamera kullanıyor ve gerçektende fotoğraf ve video da memnun kalırsın.

Büyük ekranlı telefon zeviyorsan 5.5' inc G7 alabilirsin güncelleme de alır bir süre bu cihaz. Avea İntouch alırsan da ahlar vahlar içinde kalmazsın malzeme kalitesi haliyle düşük olacaktır ama donanımsal olarak oldukça iyi, oyunlarda, uygulamalarda sıkıntı yaşamazsın bence...

• f/p olarak Avea'nın telefonu. Bu söylediğin telefonlar arasında ise G7 tabi ki. Fakat yaklaşık 1300 lira diyorsun bu fiyat G7 için yüksek bi para. Bu yüzden iyi düşün derim o paraya güzel telefonlar var
  • Yorumlar için teşekkürler... Belirtmeyi unuttum ;şu anda GM discovery 1 kullanıyorum. Kronik olsun veya olmasın bir sorun yaşamadım. Ama ahize sesi çok düşük. Karşı tarafı zor duyuyorum. Değişmemin asıl nedeni bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: S.Soylu

f/p olarak Avea'nın telefonu. Bu söylediğin telefonlar arasında ise G7 tabi ki. Fakat yaklaşık 1300 lira diyorsun bu fiyat G7 için yüksek bi para. Bu yüzden iyi düşün derim o paraya güzel telefonlar var

Evet yaklaşık 1300 TL ama dikkat edersen kontratlı fiyatı o. Peşin 999 TL. Yine de diğerleriyle bayağı fark var.

• quote:

Orijinalden alıntı: RancStone

quote:

Orijinalden alıntı: vaskin77

Herkese iyi forumlar
    Bu üç telefondan birini almayı düşünüyorum. Herkes G7 diyecektir ama fiyat farkını da göz önünde bulundurun lütfen. In touch 4 'ü bugün gördüm. Fena görünmüyor ama malzeme kalitesi kötü gibi duruyor. Kamera iyi sayılır. En ucuzu bu 619 TL. Asus zenfone 5 bataryası sıkıntılı. Artısı 2 Gb Ram var. Malzeme kalitesi Avea' dan daha iyi. Fiyat uygun 695 TL. Belki en iyisi G7 ama en pahalısı. Özellikle pil ömrü çok iyi. Malzeme ve tasarım iyi.
    Belki Avea in touch 4 'ü henüz kullanan yoktur ama Zenfone 5 ile G7 kullananlar ne düşünüyor? Aradaki farka değer mi?

Edit:G7'yi büyük ihtimalle kontratlı alırım. Bu durumda 1272 TL ye geliyor. Yorum yapanlar bunu da göz önünde bulundursunlar.

1- g7 aldiktan sonra g3 alinir, sil onu aklindan :)

2- simdi sana onerecegim telefonu verdigim linkteki videodan baslayarak iyice bir incele, suanda bu telden yaziyorum, acayip memnunum. :)
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=100254354

3-fanboyluk yapmam urunu alipta sorunlu urunu savunmam, o tür insan kılıklı virüslerden degilim.

Hocam az önce attığım mesajda belirttiğim gibi GM discovery 'den geçiş yapıyorum. Bu telefon da muhakkak iyidir ama geçiş yapmaya değmez diye düşünüyorum.

• Şu G7 849 veya 899 gibi bir fiyatla gelseydi hiç tereddüt etmeden alırdım. İlginç olan hattımı taşıdığım Avea bayii de deli gibi G7'yi öneriyordu. Avea'nın kendi telefonu varken onu önermesi tuhafıma gitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: @iSS

İçlerinde en iyi fiyat performans cihazı Avea İntouch 4 hiç su götürmez gerçektir bu

Avea İntouch hem işlemci, hem ekran kalitesi (HD 720p ekran) hemde fotoğraf olarak seni tatmin eder. 64 BİT Snapdragon 410 yeni nesil İşlemcisi ve ekranı ile LG L Bello'yu çok rahat sollar bu cihaz. LG L BEllo da eski nesil MTK işlemci ve 480p düşük çözünürlüklü bir ekran var. Film ve oyunlarda Avea İntouch ile keyif alırsın. Belki tek ortak yanları güncelleme konusunda Android 5 almayabilirler yüksek ihtimal ama cihaz bu haliylede zaten uzun süre götürür.

