Şimdi Ara

ACİL HARD DİSK SEÇİMİ YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. bugün bir harddisk alacağım. artık 5400 rpm'lik seagate tak ettirdi.

anakartımın sata desteği mevcut. harcayabileceğim maksimum para 100 ytl. arkadaşlar seagate'in 80 gb'lik sata ncq modelini düşünüyorum. 5 yıl garantisi varmış. yanlız çok ses çıkardığı söylenmekte. gerçekten kafa şişirici bir ses çıkarıyormu ?

gigatek 62+ kdv'ye veriyor.
    http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=321

almaya değer mi ? eğer başımı ağrıtacak birşey ise lütfen belirtiniz, hata yapmayalım. iyi olanını alalım. fiyat / performans benim için çok çok önemli.

birde sata kurulumu kolaymıdır ?

saygılar.

• sata alacaksan SAMSUNG al ama ide alacaksan seagate veya maxtor al
  • SATA kurulumu çok kolay onda sorun yok da, NCQ harddisk için anakartıın da NCQ desteği olması lazım. ALırken dikkat et, lullanmayacağın teknolojiye boş yere para ödeme. Marka olarak da Samsung veya Seagate alabilirsin. Hala "IDe alacaskan maxtor al" diyen zihniyete güler geçerim..
  • Valla SATA alma derim çünkü çok gürültülü veletlerin hepsi. Ben IDE'den şaşmadım şu ana kadar. IDE'de de tartışılmaz Seagate...
  • bende sata seagate ncq barracuda var 2 adet raid(0) çalışıyorlar ve ferformanstan çok memnunum ses olayıda rahatsız etmiyo sessiz çalışıyor... tavsiye ederim...

(no smoke)
  • Bende Seagte 80 Gb sata NCQ yu kullanıyom hiç sorun yok. Ama söyleyeyim sesi normal yani sessiz bir hard disk zannetme
  • beyler sesi normal demişsiniz, normal sese gelebilirim ben fakat çoğunlukla gece pc'Nin başında olduğum için sessizlik benim için önemli.

nox4949 kardeş, bu model benim kafamı şişirirmi, şişirmez mi ?
  • 80 GB Western Digital 8mb cache'li hdd al derim ben de...
    samsunglar da çok sessiz çalışıyor ve de performansları güzel..
    ama forumda da okudum bazen bozuk çıkabiliyorlar...
    (bendeki de bozuldu şu an garantide..)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doctorfizik -- 18 Mayıs 2005, 13:34:14 >
  • Benimde canıma tak etti 5400rpm. Seagate 250GB pata HD ucuza nereden bulurum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elektrotek -- 18 Mayıs 2005, 13:34:49 >
  • yaw almışken ncq lu alınır çünkü ilerde upgrade yaparken kullanırsın ileriyi düşünmek lazım yani
    zaten arada fazla fark da yok
    yalnız ses sorunu var diyolar onu ne yapacaz biz ya
  • tamam arkadaşlar, almaya gidiyorum o zaman şimdi, seagate 80 gb sata ncq 8 mb modelini, tamam diyorsanız, abbas yolcu olacak
  • Yok çok sesli falan degil standar ların biraz altında bence ama o kadar farklı hard disk te kullanmadım yani

Şu amda amd 3200 li bir sistem var. Normalde ses duymuyorsunuz rüzgarın sesi bile daha fazla yani. O yüzden hard disk biraz sisteme göre sesli ama son 1 saattir internetteyim hard diskim var mı yok mu bilmiyom. o kadar sessiz ama bazen çok ses çıkarmıyor degil. o yüzden biraz sesli dedim. ama o kadarda normaldir.
  • evet arkadaşlar,

abbas seagate 80 gb sata 8 mb ncq hard disk ile birlikte yoldan geldi

kurulumunu yaptı, harika olduğuna karar verdi. 5400 rpm'lik ide harddiskten sevindirik oldu, moktan bilgisayarına windows kurarken super pc ismini bile verdi

8 bit'lik atariden play station'a geçmiş gibi oldu desem yalan olmaz.

öyle abartıldığı kadar sesli olmadığına da karar verdi

öneride bulunan arkadaşlara teşekkürler
  • Aman Maxtordan Uzak Durun Dünyanın en dandik hdd'leri Maxtorlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: maxu

SATA kurulumu çok kolay onda sorun yok da, NCQ harddisk için anakartıın da NCQ desteği olması lazım. ALırken dikkat et, lullanmayacağın teknolojiye boş yere para ödeme.

NCQ ile NCQ olmayan arasında fiyat farkı 2-3$ bu da yok denecek kadar az. O yüzden NCQ
  • gigatek te 120 lik hdd de ncq lu olan hdd olmayandan daha ucuz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.