Şimdi Ara

Acil kamera odaklı telefon önerisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: madrid2017

quote:

Orijinalden alıntı: Vavienist

Xperia X'i kısa süreliğine deneme şansım oldu ön kamera açısı da baya genişti ama ekran biraz küçük geldi bana. G2'den sonra daha büyük ekrana geçiş yapmalı mıyım bilmiyorum ama azami boyutlar G2 boyutlarında olmasına dikkat ediyorum, daha büyük olması dezavantaj mıdır bilemem ama 'telefonunu çaldırmış biri olarak' daha faydalı olacağını düşünüyorum :)

Şuan için P9 en iyi kameralı gibi görünüyor ama zenfoneların fiyatlarını bir türlü anlayabilmiş değilim, 'ASUS ZENFONE 3 ZE552KL' bu modele mi bakmam gerekiyor acaba...

eğer bu modelse 1600'e asus garantili satılıyor
    Huawei P9 ithalatçı garantili ise 1850 TL
    Xperia XZ modeli ise 2150 TL...

Bir noktada bütçe yapmam gerekiyor, önemli harcamalarım olacak ancak; P9 bilhassa kamerada net şekilde bir farkı varsa P9'dan şaşmayım diyorum. Performans olarak muadillerine göre çok da iyi olmadığını biliyorum, yine de G2 performansından bile memnunken sıkıntı yaşamayacağımı görüyorum.

P9'dan şaşma derseniz artık onda karar kılayım, ithalat garantili firma DELTA mı olsun dersiniz? tabi satıyorsa...

kamera hakkında p9 video performansı düşük
    https://www.youtube.com/watch?v=ceXG9fZNxjY

Ah ah :(

Ilk 10a giren telefonu bile düşürdün ya :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

quote:

Orijinalden alıntı: madrid2017

quote:

Xperia X'i kısa süreliğine deneme şansım oldu ön kamera açısı da baya genişti ama ekran biraz küçük geldi bana. G2'den sonra daha büyük ekrana geçiş yapmalı mıyım bilmiyorum ama azami boyutlar G2 boyutlarında olmasına dikkat ediyorum, daha büyük olması dezavantaj mıdır bilemem ama 'telefonunu çaldırmış biri olarak' daha faydalı olacağını düşünüyorum :)

Şuan için P9 en iyi kameralı gibi görünüyor ama zenfoneların fiyatlarını bir türlü anlayabilmiş değilim, 'ASUS ZENFONE 3 ZE552KL' bu modele mi bakmam gerekiyor acaba...

eğer bu modelse 1600'e asus garantili satılıyor
    Huawei P9 ithalatçı garantili ise 1850 TL
    Xperia XZ modeli ise 2150 TL...

Bir noktada bütçe yapmam gerekiyor, önemli harcamalarım olacak ancak; P9 bilhassa kamerada net şekilde bir farkı varsa P9'dan şaşmayım diyorum. Performans olarak muadillerine göre çok da iyi olmadığını biliyorum, yine de G2 performansından bile memnunken sıkıntı yaşamayacağımı görüyorum.

P9'dan şaşma derseniz artık onda karar kılayım, ithalat garantili firma DELTA mı olsun dersiniz? tabi satıyorsa...

kamera hakkında p9 video performansı düşük
    https://www.youtube.com/watch?v=ceXG9fZNxjY

Ah ah :(

Ilk 10a giren telefonu bile düşürdün ya :(

htc 10
    sony xz

izlediğim videolarda android de şuan aklıma kamera olarak yatan 2 cihaz

https://www.youtube.com/watch?v=zKpu4wILRNU

• Videodan ziyade fotoğraf odaklı olacağı için çok dert etmiyorum, ois olmadığı gerçeği olsa da yeteri kadar iyi görüyorum yine de P9'u.

Ancak şöyle bir sorunum var sanırım, bir süreliğine 1000 lira bandında bir telefon alarak idare etmem gerekiyor, yine kamera ve hafıza önemi var tabi. Keza telefonu alıp bir süre ben kullanacağım, sonra da asıl sahibine teslim edeceğim. Üst üründe P9'da karar kıldım da, 800-1100 bantında önerebileceğiniz bir telefon var mıdır?
  • quote:

Videodan ziyade fotoğraf odaklı olacağı için çok dert etmiyorum, ois olmadığı gerçeği olsa da yeteri kadar iyi görüyorum yine de P9'u.

