Şimdi Ara

Acil!!! Dij. Foto Mak. 2.0 mi 3.0 Mega pixel mi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum. Dijital foto makinelerindeki megapixel olayı resmin büyüklüğü ile mi yoksa kalitesi ile mi ilgili.
    Yani 2.0 MPlik bir makineyle 3.0 MPlik bir makine arasında sadece resmin büyüklüğü farkı mı var.
    Yarın almayı düşünüyorum, çabuk karar vermem lazım.

• Resmin büyüklüğü farkı var tabii ki..

Ama 3.2MP'lik bir resmi ve 2MP'lık bir resmi gidip fotografçıda fotograf kagıdına bastırırsan o zaman doğal olarak 3.2MP'in farkını göreceksin...

Canon A60/A70 modelini öneririm almak istiyorsan...
  • detayları bilmiyorum sorma ama evet doğrudan ilişkili (resmin kalitesinede) bu arada buraya yazacağına gidip alacağın modellerin özellikleirni yazan bir yer bulsaydın çok detaylı bilgi alabilirdin...
  • Piksel sayısı arttığında aynı resmi büyük boyutta bastığınızda daha güzel gözükür. Boyut aynı iken ise çözünürlük arttığında yine yüksek pikselli foto daha iyi olacaktır. Bu açıdan 3.2 lik olanın kalitesi daha iyi olur.
  • Arkadaşlar 3 MPlik ile 2 MPlik arasındaki farkın ebatları olduğunu elbette biliyorum. Soruyu size yanlış sormuşum zaten, özür diliyorum. Yeni fark ettim. Benim merak ettiğim kalitesine de etki edip etmedeği idi.
    Kodak CX 6230 ile 6330 arasında baya fiyat farkı vardı. O kadar fiyat farkını vermeye değer mi diye düşünüyordum.

Değer mi?
  • amator islericin 2mp yeterli olacaktır bence.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.