Şimdi Ara

ACİL BANT GENİŞLİĞİ AYARLAYAMIYORUM YARDM!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşalar Foruma yeni katıldım çalıştıra gp.edit yazıyorum QoS paket Zamanlayıcısından Bant Genişliğini Ayarlamaya bastığımda karşıma hiçbir şey gelmiyorum resmen algılamıyor yardımcı olurmusunuz.Şimdidden Teşekkür Ederim

• Selamlar ;

gpedit.msc yi diyorsunuz galiba Local group policy kısmı orası ama QOS ile ne yapmak istiyorsunuz windows üzerinde ?
  • QOS BANT GENİŞLİĞİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirsevimli

QOS BANT GENİŞLİĞİ

Selamlar ;

Amacım hedefinizin ne olduğunu öğrenmeye çalışmaktı windows üzerindeki qos ile ne yapmayı hedefliyor olabilirsiniz sorusuna cevap olarak QOS BANT GENİŞLİĞİ , aslında kabahati kendimde buluyorum bu kadar yapısı hakkında bilgi vermemiş, amacını belirtmemiş, neler yaptığını detaylandırmamış bir posta belki yardımımız dokunur diye ne yapmak istiyorsunuz sorusunu sormak net olarak çok saçma olmuş. Size iyi QOS BANT GENİŞLİKLERİ, sağlıcakla.
  • Kusura Bakmayın Acelem Olduğu bir anda yazdım gerçekten sizden özür dilerim amacım QoS tan Bant Genişliğini 0 Yapıp İnterneti Hızlandırmaktı Asla Bir Saygısızlık Söz Konusu Olamaz Olduysada Özür Dilerim Qos Bant Genişliği 0 yapınca internetin hızlandığı öğrendim ve uygulamak istedim fakat Qos bant genişliği ayalarma kısmına iki kere sol tık yaptığımda karşıma bir ekran çıkmıyor.tekrardan özür dilerim yaşıma vermenizi isterim yardımınıza gerek duyarım yardımcı olacağınızı düşünerek şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirsevimli

Kusura Bakmayın Acelem Olduğu bir anda yazdım gerçekten sizden özür dilerim amacım QoS tan Bant Genişliğini 0 Yapıp İnterneti Hızlandırmaktı Asla Bir Saygısızlık Söz Konusu Olamaz Olduysada Özür Dilerim Qos Bant Genişliği 0 yapınca internetin hızlandığı öğrendim ve uygulamak istedim fakat Qos bant genişliği ayalarma kısmına iki kere sol tık yaptığımda karşıma bir ekran çıkmıyor.tekrardan özür dilerim yaşıma vermenizi isterim yardımınıza gerek duyarım yardımcı olacağınızı düşünerek şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar ;

Kusurluk bir durum yok aslında tam da tahmin ettiğim durum group policy üzerinde qos lar ile interneti hızlandıramazsınız aslında genel olarak qos ile interneti hızlandıramazsınız Quality Of Services dir açılımı ve servisler arasında önceliklendirme için kullanılır. Şöyle Örnet vereyim Bir şirketin local networkundeki switchler üzerinde data ve ses paketleri arasında ses paketlerine öncelik verirsiniz ve ses paketleri her zaman takılmadan gider böylelikle telefon görüşmelerinde seslerin kaybolması vb problemlerin önüne geçilir ki bu da yine windows üzerinden yapılmaz networkte bulunan switch ve firewall gibi cihazlar ile yapılır. Siz evinizde kendi bilgisayarınız internetini diğer cihazlardan daha öncelikli konuma getirebilirsiniz en fazla ki tekrar ediyorum hız yükselmez sadece sizin bilgisayardan çıkan paketler daha öncelikli olur. Bu işlemi de modeminiz QOS özelliği var ise yapabilirsiniz ancak home base cihazlar qos tarafında ne kadar etkili ve sağlam çalıştıklarına dair hiçbir fikrim yok, QOS yapılacak cihazların ciddi anlamda kaliteli ve özellikli olmasına dikkat edilir Qos ihtiyacı bulunan networklerde.

• 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.