Şimdi Ara

ACİL LAPTOP ÖNERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 10 yıldır lenovo z500 laptop kullanmaktayım. Şu zamana kadar hiç bir şekilde beni yarı yolda bırakmadı ve hala tıkır tıkır çalışıyor. Özetle çok çok memnunum.

Şimdi ise yeni bir laptop almam gerekli ihtiyaç oldu.

Bu bağlamda lenovo dışına çıkmak istemiyorum.

İş ve oyun da oynuyorum ve geleceğe dönükte 10 yıllık bir kullanım olacağı için değerleri yüksek tutmak istiyorum.

Kampanya falan bakıyorum ama yok gibi göremedim hiç.

Aslında bütçem el verse legion y540 tam benlik lakin o da çok pahalı.

Olmasını istediğim sistemde en düşük şu şekilde istiyorum; i7-16gb ram-4gb ekran kartı-256ssd-1TB sabitdisk

Bunların aşağısına yokum yukarısına varım :)

Bütçe olarakta 7000 fakat 8000'i aşmasın istiyorum.

Bu hafta sonu karar vermem gerekiyor.

Şimdiden teşekkür ederim.

• Monster servis ve bakım olayı beni o tarafa doğru da itmiş vaziyette. Acaba bir sorun yaşar mıyım? Kullanan varsa yorum yapabilir mi monster laptop için?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam önceki lenovom hiç bozulmadı diye tekrar lenovo almak zorunda olmak bence pek mantıklı değil. Zaten y540 pahalı dediğinize göre geriye L340 kalıyor ya da y530. Onların da istediğiniz özelliklere sahip versiyonunu alırsınız.
  • crespo61 kullanıcısına yanıt
    Ben şu an monster abra a5 v15.1 kullanıyorum daha öncesinde de 2 yıl monster kullandım ürünleri kötü değil bi sıkıntı çıkarmıyor ama iki katı fiyatlı ürünler gibi süper bi kasası da yok performans da hiç sıkıntı çıkarmadı bana ve teknik servisi de çok iyi tulpar serisi tavsiye ederim o fiyata

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheFourBarMechanism

Hocam önceki lenovom hiç bozulmadı diye tekrar lenovo almak zorunda olmak bence pek mantıklı değil. Zaten y540 pahalı dediğinize göre geriye L340 kalıyor ya da y530. Onların da istediğiniz özelliklere sahip versiyonunu alırsınız.
    Baktım valla hocam hep bir şeyi eksik kalıyor ve ayrıca ne kadar çok modeli varmış. Şu an da aynı özelliklere monster baktımda yorumlar falan baya olumlu, ücretsiz bakım felan satış sonrası hizmetleri de hoşuma gitti. O yüzden sanırım dediğinize geliyor lenovo almaktan vazgeçtim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karshtakavaar

Ben şu an monster abra a5 v15.1 kullanıyorum daha öncesinde de 2 yıl monster kullandım ürünleri kötü değil bi sıkıntı çıkarmıyor ama iki katı fiyatlı ürünler gibi süper bi kasası da yok performans da hiç sıkıntı çıkarmadı bana ve teknik servisi de çok iyi tulpar serisi tavsiye ederim o fiyata
    Hocam bende abra 11.1.3 veya tulpar T7 19.3 düşünüyorum. Ama ne hikmetse stokta ürünleri yok, bir şey anlamadım bu işten. Hocam bir sıkıntı çıkarmadı demeniz içimi rahatlattı yani memnun olmayana pek rastlamadım. Türk firması, satış sonrası destek, fiyat olarak diğer ürünler aynı özelliklerde daha da ucuza geliyor gördüğüm kadarıyla. Teknik bilginiz varsa bir kaç şey danışmak isterim.

Abra alıp 16gb ram ve 512 ssd' ye çıkarsam gtx 1650 bana yeterli olur mu?
    Tulpa alıp ya 512 ssd ya da 1tb hard disk eklesem mi daha mantıklı olur?
    Birde 17.3 144mhz alıyorum bunu her iki ekran kartı da destekler mi?

Son olarak alırken mutlaka şuna dikkat et veya bunu şöyle yapsan daha iyi olur diyeceğin önerin var mıdır?

Virüsten dolayı stok gelmiyordur, dizüstü almak için kötğ bir zaman, indirim vs olmuyor ürün azaldığı için, ayrıca 2 Nisan'da 10.nesil işlemci ve Nvidia'nın yeni süper serisi gelecek, fiyatları kırma ihtimali var lakin tr de yaşadığımızı unutmayın, her ihtimal mevcut,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam ekran kartı ve işlemci sonradan değişmez ama depolama ve ram artırılabilir o yüzden önceliğin işlemci ve ram olsun 144 hz için 1660 ti ekran kartları daha yeterli oluyor 1650 ile cs go ve lol harici 144 hz zor

• Peki şunu da sorayım o halde 144hz gerekli mi?

Mesela ben online sadece zula oynuyorum. Diğer türlü ilerlemeli oyunlar ve pes oynuyorum.

Sence bu fiyatlar fazla mı?

Ben biraz ielriye yönelik düşünüyorum, mesela GTA VI çıktı mı veya Crysis 4 çıktı mı oynamam lazım sorun olmaması lazım. Bu gibi oyunlar için 144hz olmazsa n'olur?
    30 hz ve üzeri göz için minimum yeterli ama 60 hz daha akıcı görünür 144 hz ise daha da akıcı ama yeni çıkan oyunlarda 144 fps almak biraz zor, bu arada 144 hz genellikle rekabetçi oyunlar için tercih ediliyor (örneğin cs go, lol, pubg vb.) normalde laptop için pek zaruri değil

• Tamamdır teşekkür ederim bilgilendirmelerin için. Monster stok yokmuş Nisan 2. haftasından sonra gelirmiş, lenovo o arada hoşum a giden olursa alırım büyük ihitmalle. 10. nesil işlemci bir gelsin sonrasın da fiyatlar düşer belki de.
    Lenovo ve asus da kaliteli cihaz üreten markalar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.