Ancak şöyle bir sorunum var sanırım, bir süreliğine 1000 lira bandında bir telefon alarak idare etmem gerekiyor, yine kamera ve hafıza önemi var tabi. Keza telefonu alıp bir süre ben kullanacağım, sonra da asıl sahibine teslim edeceğim. Üst üründe P9'da karar kıldım da, 800-1100 bantında önerebileceğiniz bir telefon var mıdır?

Lenovo k5 note bakabilirsiniz 32gb modelinden.

• Dün K6 note, huawei p9 ve p9 lite 2017 ve Xperia X modellerini bir süre inceleme fırsatım oldu yine.

Ekrana baktığımda, kamera açısından P9 lite ile P9 arasında uçuk kaçık farklar göremiyorum ama iç mekan ışık yoğun yerde çekim olmasıyla alakalı da olabilir...
    Donanım olarak zaten çok da sıkıntıya gireceğimi sanmıyorum, sosyal medya ve fotoğrafçılık üzerine olduğundan dolayı G2 bile kurtarıyordu beni...

*** Bir yandan P10 ve p10 lite çıkacaktı bu ay sözde, P10 fiyat politikası değişir de ithalat 2200 bandında olursa o da harika olurdu aslında ama ...

HTC 10'a karşı az antipatim var da Xperia X'in fiyatı çok düşmüş, satıcıya sorduğumda kem küm etti.

Kısaca şöyle bir toparlarsam:

1250 TL P9 lite 2017 kamerası kurtarıyor gibi ama yanılgı payımı göz ardı edemem.
    1500 TL Xperia X 700 TL kadar düşmüş, 1500 bandında P9 ve P9 lite ile mukayesede ne olur bilgim yok.
    1850 TL P9 ise zaten durum ortada, performans olarak muadillerinden biraz yavaştı videolarda ama kamera açısından S7'den sonra en iyisi gibi
    1850 TL LG G5 bunun da kamerası baya iyiydi...
    2200 TL Xperia XZ, buna pek bakamadım :)
    1750 TL Xiaomi Mi5 youtube videolarında bu da gayet canlı videolar ve fotoğraflar çekiyor

Yine de kıyaslayabileceğim videolar ya da çekimler olmadığından büyük bir kararsızlığa düştüm, muhtemelen hangisini alırsam pişman olmayacağım ama yine de sosyal medya ve kamera ağırlıklı olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vavienist -- 20 Mart 2017; 13:56:5 >

• quote:

Dün K6 note, huawei p9 ve p9 lite 2017 ve Xperia X modellerini bir süre inceleme fırsatım oldu yine.

Ekrana baktığımda, kamera açısından P9 lite ile P9 arasında uçuk kaçık farklar göremiyorum ama iç mekan ışık yoğun yerde çekim olmasıyla alakalı da olabilir...
    Donanım olarak zaten çok da sıkıntıya gireceğimi sanmıyorum, sosyal medya ve fotoğrafçılık üzerine olduğundan dolayı G2 bile kurtarıyordu beni...

*** Bir yandan P10 ve p10 lite çıkacaktı bu ay sözde, P10 fiyat politikası değişir de ithalat 2200 bandında olursa o da harika olurdu aslında ama ...

HTC 10'a karşı az antipatim var da Xperia X'in fiyatı çok düşmüş, satıcıya sorduğumda kem küm etti.

Kısaca şöyle bir toparlarsam:

1250 TL P9 lite 2017 kamerası kurtarıyor gibi ama yanılgı payımı göz ardı edemem.
    1500 TL Xperia X 700 TL kadar düşmüş, 1500 bandında P9 ve P9 lite ile mukayesede ne olur bilgim yok.
    1850 TL P9 ise zaten durum ortada, performans olarak muadillerinden biraz yavaştı videolarda ama kamera açısından S7'den sonra en iyisi gibi
    1850 TL LG G5 bunun da kamerası baya iyiydi...
    2200 TL Xperia XZ, buna pek bakamadım :)
    1750 TL Xiaomi Mi5 youtube videolarında bu da gayet canlı videolar ve fotoğraflar çekiyor

Yine de kıyaslayabileceğim videolar ya da çekimler olmadığından büyük bir kararsızlığa düştüm, muhtemelen hangisini alırsam pişman olmayacağım ama yine de sosyal medya ve kamera ağırlıklı olarak

Lg g5 kronik sorunlu..

Htc 10 2 farklı ekran olayı kafa karıştırıcı.. 2500 fiyatı

P9 yorumlar olumlu ..

