Şimdi Ara

Acil Çözüm Yolu Önerin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
11
Cevap
1
Favori
599
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> Acil Çözüm Yolu Önerin
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2935 Mesaj
    Arkadaşlar kısaca anlatayım durumu,beni bilen vardır belki üniversiteyi bırakıp sınava hazırlananlardanım,2. yılımda bıraktım aralık başında ders çalışmaya başladım.Hemen kendime fem simetri mat1 set,güvender tarih konu anlatımı ve karakök sıfır geometri aldım.Gelelim asıl soruna zaman ve yöntem evet nasıl çalışacağımı bir türlü oturtamadım.

Özet olarak anlatayım öğlen 1 de oturuyorum açıyorum fem simetriyi obeb-okek çalışıyorum diyelim 40 sayfa falan bunu tam anlamıyla her örneği inceleyerek her soruyu çözene kadar bütün günüm gidiyor neredeyse saat oluyor 7-8 beyin error verecek seviyeye geliyor sonra ara veriyorum gece 12 ye kadar da artık bazen geometri bazen de türkçe den 1 konu bitiyorum.Anlatmak istediğim şu ben herşeyi eksiksiz anlamak için full detaya iniyorum her soruyu çözmeye çalışıyorum derken zaman akıp gidiyor.Misal 7 aralıktan bu yana türkçede tamlamalar,matematikte obeb-okek,geometride ikizkenar üçgene,coğrafyada iklimlere kadar gelebildim.Tarih ve coğrafya da açıp okuyorum çok sıkıcı oluyor ama okuyup hemen testi çözüyorum artık ne kadar aklımda kalırsa kısaca çok acayip panik yaptık yetişmiyecek diye aslında hedef şubat sonuna kadar herşeyi bitirmek belki o tarihe kadar yetişicek ama herkesden 2-3 ay geriden gelmiş olacağım soru bankası bitiremiyeceğim.

Lütfen şurayı okuyup da bana yardım edin hangi derse nasıl çalışayım.Böyle giderse simetrileri bırakıp fem konu özetli almayı düşünüyorum,Diğer dersler için de bir yöntem verin lütfen şu kalan sürede nasıl çalışıp konuları komple bitirebilirim.Allah herkesten razı olsun.

|
    |

• Binbaşı
    1549 Mesaj
    dostum program oturtmadan olmaz bu iş. burdan sana pek yardım etmemiz münkün değil, kafanda bitireceksin olayı. Birşeye takılıp kalmak pek akıllıca değil önümüzdeki kısa zamanda. Belli bir saat sınırı koy kendine. Örneğin, bugün 3 saat geometri çalışcam, 2 saat türkçeye bakcam de süreler dolunca bırak. Ben bu şekilde çalışıyorum Mat1 tamamen bitti denemelerde 32 mat sorusunda 30 yapıyorum, geometrim zayıf olduğundan 1-2 tane yapabiliyorum ancak geo dan, günlük standart 3 saat çalışıyorum geometriye ve baya ilerleme gösterdim diyebilirim. Mat2'de de trigonometri vs. bitti ortalama mat2 denemesinde 30-32 yapabiliyorum.

kendine bir sınır koymak zorundasın. sınırlarını belirleyemezsen haybeye çalışırsın. Bu sınır illa zaman olmak zorunda da değil.
    sınava 1 ay kala,fem 5 hamlede ygs + her hafta 5-6 deneme çözersen çok iyi bir sonuç alırsın bence
    |
    |
  • aynen senin yaşadıklarını geçen sene yaşamıştım bende ,yapacaklarını söylüyorum biyoloji ve kimyada konu olarak çok detay çalış herşeyi bil en ince ayrıntısına kadar hepsini yazarak çalış her konudan 2,3sayfalık notlar çıkar ve bu notları devamlı tekrar et geo,fizikve mat1e gelince bunlardan eğer birkaç eksiğinvarsa sadece o eksiklere yüklen sonra soru bankalarına geç bu üç dersin konusunda örneklerinde çok oyalanma bence 2saat konuyu formullerı sekıllendırerek guzelce a4de notal sonra direk soru bankalarına böyle hergün 2 dersten birer konu bitirir sin geo kolay hemen biter biyoloj ve kimya biraz detay çalış oyalanacaksan onda oyalan yani öbürlerinde direk sorularda kendın yorum yurutmeye çalış bunların konusu 2 saatını almaz ben bigün bisözel biyoloji yada kimya bi sayısal mat geo(ikisi birlikde)yada fizik genelde 10dan sonra sayısal çalısıyorum uyku için baya iyi oluyo ocak1de konular bitiyo benim :) Başarılar
    |
    |

• Binbaşı
    1389 Mesaj
    Öncelikle Şunu Söyliyim Saat 1 Çok Geç Sabah 9-10 Gibi Dersin Başında Olman Lazım Özel Durumlar Haricinde Tabi..

Bide 3 Ay Var Ygs'ye Sanırım Sen Sadece Ygs'ye Girecektin..

Konuları Haftaya Böl Örneğin Matematikte Mutlak Değer'e Kadar Bir Süre Belirle Kendine Göre O Süre Dolana Kadar Mutlak Değere Gelmiş Ol..Yani Haftada 2 MAt Konusu 3 Tarih Konusu 2 Türkçe Konusu 2 Coğrafya diye Gitsen(Sayı Artabilirde) çokta güzel yetişir..

Aynı Şeyleri Diğer Derslere Görede Yap..

