Şimdi Ara

Acil acil Değişensiz diye aldığımız araba her parçası boyalı çıktı

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
43
Cevap
0
Favori
2.458
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Acil acil Değişensiz diye aldığımız araba her parçası boyalı çıktı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    176 Mesaj
    Var ya bu forumda yeni üye olanların konu açmaları engellenmeli belirli bir mesaj sayısına ulaşmadan yeni ilan veya konu açamamalı yoksa böyle çok konu olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    135 Mesaj

Aldığınız yerin ilan sslerini almışımızdır umarım avukata gidin kazanırsınız boyasız vs belirtiyse açıklama kısımları vs hak İddia şanssınız ola bilir

|
    |
    orhanef kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5268 Mesaj
    No ss no güven + konu fake silinebilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bi avukat ile görüştüm durumu anlattım yarın noterden tebligat çekicez dikkate alınmazsa sonrasında dava açıcaz ilan resimleri vs elimizde var ayrıca sahibinden.com dan da mahkeme istiyomuş zaten.Oh iyi olmuş demek isteyen arkadaşlar inş başka türlüsü sizin başınıza gelir diyesim var da demiyorum .

|
    |
  • Yarbay
    12874 Mesaj
    ilanda değişensiz yazıyor ama boyasız yazmıyorsa adamlar yalan söylememiş oluyor teknik olarak. yasal olarak kısa sürede iade hakkınız varsa onu kullanırsınız ama o da var mı emin değilim. çıkacak öyle bi yasa diyorlardı ama...
    |
    |

Gigabyte Sumo Y 700W kasa // i5 9400F // Asus Prime H310m-k R2 // 8GB 2666Mhz DDR4 // Asus GTX 1050Ti // Sandisk Ultra 3D 500GB SSD // 2x2TB Toshiba Hitachi // PHILIPS 27 AMVA LED // Logitech K330 // Creative Sound Blaster Omni // Takstar HD5500 // Logitech F710 // Xiaomi Mi 9 Lite //
    _______ Odtü Matematik-Çukurova BÖTE-Anadolu İktisat-Mersin Tıp _______ Allah rızası icin yaşamıyorsan, neden hayatla mücadele ediyorsun ki ?
  • Binbaşı
    1090 Mesaj
    İyide galeriden araba alirken ekspertiz zorunlu oldu. Sen burda kimi yiyosun arkadasim?

|
    |

|
    |

|
    |
    millet sıfır araç almaya elinde boya ölçüm cihazıyla gidiyor, şimdi alınan bayiden expertiz sonrası teslim sözü alıp öyle gidiyor teslim almaya hatta. ben de aldım bi tane ölçüm cihazı, sıfır araba alırken ölçtüm baktım.
    hemşeriye güvenip epertiz yaptırmazsanız afedersiniz ama boğaz köprüsü satın alan köylü durumuna düşüyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 3 Aralık 2019; 8:58:29 >
    |
    |

Gigabyte Sumo Y 700W kasa // i5 9400F // Asus Prime H310m-k R2 // 8GB 2666Mhz DDR4 // Asus GTX 1050Ti // Sandisk Ultra 3D 500GB SSD // 2x2TB Toshiba Hitachi // PHILIPS 27 AMVA LED // Logitech K330 // Creative Sound Blaster Omni // Takstar HD5500 // Logitech F710 // Xiaomi Mi 9 Lite //
    _______ Odtü Matematik-Çukurova BÖTE-Anadolu İktisat-Mersin Tıp _______ Allah rızası icin yaşamıyorsan, neden hayatla mücadele ediyorsun ki ?
  • Yarbay
    20698 Mesaj
    Geçmiş olsun, olayı avukata intikal ettirmişsiniz zaten, avukat gerekeni yapacaktır. Kanuni haklarınız mevcut, eğer size satış esnasında ve öncesinde aşağıdaki konularda yalan/yanlış/eksik bilgi verilmişse aracı geri almalarını sağlayabilir hatta belki firmaya ceza bile aldırabilirsiniz.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/02/20180213-3.htm

İkinci el motorlu kara taşıtının tanıtımı

MADDE 13 – (1) Satışa sunulan ikinci el motorlu kara taşıtının üzerinde kolaylıkla görülebilir ve okunabilir şekilde taşıta ilişkin tanıtıcı bilgilerin güncel olarak yer aldığı bir tanıtım kartı bulundurulur.

