Şimdi Ara

ACIL! Sifir aracimin henuz 10 gunluk iken beyni gitti, degisim icin gereken yasal prosedur nedir? (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
6
Favori
19.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Malesef boyle olucagini ilk gunden beri biliyordum cunki aynisini yasadim..
  • neyse takibe devam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slithreen

quote:

Orijinalden alıntı: serdügeşt

aracın alman arabası oldugu kesin... Ve degısım yapılmayacak. Parca degısecek demedı demeyın. Zıra sıfır dıye satılıpda boyalı cıkan araba vardı forumda. Adam ne yaptı bılmıyorum ama sız o arabayı bı ekspere gosterın. Tasıma esnasında kaza yapabılıyor. Tırdan dusuyor vs. Ama fırmalar sıfır dıye satıyor.

Bana pm atarsanız sıze yardımcı olayım.

tam tersine böyle bir sorunlu aracın alman aracı olma ihtimali çok düşük

Ben fransız yada italyan diyorum

Alman araçlarından olmazmışmış. zaten tüm arızalar italyan yada fransız araçlarında çıkıyor. opel denen "üstün alman" markası dizellerini kimden alıyor bakın bi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

quote:

quote:

aracın alman arabası oldugu kesin... Ve degısım yapılmayacak. Parca degısecek demedı demeyın. Zıra sıfır dıye satılıpda boyalı cıkan araba vardı forumda. Adam ne yaptı bılmıyorum ama sız o arabayı bı ekspere gosterın. Tasıma esnasında kaza yapabılıyor. Tırdan dusuyor vs. Ama fırmalar sıfır dıye satıyor.

Alman araçlarından olmazmışmış. zaten tüm arızalar italyan yada fransız araçlarında çıkıyor. opel denen "üstün alman" markası dizellerini kimden alıyor bakın bi.

Sadece opele bakarak yorum yapmayın VW Merso Audi BMW Bunlarıda göz önünde bulundurun

Ayrıca hiçbir otomobil markası Renault Fiat ve Peugeot kadar kalitesiz olamaz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

quote:

quote:

Sadece opele bakarak yorum yapmayın VW Merso Audi BMW Bunlarıda göz önünde bulundurun

Ayrıca hiçbir otomobil markası Renault Fiat ve Peugeot kadar kalitesiz olamaz

tabi siz fiat'ı halen şahin, doğan, kartal olarak gördüğünüz için dünyadaki en kalitesiz marka oluyor. aşın artık şu saçmalıkları. şu anki bindiğiniz tüm dizel motorlu araçlar, sessiz, performanslı, ekonomik, uzun ömürlü ise bunun %90'ı fiat markasına borçlu. elinizin altında internet var. foruma yazı yazabilecek durumda iseniz fiat'ın geçmişini araştıracak kadar bilgi birikimine sahipsiniz demektir. araştırın, geliştirin kendinizi.

• Böyle olucağı belliydi ki zaten.

Sizin bu saatten sonra direk opelin genel merkezine ihtarname çektirmenizdir. İhtarname sonucunda eğer merkez bile bir işlem yaptırmadı ise hemen mahkemeye gidiyorsunuz hem opel türkiyeyi hemde hem opel merkezini mahkemeye veriyorsunuz. Sonra bütün aklınıza gelen sosyal platformlarda gerek türkçe gerek ingilizce olarak rezil ediyorsunuz. Bakın o zaman nasıl kuzu kuzu ayağınıza geliyorlar.Hatta nette opel ile opelin hatası olan üretim hatası olan kişileri bulup toplu olarak hareket ediceksiniz işte o zaman nasıl zorlu birisi olduğunuzu anlarlar.

Sakın yok mahkeme masrafları yok avukat masrafları felan demeyin mahkeme sizin haklı olduğunuzu söylediğii anda bütün yaptığınız masrafları karşı tarafa ödeticeksiniz . Hatta mahkeme sonuçlanana kadar yasal faiz ve yıpranma payı ve araçsız kaldığınız için oluşan maddi kaybı opele öpe öpe ödettirirler.bu forum zamanda çok kişiler gördü. En çirkef teknik servise sahip olan doğuş otoyu bile bu forumdaki bir çok insan dize getirdi. kararlı olduğunuz sürece opelden hakkınızı kuruşuna kadar alırsınız.Ama ilk önce opel merkezi ile iletişime geçin.eğer almancanız yok ise taner abimiz eminim yazışmalarda size yardımcı olur

• quote:

Orijinalden alıntı: turkgezgin

quote:

Orijinalden alıntı: turkgezgin

Arkadaslar bugun markanin Bolge Muduru ile gorustum. 2 taraf icinde samimi bir gorusme gecti. Ben gerekcelerimi acikladim, sabirla dinledi kendileri. Acikcasi kendi adima soylemek istediklerimi soyleyebildigim icin mutluyum. Olayin halen yargiya intikal etmeden cozulebilecegine inaniyorum.