Huawei Ascend G7 özellikle malzeme kalitesi ile ve kamerası ile ön planda, 4. nesil yeni Sony Sensör kamera kullanıyor ve gerçektende fotoğraf ve video da memnun kalırsın.

Büyük ekranlı telefon zeviyorsan 5.5' inc G7 alabilirsin güncelleme de alır bir süre bu cihaz. Avea İntouch alırsan da ahlar vahlar içinde kalmazsın malzeme kalitesi haliyle düşük olacaktır ama donanımsal olarak oldukça iyi, oyunlarda, uygulamalarda sıkıntı yaşamazsın bence...

Gerçekten objektif ve güzel bir değerlendirme olmuş. Huawei'nin kamerasını gördüm. Fazlasıyla tatmin edici görünüyordu. Kağıt üzerinde in touch 4 de aynı ama sensör farkı mutlaka vardır.

• Teşekkürler. LG benim de beğendiğim ve kullandığım bir marka. Led tv'im lg, tabletim Lg (G pad v500). Bütün elektronik ürünlerde yüksek f/p oranına sahip. Avea bayiinde L Bello'yu da incelerim. En azından verdiği hissiyatı görmüş olurum.
  • G2 mini öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: elophidae

G2 mini öneririm.

Başlıkta belirttiğim gibi 3 modelden birini düşünüyorum. Lg alırsam minisini değil de anasını alırım. Fiyatı 1100 TL'ye kadar düştü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RancStone

quote:

Orijinalden alıntı: vaskin77

Teşekkürler. LG benim de beğendiğim ve kullandığım bir marka. Led tv'im lg, tabletim Lg (G pad v500). Bütün elektronik ürünlerde yüksek f/p oranına sahip. Avea bayiinde L Bello'yu da incelerim. En azından verdiği hissiyatı görmüş olurum.

Çok zorlamış gibi yazmışım pardon

Aynen...telefonu almasam da görmek zorunda hissettim kendimi..
    Şaka şaka

• Dün Avea bayisinde in touch 4 inceledim. Fiyatına göre gayet iyi bir telefon gibi duruyor. Kamera, ekran, internet, tasarım hoşuma gitti. Malzeme kalitesi de bence iyi. Kapasitif tuşlar artısı. Batarya ciddi soru işareti. Bir de şu Avea uygulamalarinin devre dışı birakilabilmesi şart. Onlar olumlu olursa bu telefon ciddi tutar. Bu telefona bir de hemen anakonu şart.
    Yalnız gm discovery kullanan biri için fark yaratacak unsurlar barındırmıyor. 1 gb Ram olan bir telefondan sonraki telefon muhakkak 2 gb Ram olmalı.

• Evet haklısın discovery 'ye göre aman aman bir fark yok. Herhangi bir sorun da yaşamadım. Tek sıkıntım ahize ve mikrofon sesi çok az. Ne ben karşı tarafı iyi duyabiliyorum ne de karşı taraf beni. Ayrıca şu kitkat güncellemesi sinir etti beni. Yeniden 4.2 JB'ne döndüm. Avea'nın telefonu güncelleme alır mı soru işareti. En azından 4.4 kitkat ile geliyor.

• slm arkadaşlar inTouch4 almayı düşünüyorum evde duracak. İntouch 4 fazlasıyla işimizi görür lakin burdaki yorumları okuyunca aklım karıştı.Bu fiyat aralığında başka telefon öneriniz var mı 2.el lg pro lite var mesela (get le) sahibinden.com da garantili bunun gibi önerilerinizi bekliyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.