(2) Tanıtım kartında ikinci el motorlu kara taşıtına ilişkin asgari olarak aşağıdaki bilgilere yer verilir:

a) Marka ve modeli ile model yılı.

b) Rakam veya harflerinin bir kısmı karartılmak suretiyle motor ve şasi numarası.

c) Plaka numarası.

ç) Yakıt türü.

d) Kilometresi.

e) Satış fiyatı.

f) Boyalı ve değişen parçaları.

g) Niteliği belirtilmek suretiyle hasar kaydı.

ğ) Üzerinde rehin veya haciz gibi şerhlerin bulunup bulunmadığı.

h) Değişen parça, hasar kaydı, rehin ve haciz gibi bilgilerin ilgili sistemlerden temin edildiği tarih ve saat.

Ekspertiz raporu

MADDE 14 – (1) Yetki belgesine sahip işletme tarafından ikinci el motorlu kara taşıtı satışından hemen önce ekspertiz raporu alınır ve raporun bir nüshası satış esnasında alıcıya teslim edilir. Ekspertiz raporunun ücreti, satış işleminin alıcıdan kaynaklanan bir nedenle gerçekleşmemesi durumunda alıcı, diğer hallerde yetki belgesine sahip işletme tarafından ödenir.

(2) Ekspertiz raporunda ikinci el motorlu kara taşıtının özellikleri, arıza ve hasar durumu ile kilometre bilgilerine yer verilir.

(3) Sekiz yaş veya yüz altmış bin kilometrenin üzerindeki ikinci el motorlu kara taşıtları için ekspertiz raporu alınması zorunlu değildir.

(4) Ekspertiz raporu, Türk Standardları Enstitüsü tarafından belirlenen standarda göre verilen TSE hizmet yeterlilik belgesi bulunan işletmeler tarafından düzenlenir.

(5) Ekspertiz raporunu düzenleyen kişiler ekspertiz raporundaki bilgilerin taşıtın gerçek durumunu yansıtmamasından sorumludur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 3 Aralık 2019; 9:31:43 >
    |
    |

Ölçülü davranmayı, yanlıştan korkmayı, belgeye dayanmayı, aklını kullanmayı, duyguculuğa kapılmamayı ve gerçekçi, düzenli, dengeli, tutarlı olmayı MUHASEBE öğretti bana. (Asım BEZİRCİ)

• Yarbay
    9526 Mesaj
    Bütün suç sende boşuna burda millete çemkirme , en azından bi ustaya göstereydin
    |
    |

Orijinalden alıntı: sworm

Ne fake si arkadaşlar ya böyle bi konuda
    125.000 TL ye 2. El araç alıyor olsam, hiç üşenmeden aracı İzmirden alıp, Kocaelide ki Tarcanlar expertize götürürdüm. Paranızı sokakta mı buldunuz???
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: yiğit_kemal

Aldığınız yere 115000 TL ye geri verin. Kurtulun.
    |
    |
    |
    |
    https://www.sikayetvar.com/oto-galeri-sezer-kaplan

Eğer bu galeriyse kilometreyi de kontrol ettir.
    |
    |
    |
    |

Hakkında kısmında bu yazıyı görsem direkt Ctrl+W yapıp uzaklaşırım
    |
    |
    125.000 lira para verip iyi günler diyip çıktın öyle mi?
    evin önüne gelince de tavanda boyayı fark ettin

|
    |

Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.
  • Yarbay
    2781 Mesaj
    Gerçekten kekliyorlar arkadaşlar.

Esenyurtta bir binada 2+1 daireyi 200k ya satan gerçek sahibi emlakçısız tam 5 ayda anca satabilmiş. Bir üst katında aynı ne ve cepheye sahip daireyi emlakçı arkadaş 2 hafta sonra 230 k ya sattı.

Yani anlayacağınız enayi çok bu dünyada. Kiptaşta bir daire kiraladım sahibinden zamanında, karşı komşumda 2 ay sonra kiraladı. Ben 1000 tl ye sahibinden kiraladım. Komşum emlakçıdan aynı m2 ye sahip kuzey cephe daireyi 1200 tl ye kiralamış. Hatta ev sahibi demiş ki sitede ilanım vardı neden direk benden kiralamadınız diye. Biz komşumla bunu konuştuğumuzdan sonra her görüşünde morali bozuluyordu.

Anlayacağınız araştırmayan ve saf insan güruhu bu kadar olmasa ne emlakçılar ne galericiler para kazanır nede saçma sapan insanlara kendinizi emanet etmezsiniz. Kemal sunal filmindeki dilencinin dediği gibi memlekette enayiden çok ne var

|
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
bankalar.org
Canlı Tv izle
Sohbet
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,533
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.