Ders Programı Dersende 1.5 Saat Çalış 30 Dk Mola Ver Bunu 2 Kez Yap Ardından Uzun Mola Ver 1-2 Saat Şekilnde Sen Bilirsin Artık..Böyle Böyle Devam Et..Haftanın 1 Günü Pazar Olabilir..Geldiğin Yere Kadar Konuları Tekrar Et Pazar Günün Tekrar günün Olsun..
    Tekrarı Yaptın Ama Soru Çözmesen Olmaz FEM,Körfez,Zirve Bu Üçününde Yaprak Testleri Var FEM ve Körfez Çözüm DVD'li Hemde..üstelik Sadece 5 Tl(Körfez)..

Eksik Olduğun Birdaha Dinlemem Lazım Dediğinde de KörfezVideo Var,ZTV Var,Ekol Hoca Var,

Ayrıca Burada da Sorunca Herkes Yardımcı Oluyor..

Sana Kendi Çalışma Hayatımı Açtım

Başarılar.
    |
    |

• Yarbay
    2935 Mesaj
    teşekkür ederim sağolun arkadaşlar bu konuları haftaya bölme işi biraz mantıklı ve işe yarar gibi duruyor.Kendi seviyeme göre her dersten haftalık bir konu limiti koyup o konulara o tarihte bitirsem pazar günleri de bu konuların kabaca bi tekrarını yapmayı deniycem.Bir de geç kalıp korkmamdaki amaç şu deneme ve soru bankası olayı ben o zaman bir soru bankası alayım matematikten bitirdiğim konuları çözerim ztv ye de üyelik aldım ordan da soru çözümleri izlemeyi ve coğrafya konularını tekrar ederken ordan dinlemeyi düşünüyorum.Vakit nakittir bi ara verdim geldim okudum.Bir sorun olduğunda tekrar dönerim

Başarılar herkese
    |
    |
    Hangi bolumu istedigini bilmiyorum ama; matematikten ayrintili calisman iyi, turkcede ise bu kadar ayrintiya gerek yok onu yerine fene zaman ayirsan daha iyi. Bir de saatlerce ayni dersi calisma 1 saatten sonra odaklanman dagilir ayni konu ustunde ve cok ama verimsiz calismis olursun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    2935 Mesaj
    bu arada böte hedefliyorum ilk olarak ona göre kendimi zorlıycam olmazsa artık başka alternatifler bulurum ya da puana göre lys sınavlarına girebilirim

elimde konu anlatımlı kitaplardaki konun sonrasında olan 3-4 test artı örneklerden sonra olan sorular ve 2010 yılına ait femsetler var ilkini bitirdim femset 2-3-4-5-6 ve fem dergiler de var .Soru bankası yerine bu fem çözümlü yaprak testler var fiyatı da uygun onlardan mı alsam? fazla kirlilik olsun istemiyorum elimdeki kaynakları bitirebilirsem eksiksiz zaten yeter de artar bile ama yapamadığım sorular biraz uğraştırıcı oluyor bu yüzden bu çözümlü yaprak testleri düşünüyorum alan kullanan varmı ? her konudan kaçar test koymuşlar bir de bunlar dershane de hocaların konu bitiminden sonra verdikleri yaprak testlerin aynısımıdır?
    |
    |

Orijinalden alıntı: materyalist deli

dostum program oturtmadan olmaz bu iş. burdan sana pek yardım etmemiz münkün değil, kafanda bitireceksin olayı. Birşeye takılıp kalmak pek akıllıca değil önümüzdeki kısa zamanda. Belli bir saat sınırı koy kendine. Örneğin, bugün 3 saat geometri çalışcam, 2 saat türkçeye bakcam de süreler dolunca bırak. Ben bu şekilde çalışıyorum Mat1 tamamen bitti denemelerde 32 mat sorusunda 30 yapıyorum, geometrim zayıf olduğundan 1-2 tane yapabiliyorum ancak geo dan, günlük standart 3 saat çalışıyorum geometriye ve baya ilerleme gösterdim diyebilirim. Mat2'de de trigonometri vs. bitti ortalama mat2 denemesinde 30-32 yapabiliyorum.

kendine bir sınır koymak zorundasın. sınırlarını belirleyemezsen haybeye çalışırsın. Bu sınır illa zaman olmak zorunda da değil.

sen ben misin ? Mat2 hariç her şey birebir aynı gibi. Nicke baktım panik yaptım kaç kişiliğim var diye.

Bu arada geometri için söylüyorum çok geride değilsin biz Final mezun grup Bakırköy olarak Üçgen'de alanı yarıladık.

• Yarbay
    2080 Mesaj
    YYav benımde aynı.Hergün 2 şer ders koydum ama 1 dersi anca bitiriyorum.1 saat calısıcam diye oturuyorum 3 4 saat oluyor.Soru çözerkende bir sürü zamanım gidiyor ne yapacam bende ?
    |
    |
    Keremcem Yırtılır...
  • Binbaşı
    1549 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: materyalist imam

quote:

Orijinalden alıntı: materyalist deli

sen ben misin ? Mat2 hariç her şey birebir aynı gibi. Nicke baktım panik yaptım kaç kişiliğim var diye.

Bu arada geometri için söylüyorum çok geride değilsin biz Final mezun grup Bakırköy olarak Üçgen'de alanı yarıladık.

nicke bak tövbe tövbe sen ben de olabilirsin.
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
üniversite
Mobilya Takımları
Bey Azura
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.