Aracin birebir degisimi yerine ust model/ust segment bir arac ile belli bir ucret farki verilerek degistirilme ihtimalinin oldugu soylendi.

Birkac gune kadar tekliflerini iletecekler. Mantikli bir teklif olursada olumlu olarak degerlendirmeyi planliyorum.

Olayi bastan beri takip eden arkadaslar zaten biliyorlar. Marka/model/bayii bilgisi degil onemli olan arkadaslar, burada yasanan olay ve bu olayin cozulmesinde atilmasi gereken adimlar esas olan. Her marka/model de basiniza gelebilir onemli olan dogru adimlari atip hakkinizi savunmaniz...

Teklif geldikten sonra yine marka/model vermeden mantikli bir teklif olup olmadini ve olumlu/olumsuz cevap verdigimi buradan yazacagim.

Buraya kadar konuyu takip etmis yada buraya kadar okuyan arkadaslara tesekkur ederim.

Herkese hayirli aksamlar.

Herkese merhabalar,

Nereden baslayacagimi bilmiyorum aslinda yazmaya... En iyisi marka/model yazmak ile baslayayim. Arkadaslar aracim 2012 OPEL CORSA Color Edition 1.3 Cdti 75 Beygir Dizel (Manuel Vites). Bilmeyenler ve konuyu son sayfasindan gorup takip edenler icin soyleyeyim... Bugune kadar marka/model bilgisini hep saklamayi tercih etmistim cunku hep iyi niyetle olayin cozumlenebilecegine inanmistim ama artik inanmiyorum. Evet 585 km de bozulan, beyni arizalanan arac OPEL dir. Her ne kadar munferit bir olay olduguna inansamda sizinde basiniza gelebilir ve musteri hizmetlerinin M sini bulamazsiniz bu firmada...

Yazacak cok sey var ama ozetlemek istiyorum gecen hafta yasananlari...

Konuyu bugune kadar takip eden arkadaslar gectigimiz hafta markanin bolge muduru ile gorustugumu biliyorlardir. En son yazimdada bahsettigim gibi Opel Bolge Muduru ENGIN Bey bana arac birebir degisimi yerine aradaki maliyet farkini verip Opel Astra serisinden bir arac ile degisim yapabileceklerini ve bu sekilde beni magdur etmeyeceklerini mutlu bir sekilde ayrilacagimi soylemisti. Hatta konusmasinda beni o kadar inandirdiki artik zaten bayilerin aradan ciktigini, Opel olarak bana maliyet fiyatlarini goz onune alarak cok guzel bir teklif sunacaklarini ve olay yargiya intikal etmeden bu olayi cozebilecegimiz soylenmisti gectigimiz pazartesi gunu (23 Nisan 2012). Bende cuma gunune kadar haber bekledim ve gelmedigi icin cuma sabahi kendisini aradim Engin Bey'in. Tatilde oldugu icin calisma yapamadigini ama hemen donecegini belirtti kendisi ve dedigi gibi 1 saat sonra aradi. Teklifi aynen soyle Engin Bey'in... Aracimi alip (o gunku opel.com.tr sitesinde gozuken 0 arac fiyati 41 bin kusur lira) yerine verecegi Astra icin (o gunku opel.com.tr sitesinde gozuken 0 arac fiyati 47 bin kusur lira) benden tam olarak 14 bin TL istedi!!!!!!!!!!!! Evet bu demektirki 585 km de aracimi (ki kendileri motor beyni degissede degerinin dusmeyecegini soyluyorlardi servis garantisinde oldugu icin), 33 bin TL ye saymislardi. Bu resmen karsidaki musteriyi enayi yerine koymaktir! Tabiki bunu duyduktan sonra telefonda oldukca tartistim kendisiyle. Benim bekledigim mantikli teklif MAKSIMUM liste fiyatlari arasindaki fark iken (ki kendisi uzun maliyet hesaplari yapip guzel fiyat verecegini soylemisti) liste fiyatinin 2 kati kadar fark cikartip birde magdur olan musteriden para kazanmaya calisiyorlar, bu kadarinada PES dedim sahsen. Bir markadan bir kisiye bu kadar iskence yapilir arkadaslar, resmen dalga geciyorlar... Ben zaten aracimi tamir ettirip galeriye versem bana OPEL bolge mudurunun verecegi teklif kadar teklif verirler. Kendisinede aynen boyle aktardim zaten.

