Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Acil J-K ve D tipi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
4
Cevap
0
Favori
165
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    3125 Mesaj
    Arkadaşlar bana 0 dan 7 ye sayan ve daha sonra 7 den 0 a geri sayan filip flop devresi lazım bu devreleri bende yapıyorum ancak şu var ki

0 dan 7 = 3 FF kullanarak yapılacak

7 den 0 = 3 FF kullanarak yapılacak

burdada sorun yok ancak sorun ŞUU bu iki devrenin çıkışı 3 led de görülecek iki FF yi öyle bir birleştirmemiz lazım ki 0 dan 7 ye kadar sayıp sonra aynen geri 7 den 0 a dönmesi lazım. Bu devreleri birleştirmenin bir yolu var mı bir yol ne bilim kapılarla küçük bir oyun nasıl birleştirecez anlamıyorum. Yardımcı olursanız çookkk Tekükkür edeceğim.

|
    |
    İşlemci: Intel Core i7 6700k @4.4GHz | Anakart: MSI Z170A Gaming M7 | Ekran Kartı: MSI Gtx 970 4G Double | SLI Bridge: MSI 2 Way L | Ram: Corsair DDR4 16GB(2x8) Vengeance 3000MHz | SSD: Kingston HyperX 3K 250 Gb | Hard Disk: 2x1 Tb Western Digital Caviar Blue | İşlemci Soğutucu: Corsair Hydro H105 | Kasa: HZXT S440 Red MidT | Güç Kaynağı: Silencer 910W 80 | Monitör: Asus VX239H 23" LED IPS | Klavye: Corsair K70 LUX RGB Red | Mouse: Corsair M65 PRO RGB | Headset: Logitech G430 | Ses Sistemi: Logitech 5 1 X-540 |
    NOTHING IS TRUE, EVERYTHING IS PERMITTED...
  • Teğmen
    228 Mesaj
    sekron bi şekilde karnodan olur bu zaten 7 kadar demişsin 3 tane f-f ve 3 led yeter yani karnough dan bi dene olmassa bende uğraşıyım
    |
    |

000
    001
    010
    011
    100
    101
    110
    111
    110
    101
    100
    011
    010
    001
    000
    |
    |
    İşlemci: Intel Core i7 6700k @4.4GHz | Anakart: MSI Z170A Gaming M7 | Ekran Kartı: MSI Gtx 970 4G Double | SLI Bridge: MSI 2 Way L | Ram: Corsair DDR4 16GB(2x8) Vengeance 3000MHz | SSD: Kingston HyperX 3K 250 Gb | Hard Disk: 2x1 Tb Western Digital Caviar Blue | İşlemci Soğutucu: Corsair Hydro H105 | Kasa: HZXT S440 Red MidT | Güç Kaynağı: Silencer 910W 80 | Monitör: Asus VX239H 23" LED IPS | Klavye: Corsair K70 LUX RGB Red | Mouse: Corsair M65 PRO RGB | Headset: Logitech G430 | Ses Sistemi: Logitech 5 1 X-540 |
    NOTHING IS TRUE, EVERYTHING IS PERMITTED...
  • Yarbay
    3843 Mesaj
    dikkat edersen geri sayımda LEDlerin alacağı değerler ileri sayımdakilerin terslenmiş hali dolayısı ile lokal bir sayıcı devamlı 0-7 arası sayarken sadece sayıcı çıkışlarının gerektiği zaman terslenmesi ile ileri ve geri sayıcı elde edebilirisin.
    kolay gelsin...
    |
    |
  • Yarbay
    3843 Mesaj
    up/down counterların logic yapılarını inceleyebilirsin, en azından fikir verebileceğini düşünüyorum
    tekrar kolay gelsin...
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
SEO
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,212
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.