Şimdi Ara

Acil polerize filtre tavsiyesi 77mm ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 77mm polerize fltre almak istiyorum,tavsiyelerinizi merakla bekliyorum teşekkürler.

beta ,kenko, bandb gibi markalar var,fiyatları birbirine çok yakın,kullananınız varsa lütfen cevap yazsın.teşekkürler.
     Acil polerize filtre tavsiyesi 77mm ? Acil polerize filtre tavsiyesi 77mm ? Acil polerize filtre tavsiyesi 77mm ?

• Fotografium.com/urun/bw-77mm-uv-filtre
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

Fotografium.com/urun/bw-77mm-uv-filtre

teşekkürler.b&w ler çok kaliteli fakat aşırı pahalı,sizce hoya bu markaya göre nasıldır?
  • ismet8018 kullanıcısına yanıt
    Özel bir gayeniz yoksa dilediğiniz alanları ( fotoğrafın tamamı veya belirli bir bölümü ) Photoshop veya Lightroom da işleyebilirsiniz. Makinelerin renk profillerini biraz kurcalayabilirsiniz.

İllaki filtre almak istiyorsanız ucuz ne olduğu belli olmayan filtrelerden almayın. Hoya nın da bir iki çeşit filtreleri var. Aralarında 50 dolar civarı fark var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X Files

Özel bir gayeniz yoksa dilediğiniz alanları ( fotoğrafın tamamı veya belirli bir bölümü ) Photoshop veya Lightroom da işleyebilirsiniz. Makinelerin renk profillerini biraz kurcalayabilirsiniz.

İllaki filtre almak istiyorsanız ucuz ne olduğu belli olmayan filtrelerden almayın. Hoya nın da bir iki çeşit filtreleri var. Aralarında 50 dolar civarı fark var.

evet hocam doğru dediniz.hoya nın pro serisi ve normal serisi varmış.normal serisinden memnun olanlar baya çok.photoshop tan gölgeleri düzgün bir şekilde ayarlayabilirmiyim acaba camera raw eklentisiyle.tabi raw formatla çekilmiş olanları ?
    Filtreleri belirli bölgelere de uygulayabilirsin. Ben bu örnekte sadece kuşa uygulamıştım. Bu arada bu fotoğrafın raw çekmedim. Sadece jpg üzerinden oynadım. Bu kuşu biraz da kısmetim varmış bir yerde çekimde iken, dinleniyorduk o sırada denk geldi. Bir süre peşinden koştum ama 5-6 tane iyi poz yakalamıştım. Güneşli bir gün olmakla beraber, ağaç gölgelerine de denk geldiği için ışığın fazla geldiği durumlar oldu. Bu yüzden sadece kuşun rengi ile oynadım. Bunun için bir layer daha kopyalayıp filtre oluşturduktan sonra geriye kalanı silebilirsin. Veya bazı filtrelerde maske ekleyip sadece filtre uygulamak istediğin alanlara fırça ile de uygulayabilirsin.

Ayrıca Photoshopta CTRL + B ile Color Balance açabilirsin. Renklerle oynamak için orada ( 3. resimde ) gölgelere uygula vb gibi seçenekleri de göreceksin. Raw çekmek böyle durumlarda en mantıklısı.

Lens 18-200 Canon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X Files -- 1 Temmuz 2015; 3:58:30 >

• Bir örnek daha vereyim, Gerçi kontrası biraz fazla fotoğrafın, dergiye basılacağı için böyle ayarlanmıştı. Bu saatte hiç oynayacak halim yok : ))

Fotoğrafın tamamına uygulandığında filtrenin önemini görebilirsin. Bunu hangi lensle çekmiştim hiç hatırlamıyorum. (Exif bilgileri olan örnekleri elimde yok ps dosyalarından tekrar boyutlandırdım) Varmış üzerinde bilgiler fotoğrafın 50mm yazıyor muhtemelen 17-50 ile çekmişimdir.

Karşıdaki yapının duvarlarına iyi bakarsan oradaki farkları ciddi görebilirsin. İstenirse yine farklı alanlardaki filtreleri silmek veya uygulamak mümkün.

Şeyi yazmayı unuttum, Phoshota raw eklentisine gerek yok. CS6 güncellemesinden sonra olması lazım raw dosyaları eklenti olmadan açabilirsiniz. ( sürüm yanlış olabilir Google dan bakmak lazım)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X Files -- 1 Temmuz 2015; 6:39:36 >

• Filtre kullanarak ışık patlamasının önüne mi geçeceksiniz? Amaç bu mudur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • X Files kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler,sizin sayenizde filtre alma külfetinden kurtuldum.dünden beri jpeg resimlerimi photoshopta edit liyorum.sonuçlar gerçekten muhteşem.hem bu sayede photoshop bilgimi arttırıyorum.siz de gayet başarılı düzenlemeler yapmışsınız.

fotoğraf çok emek isteyen bir iş.ne kadar emek verirsek o fotoğraf o kadar kıymetli oluyor.fotoğrafı çekmenin yanında,üstüne bir de yazılımlarla düzenlemek değerini gözümüzde arttırıyor.

adobenin photoshop cc (2015) sürümünü kullanıyorum.üzerinde raw düzenleme yaması gelmedi.sonradan adobenin sitesinden 252 mb lık yamasının indirip kurdum,sonra açtı.daha önce açmıyordu.windowsun camera codec pack yüklü olmasına rağmen photoshop kabul etmiyordu.sanırım adobe makina markalarının format değişikliklerine gitmelerinin telafisi için yamayı daha güncel tutmak için ayrıyeten indirmeye sundu.

koyu tonlu resim düzenlenmiş olanı.polerize filtre efekti vermeye çalıştım.photoshopu yeni yeni öğreniyorum.sanırım birz pozlamayı fazla kıstım.ama gene de orjinalinden 10 kat daha güzel oldu gibi
     Acil polerize filtre tavsiyesi 77mm ? Acil polerize filtre tavsiyesi 77mm ?

• çekomastik kullanıcısına yanıt
    evet, ışık patlamaları ve gölgelerin çok karanlık,güneş gören yerlerin çok parlak çıkması problemlerini ortadan kaldırmak için polerize filtre arayışına girdim.sağolsun syn x-files raw formatlı resimlerimi photoshop ta benzer efektler verebileceğimizi bilgilendirdi.şimdilik polerize olayını askıya aldım.photoshopta takılacağım
    İşinize yaradığına sevindim.

Elbette deneyerek çok daha güzel etkiler yakalayacaksınız. Kuşe kağıda fotoğraf basmayacaksanız çok fazla kontras yükseltmeyin. Satürasyon değerlerine mutlaka oynayın. ( yani gerekmiyorsa vermeyin ama yine de bir oynayın farkı görürsünüz) Portrelerde daha yumuşak efektler kullanın.

İlerleyen dönemlerde fotoğrafa daha hakim olduğunuzda özellikle manzara çekimlerinde graduated filtreler kullanabilirsiniz. Çok eğlenceli olmakla beraber çok ta faydalı oluyorlar.
    Polarize filtre istenmeyen yansımaları engeller yada tam tersi acıya göre artırabilir. Kullanim amacı budur, sizin derdiniz için en önemli şey doğru pozlama yapmayı bilmek, histogram okuyarak çekim yapmak, raw çekip sonradan düzenleme yapmak. Ama en önemlisi doğru saatte doğru ışıkla çekim yapmak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.