Bu arada bu gibi durumlarda benim gittigim yol mantikli bir yol degilmis arkadaslar ben bunu anladim... Gidin bayiye yada ureticiye gazeteci veya kameraman tanidiginiz var ise, bas bas bagirin ortaligi velveleye verin daha hizli ve iyi bir sonuc alirsiniz diye dusunuyorum...!!

Olayin geri kalanini yazmak icin su an vaktim yok birkac gune kadar yazacagim...

Herkese iyi haftalar dilerim.

öncelikle geçmiş olsun ama senin sorunun opel yada aracında değil bizzat sende.. Aracın bozulmuş gidip bunu alın bana yeni araba verin diye diretmemişsin ağzından çıkan ilk cümle cok önemlidir yumuşakça çıkmıcak cümleler sert sert bağıra çağıra sölüceksin bu ülkede siyasetçilerden feyz alamadık halen adam nasıl bağırıyor meydanlarda halkı topluyor sizde aynısını yapıcaksınız. Medeni şekilde hiçbir yere bü ülkede varılmıyor. Gerekirse tehtid ediceksin bu bayiler ondan anlar başka türlü lafını geçiremezsin. Yakıp yıkıcaksın vurup dağıtıcaksın tam bir pisko olucaksın Nefesim yettiği kadar uğraşıcam sizinle geceleri rahat uyuyamıcaksınız diceksin elinden geleni ardına koymucaksın. Fakat bunları en başında yapıcaktın. Hata yapmışsın

• avrupa hayranı arkadaşlara şunu anlatamıyoruz:

bunların araçlarındaki bu elektronik problemler istisna değil.

bunlar böyle her problemli aracı geri alsalar batarlar

ki zaten batıyorlardı biliyorsunuz.

bayinin de burada yapabileceği çok bir şey yok.

avrupalılardan uzak durun kafanız rahat etsin.

bakın yeni hyundai i30 çıktı, herkes linç etmek için sıraya girdi.

hyundai nin böyle kalitesiz araç üretme şansı yok, şu durumda bile 50 tane kulp takıyorlar.

japondan koreden şaşmayın.
  • Allah kolaylık versin bu olay Türkiye'de değilde bir avrupa ülkesinde olsaydı şimdiye kadar mutlu sona ulaşmış olurdunuz.
    Bayii sinden müdürlüğüne hepsi sizin üzerinizden hala kar amacı güderek tekliflerde bulunuyor olması gerçekten çıldırılmayacak cinsten değil geriye mahkeme yoluyla konuşarak yapmadıklarını zorla yaptırmak kalıyor , bu sizin en doğal hakkınız bu arabalar kolay kazanılan paralarla alınmıyor ve fiyatlarıda gerçekten yüksek...
    Umarım er yada geç sıfır bir araç ile değişiminiz gerçekleşir bir an önce ki tüm olaylar hehinize birle gerçekleşse yeni aracınız içinde sizi oldukça uzun bir süre beklete bilirler gibime geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nismogy -- 30 Nisan 2012; 1:00:18 >
  • opelci olarak derin üzüntü içindeyim... fiat linea alacagım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonnick -- 30 Nisan 2012; 1:13:34 >
  • Hocam nedir son durum..
    Marka deşifre oldu mu? İlk mesajlarda göremeyince bekleyeyim dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLooP

Hocam nedir son durum..
    Marka deşifre oldu mu? İlk mesajlarda göremeyince bekleyeyim dedim.

