Şimdi Ara

Acil ekran kartı tavsiye (black friday'den önce)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    sistemim eski (en az 4-5 senelik) ve malum dolar kuru bu kadar yüksek iken sistem toplayamıyorum Fakat artık oyunda oynatmıyor adam gibi..
    Önce ekran kartımdan başlayarak sistemimi yavaş yavaş değiştiricem. Ekran kartı olarak Sapphire RX580 nitro düşünüyorum ama şüphelerim var. Şu anda İşlemcim i5 3570K alacağım ekran kartı işlemci anakart değiştirene kadar sıkıntı çıkartır mı? tabii ki darboğaz yapar diyeceksiniz peki bir süreliğine kullansam zarar verir mi

ayrıca 580 nitro kullananlardan kart hakkında yorumlarını alabilirmiyim?

• İşlemcin gayet güzel, hiç masraf yapma bence. Küçük bir miktar overclock yaparak kartı tam potansiyelinde kullanabilirsin. En azından 1070 olacak ki bir darboğaz oluşsun. Oyundan oyuna da fark var tabii ki ama oyunların %99'unda darboğaz yaşamazsın.
  • RX580 en mantıklı tercih.
  • Merhabalar
    sistemim eski (en az 4-5 senelik) ve malum dolar kuru bu kadar yüksek iken sistem toplayamıyorum Fakat artık oyunda oynatmıyor adam gibi..
    Önce ekran kartımdan başlayarak sistemimi yavaş yavaş değiştiricem. Ekran kartı olarak Sapphire RX580 nitro düşünüyorum ama şüphelerim var. Şu anda İşlemcim i5 3570K alacağım ekran kartı işlemci anakart değiştirene kadar sıkıntı çıkartır mı? tabii ki darboğaz yapar diyeceksiniz peki bir süreliğine kullansam zarar verir mi

------
    hala sisteminizin gideri var. eger anakartınız z 77 ıse orta ve ustu bır anakartsa ben olsam ıslemcıyı 4200 mhz lere vurdururdum.
    darboğaz çoğu oyunda yapmaz o.c suz ıken bıle.
    darboğaz olsada kullanabılırsınız fakat ekran kartınızdan yüzde 100 performans alamayabılırsınız bellı başlı oyunlarda. onun dışında hiç bir zararı yoktur darboğazın.
    güzel bir ekran kartı seçmişsiniz. fakat o modellerın çoğunda cw sesi var meşhurdur o ekran kartı. tabı sansınıza hıcte cw olmayabılır azda fazlaasırıda. olmadı 14 gun ıcınde gerı yollarsınız ekran kartını.
    bu arada ramınız kac gb
    vede powerınız kaç watt.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe_V

Merhabalar

------
    hala sisteminizin gideri var. eger anakartınız z 77 ıse orta ve ustu bır anakartsa ben olsam ıslemcıyı 4200 mhz lere vurdururdum.
    darboğaz çoğu oyunda yapmaz o.c suz ıken bıle.
    darboğaz olsada kullanabılırsınız fakat ekran kartınızdan yüzde 100 performans alamayabılırsınız bellı başlı oyunlarda. onun dışında hiç bir zararı yoktur darboğazın.
    güzel bir ekran kartı seçmişsiniz. fakat o modellerın çoğunda cw sesi var meşhurdur o ekran kartı. tabı sansınıza hıcte cw olmayabılır azda fazlaasırıda. olmadı 14 gun ıcınde gerı yollarsınız ekran kartını.
    bu arada ramınız kac gb
    vede powerınız kaç watt.
    Ramler 8Gb ripjaw power 600watt fspnin güç kaynağı. Ekran kartını sıfır almayı düşünüyorum black fridayde indirimini yakalarsam 1200 tl gözden çıkarttım yani. şu anda sıfırı 1627 tl cuma günü bütün gün indirimleri takip edicem. Anakartım MSI z77a-pro ve 4.2 ghzde kullandım OC ta sıkıntı yok sanırım tek derdim ramler olacak.

• my_sweet_shadow kullanıcısına yanıt
    rami 12 gb yap ve 1200 ede 580 8 gb tamam
  • 1200 TL'ye kadar düşer mi bilmiyorum ama F/P kartı.
  • 1593tl ye msi rx580 armor 8gb modelini satin aldim. Umarim pisman etmez.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.