Şimdi Ara

Acil AMD Radeon 5970 psu tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yeni kart satın aldığım için kardeşimin bilgisayarına elimdeki çift gpu lu 5970 kartımı takmaya karar verdim fakat şöyle bir hata aldım'' you have not connected the power cable to your video card'' sanırım psu yetersiz kasada high power ın 600 watt lık modeli takılı şimdi bunun yerine şu aşağıda linkini verdiğim psu yeterli gelecekmidir cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

http://www.hepsiburada.com/liste/high-power-element-bronze-750w-80plus-bronze-power-supply-hpc-750-b12s/productDetails.aspx?productId=bd101273&categoryId=1012&navq=categoryid%3d1012%26fh_view_size%3d12%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3dbd101273%26fh_lister_pos%3d1%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f455_dp%253d%257b75020watt%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_8%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483646_8_1012%257d%26fh_refview%3dlister

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurk -- 4 Ağustos 2013; 12:01:26 >

• psu yeterli ama sen power kablosunu takmamissin karta ek guc girislerini taktin mi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • taktım takmaz olurmuyum iki adet 6 pinlik güç girişi takılı ama radeon 5970 neredeyse 300 watt güç çekiyor
  • beyler bugün karar vermem lazım yardımcı olursanız çok makbule geçecek
  • o kartt 1 adet 6 PIN 1 adet 8 PIN guc gırısı olmalı 2 adet 6 pın takarsanız calısmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: pegasus1881

o kartt 1 adet 6 PIN 1 adet 8 PIN guc gırısı olmalı 2 adet 6 pın takarsanız calısmaz

ahhğhh....: ) haklısınız nasıl atladım bunu peki var olan psu nun gücü yeterlimidir sizce ati recommended olarak 650 watt demiş
  • kart 300w yakın cekıyo ıslemcınızde amd ıse max 125w olsa psunun calıstırması lazım sıstemı
  • pegasus1881 kullanıcısına yanıt
    işlemci i7 920
  • oda 130w kart ve ıslemcı oc sız olursa sorunsuz calısması lazım
  • ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim hocam ben gidip 8 pinlik bi dönüştürücü alayım o zaman
  • Oyle bi sistemde o psu gidici olur ve gitiginde tum sistemi beraberinde goturebilir aman dikkat.12v kanalindan 62a veren bir psu oneririm mesela corsair cx750.bu kadar yuksek guclu psu onememin sebebi 5970 in 300wattin cogunu tek kanaldan cekmesi demektir buda trafosu yeterince kaliteli olmayan veya kanallar arasinda dagitimi desteklemeyen psular icin ciddi sikintidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkishDrifter

Oyle bi sistemde o psu gidici olur ve gitiginde tum sistemi beraberinde goturebilir aman dikkat.12v kanalindan 62a veren bir psu oneririm mesela corsair cx750.bu kadar yuksek guclu psu onememin sebebi 5970 in 300wattin cogunu tek kanaldan cekmesi demektir buda trafosu yeterince kaliteli olmayan veya kanallar arasinda dagitimi desteklemeyen psular icin ciddi sikintidir.

high power sağlam markadır diye düşünüyordum içime kurt düşürdün henüz kartı takmadım takıp sonucu görmek istiyorum ama söylediğinde gayet makul
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurk

quote:

Orijinalden alıntı: TurkishDrifter

Oyle bi sistemde o psu gidici olur ve gitiginde tum sistemi beraberinde goturebilir aman dikkat.12v kanalindan 62a veren bir psu oneririm mesela corsair cx750.bu kadar yuksek guclu psu onememin sebebi 5970 in 300wattin cogunu tek kanaldan cekmesi demektir buda trafosu yeterince kaliteli olmayan veya kanallar arasinda dagitimi desteklemeyen psular icin ciddi sikintidir.

high power sağlam markadır diye düşünüyordum içime kurt düşürdün henüz kartı takmadım takıp sonucu görmek istiyorum ama söylediğinde gayet makul

Kendimde high power kullaniyorum kaliteli tabiki fakat biryere kadar i7 920de 5970te cok yakan parcalar amdnin sitesindede 650w onerilmis o sistemi 600w psu ile kullanmak kumar demedi deme.

• TurkishDrifter kullanıcısına yanıt
    üstad tavsiye ettiğin corsair çok pahalı yukarıda linkini verdiğim nasıldır bi bakarmısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurk

üstad tavsiye ettiğin corsair çok pahalı yukarıda linkini verdiğim nasıldır bi bakarmısın

Suan telefondayim ayrintili bakamiyorum fakat hepsiburadadan alisveris yapmani asla onermiyorum
    eksenbilgisayar ve vatanbilgisayara bakmani oneririm
    Fiyatlari tam hatirlamiyorum fakat ocz fatal1ty 750w veya xfx 650w oneririm.cok zorda kalirsan xigmatek tauro 750w olmasi lazim.

• eyvallah hocam meşgul etmeyeyim ilgin için teşekkürler önerdiklerine bir bakayım
  • işlemciye overclock dahi yapsanız sorun çıkarmaması gerekir.
  • leech kullanıcısına yanıt
    yarın kartı takıcam lakin yetip yetmeyeceğini nasıl bi testle anlarız
  • occt psu test veya prime95 ile furmarkı birlilte çalıştırabilirsn
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.