Araç 2012 Opel Corsa 1.3 CDTI
  • peki ilk arızada değişim istenecekse garanti neden var? çok sinir bozucu bir durum katılıyorum ama neticede kul yapısı"bence" beyni değiştirip devam etseniz bu kadar yıpranmazdınız.
  • Değişim konusunda ısrarcı iseniz tüketici mahkemesi işini geciktirmeyin. Zaman aşımı muhabbetleri olmasın sonra.
  • Bencede artik daha fazla vakit kaybetmeden hakkınızı arayın. Güzellikle bir yer varamıycaksınız gibi , bu adamlarla uzlaşmaya çalışarak daha fazla vakit kaybetmeyin.
  • herkese merhaba
    daha önce de belirttiğim gibi ilk bir ay içerisinde bayiye ve/veya merkezearızayı belirtmişsen ve bu arıza senin bu araçtan faydalanmamana sebep oluyorsa ve arızanın giderilmesini talep etmemişsen garanti belgesi uygulama yönetmeliğine göre direkt bu araç ayıpşı mal sayılır ve senin şu 3 hakkın doğar
    1. ayıpsız araçla değişim
    2. ödediğin paranın sana geri iadesi
    3. ücretsiz onarım
    bundan emin ol artık takdir senindir. ama bunlardan sadece bir tanesini talep et. bir avukat aracılığıyla bir ihtarname çek yeterli.
    VE ALEMİ İBRET OLSUN, BU DURUM İNANIN ANCAK VE ANCAK OPEL'DE OLUR. en çok mahkemelik olan tek firma OPEL tüketici hakları davalarına bakan avukatlar bu durumu çok iyi biliyorlar. O kadar adiler ki bunu bile bile müşteri memnuniyetini gözetmeksizin size sıfır araç ta vermeyecekler ve siz mahkeme sonucunda onlardan hakkınızı alacaksınız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SchwarzMoto

peki ilk arızada değişim istenecekse garanti neden var? çok sinir bozucu bir durum katılıyorum ama neticede kul yapısı"bence" beyni değiştirip devam etseniz bu kadar yıpranmazdınız.

hocam mesele sıradan bir arıza değil ki. beyni gitmiş ve ayıplı mal kategorisine giriyor. bakın benim başıma geldi. YENİ ASTRA 2010 MODEL. 30 BİNDE SEKMAN KIRDI. ben bu tür muhabbetlerden habersiz direkt garanti kapsamında tamiri kabul ettim. araç şimdi 50 binde ve şuan 3. defadır motoru açılmış vaziyette serviste duruyor. OPEL-TÜRKİYE nin ne kadar ADİ olduğunu ancak şahit olanlar bilir. Ben onları ALLAH'A HAVALE ETTİM...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nismogy

Allah kolaylık versin bu olay Türkiye'de değilde bir avrupa ülkesinde olsaydı şimdiye kadar mutlu sona ulaşmış olurdunuz.
    Bayii sinden müdürlüğüne hepsi sizin üzerinizden hala kar amacı güderek tekliflerde bulunuyor olması gerçekten çıldırılmayacak cinsten değil geriye mahkeme yoluyla konuşarak yapmadıklarını zorla yaptırmak kalıyor , bu sizin en doğal hakkınız bu arabalar kolay kazanılan paralarla alınmıyor ve fiyatlarıda gerçekten yüksek...
    Umarım er yada geç sıfır bir araç ile değişiminiz gerçekleşir bir an önce ki tüm olaylar hehinize birle gerçekleşse yeni aracınız içinde sizi oldukça uzun bir süre beklete bilirler gibime geliyor.

SİZE KESİNLİKLE KATILIYORUM. ZATEN BU ADAMLARIN İNSANLIKTAN ANLADIĞI YOK. TEK DERTLERİ YASAL OLARAK KENDİLERİNİ SAĞLAMA ALMAK VE MADDİYAT. MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ FALAN HİKAYE... ÖZELİKLE OPEL / OPEL-TÜRKİYE GİBİ .............

• Zamanında Opel Türkiye'nin ne olduğunu gördüğüm için Opel'e bulaşmadım. Geçmiş olsun, kolay mı kazanılıyor ya araba. Bir de pişkin pişkin davranan namussuzlar yok mu, ibret olsun diye müşterilerin bulunduğu sırada showroom'da rezillik yapmak lazım.
  • Geçmiş olsun!

Her Opel de aynı sorun yaşanacak diye bir şey yok tabi ki ancak;

Opel Müşteri Hizmetlerinin gerçek yüzünü görmüş olduk.

Forum bence konuya sahip çıkmalı hepimizin başına gelebilir.Sıfır alınan arabanın 10 gün içinde beyninin
    bozulması çok feci bir durum.Parayı çok zor kazanıyoruz.

Allah sabır ve kolaylıklar versin.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.