Şimdi Ara

ACİL ACİL asus bios başlangıç hatası CPU OVER VOLTAGE ERROR nasıl düzeltilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
11
Cevap
0
Favori
4.531
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> ACİL ACİL asus bios başlangıç hatası CPU OVER VOLTAGE ERROR nasıl düzeltilir
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    538 Mesaj
    asus ankartımın (intel P35 çipset) başlangıcında bios bu hatayı devamlı veriyor.F1 yapınca sistem devam ediyor sorunsuzca açılıyor.ama tekrar restart yapınca devamlı bu hata mesağını alıyorum.son bios yüklü üzerindeki bios ilede yapıyor son yüklediğimlede yapıyor.cpu-z de ise cpu voltage 0.114 gibi birşeyler gösteriyor.2 işlemci denedim her ikisindede aynı.e6550 ve d serisi coreduo ile.başka makinada aynı işlemciler bu hatayı yapmıyor
    ne yapmalıyım sizce lütfen acil garantiye göndermek kolay yolu ama uğraşmak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msamy -- 21 Ocak 2009; 16:13:06 >

|
    |
    |
    |
    bios işlemci çekirdek kodunu tanımıyor oluşundan kaynaklanmakta. Bu sebeple bios son versiyona upgrade edilmeden bu uyarı gelmeye devam eder... Bios güncellemek çok zor birşey değilsede, yanlış bir uygulama ciddi sorunlara sebep olacağından çok da bilgili değilseniz bu işlerde teknik yardım almayı düşünebilirsiniz. Ama dediğim gibi çok kolay ve kısa süren bir işlemdir, bu konuyla ilgili döküman bulmak mümkündür.
    |
    |
    yazmıştım zaten son bios upgrade etttim ama sorun aynı devam ediyor.(bu arada 6550+6750+d serisi 3 işlemci denedim hep aynı sorunla karşılaştım.)sitem açarken mutlaka F1 yapmazsan açmıyor ve cpu-z voltajı tüm işlemciler için aynı gösteriyor 0.114
    biosu sıfırladım-default yaptım biosu-clear cmos yaptım hiç birşey fayda vermiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msamy -- 21 Ocak 2009; 12:18:07 >
    |
    |

all errors u- no errors yap duzelcektır.
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    biostan cpu voltage yazan yer kırmızı olarak 0.124 yazılı (oc yapılan yerde değil bu değer yanlış anlaşılmasın.anladığım kadarı ile anakartın işlemciyi takınca stok voltaj değerlerini okuduğu yer mesela cpu+kuzey köprüsü+güney köprüsü v.b.).oranın altındaki tüm voltaj değerleri yeşil ama burası kırmız.burasını İGNORED (yoksay) yapınca biostan ilk açılışta F1 siz rahatlıkla açılıyor sistem ama anladığım kadarı ile anakart cpu voltajını okumamıyor ki cpu-z ve everest gibi programlar çekirdek voltajı hep artırsanda azaltsanda 0.124 olarak gösteriyor.
    lüften yardım edin
    |
    |
    arkadaşlar bendede aynı sorun başlamış durumda geçen gün elektriklerde sorun olmuştu voltaj bi çıkıp bi düşüyordu bilgisayarda kafayı yedi tabi, acaba bu voltaj düşmelerinden kaynaklanmış olabilirmi bide cpu sıcaklığı 55 derece bu normalmi, f1'e basıncada sistem normal açılıp çalışıyo sorun yok gibi cpu zarar görmüş olabilirmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flippin -- 17 Ağustos 2009; 23:49:08 >
    |
    |
    |
    151 Mesaj
    O link uçmuş. Nasıl çözüldü sorun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
haberler
son dakika
SEO
SEO
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.