Xz fiyatıda kısa sürede 2000 altına düşecek gibi klasik sony

Xz ve htc 10 arasında gidip geliyorum..

P9 a para veripte pişman olmakta var.. Verilen para az değil..

P9 lite xperia x giriş seviyesi üstün bir performan beklememek lazım

Htc 10 kamerahttps://youtu.be/zKpu4wILRNU

• madrid2017 kullanıcısına yanıt
    P9'da ne gibi bir pişmanlık? Sanırım 1-2 hafta içinde halletmiş olacağım bir durum olduğundan XZ düşmesini bekleme şansım yok gibi...

G2'den sonrası sanırım hep kronik sorunlar yarattı, o halde bende de P9 - Xiaomi Mi 5 ya da mi 5 prime seçenekleri kalıyor gibi...
  • quote:

P9'da ne gibi bir pişmanlık? Sanırım 1-2 hafta içinde halletmiş olacağım bir durum olduğundan XZ düşmesini bekleme şansım yok gibi...

G2'den sonrası sanırım hep kronik sorunlar yarattı, o halde bende de P9 - Xiaomi Mi 5 ya da mi 5 prime seçenekleri kalıyor gibi...

P9 1850 tl umduğumuz gibi çıkmazsa

2200 veripte xz vs alsak demiyelim..

• Elimdeki z1 compact 2 yıl daha gider benim acelem yok..

Arka kapak camı tekrar çatladı onu değiştircem..

Bide klasık kulaklık yokken kulaklık desteklenmiyor hatası veriyor

• quote:

telefon aldınız mı?

benım z1c de yavaşlamaya başladı.. birde sonylerdeki kulaklık takmadan verilen hata yine ortaya çıktı

Acil kamera odaklı telefon önerisi

• 1 nisan gününü bekliyorum belki kampanya vs yakalarım diye....

Yine de kafamda xiaomi mi5 - mi5s modelleri de etki etmiyor değil ama bilhassa p9 lite 2017'yi tekrar tekrar inceleme fırsatım oldu ve kamera olarak ciddi anlamda tatmin edici görünüyor.

Kafa bulanıklığı yapan tek şey ise;

huawei p9 - 1750 tl (delta garantili)
    huawei p9 lite 2017 - 1250 TL (huawei garantili)
    huawei p9 - 2250 tl (huawei garantili)

huawei garantili alacak olsam tereddütsüz lite modelini alır geçerim, kamera odaklı bir telefon için gözle gördüğüm kadarıyla p9, 1000'tl lik bir farkı haketmiyor. Ancak delta garantili olunca durum 500 TL'ye inince iki model arasında gidip geliyorum. Mi5 modeli de cabası.

P9 lite 2017 kamerası ile P9'u yanyana koyup iç mekanda ve dış mekana doğru kamera performansları denedim ve nedense p9 lite daha üstün performans sergiledi. İşin garip tarafı da 1 hafta evvel, p9'un p9 lite 2017'ye göre bariz farkları vardı. Gün ışığı alan taraflara tuttuğumda p9 vasat bir durumdaydı gerçekten anlamış değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vavienist -- 28 Mart 2017; 21:24:13 >

• quote:

1 nisan gününü bekliyorum belki kampanya vs yakalarım diye....

Yine de kafamda xiaomi mi5 - mi5s modelleri de etki etmiyor değil ama bilhassa p9 lite 2017'yi tekrar tekrar inceleme fırsatım oldu ve kamera olarak ciddi anlamda tatmin edici görünüyor.

Kafa bulanıklığı yapan tek şey ise;

huawei p9 - 1750 tl (delta garantili)
    huawei p9 lite 2017 - 1250 TL (huawei garantili)
    huawei p9 - 2250 tl (huawei garantili)

huawei garantili alacak olsam tereddütsüz lite modelini alır geçerim, kamera odaklı bir telefon için gözle gördüğüm kadarıyla p9, 1000'tl lik bir farkı haketmiyor. Ancak delta garantili olunca durum 500 TL'ye inince iki model arasında gidip geliyorum. Mi5 modeli de cabası.

P9 lite 2017 kamerası ile P9'u yanyana koyup iç mekanda ve dış mekana doğru kamera performansları denedim ve nedense p9 lite daha üstün performans sergiledi. İşin garip tarafı da 1 hafta evvel, p9'un p9 lite 2017'ye göre bariz farkları vardı. Gün ışığı alan taraflara tuttuğumda p9 vasat bir durumdaydı gerçekten anlamış değilim.

ben xz yada 6splus pil kapesitesi yüksek diye arasında kaldım..

htc 10 falanda var

• HTC 10 da kamera konusunda testlerde önde görülüyor ama mırın kırın farklar olabileceğini düşünür oldum artık.

Sony'nin garantisini KVK almış sanırım artık, o da sorunlu diyorlar. KVK'lı sony yerine Huawei garantili telefon da bakabilirsin aslında. P10 da 2300-2500 arası satılacak deniyor hem...

Ben de sanırım p9'u kabullenme evresine giriyorum, 1750'e işi bitirip geçecek gibiyim. Geçen gün gördüğüm P9 lite'in kameranın kalite hissi neden oldu bilemiyorum ama, mağazalar tarafından oynama yapılmış olabilir diyorum...
  • quote:

HTC 10 da kamera konusunda testlerde önde görülüyor ama mırın kırın farklar olabileceğini düşünür oldum artık.

Sony'nin garantisini KVK almış sanırım artık, o da sorunlu diyorlar. KVK'lı sony yerine Huawei garantili telefon da bakabilirsin aslında. P10 da 2300-2500 arası satılacak deniyor hem...

Ben de sanırım p9'u kabullenme evresine giriyorum, 1750'e işi bitirip geçecek gibiyim. Geçen gün gördüğüm P9 lite'in kameranın kalite hissi neden oldu bilemiyorum ama, mağazalar tarafından oynama yapılmış olabilir diyorum...

mate 9 nun fiyatını 2000 lere düşmesini bekliyorum..

kvk sorunlu servis konusunda huawei yi öven çok

htc 10 a da baktım 2 farklı ekran kullanılması kafa karıştırıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madrid2017 -- 29 Mart 2017; 20:48:28 >
  • Asus Zenfone 3ün kamerasına çok iyi diyorlar. Arkadaşımda Zenfone 2 var, bende 5s var ve kamerası sanki birazdaha benimkinden daha iyi çekiyor. Ön kameram tozlu olduğu için yorum yapamam.

Büyük ekran avantajdır. Daha rahat gezinirsin, film-dizi izlersin. Zenfone 3ü iyice bir araştır. Youtubeden karşılaştırma videolarını izle sonuca kendin karar ver?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zenfone 3 deluxe, Xperia Z5'ten daha iyi kamerada gelecek deniyordu ama deluxe modeli gelmedi. Diğer modellerde hangi kameralar kullanılıyor bilmiyorum da pek de anılmıyor nedense bu telefon...

Mi5'in de kamerası oldukça güzel aslında, üst segmente göz kırpan bir telefon ama ısınma ve donma sorunu varmış. Anladığım kadarıyla alacağım bütçedeki en iyi telefon p9, hatta alternatifi kalmadı diyebilirim. Telefona herkes çok şık dese de, ekran bana da biraz küçük geldi nedense, modelin şeklini de sevdim diyemem. Yine de 'kamera' hatrına göz yumacağım...
  • quote:

Zenfone 3 deluxe, Xperia Z5'ten daha iyi kamerada gelecek deniyordu ama deluxe modeli gelmedi. Diğer modellerde hangi kameralar kullanılıyor bilmiyorum da pek de anılmıyor nedense bu telefon...

Mi5'in de kamerası oldukça güzel aslında, üst segmente göz kırpan bir telefon ama ısınma ve donma sorunu varmış. Anladığım kadarıyla alacağım bütçedeki en iyi telefon p9, hatta alternatifi kalmadı diyebilirim. Telefona herkes çok şık dese de, ekran bana da biraz küçük geldi nedense, modelin şeklini de sevdim diyemem. Yine de 'kamera' hatrına göz yumacağım...

Ben mate 9 karar verdim 2000 bandına inince alırım

• Vavienist V kullanıcısına yanıt
    Arkası hariç güzel ya. Çift kamera kötü dursada önemli olan performansı. Ben ekran üzerinde olan tuşları sevmem, zevk meselesi. Ama incelemesine göre 6s den daha iyi bir cihaz benim tahminimce. Almanızı öneririm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • G2 kullanıcısıydım ben de, açıkçası ön tarafta tuş olma durumu beni de rahatsız eden bir şey. Telefonu düşürdüğüm için daha büyük bir telefon olsun isterdim ama artık pür dikkat olma durumundayım :)
  • bence bi 250 tl daha çıkıp mate 9 almalısınız.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.