Şimdi Ara

AÇIKTA İŞLETME Mİ YBS Mİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
1.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar makine mühendisliği okuyorum 2.üniversite açıktan okumayı düşünüyorum daha çok yönetimle ilgili bir okul okumak istiyorum ama malum yazılım da gerekli sadece işletme düşünyordum ama ybs yazılım gerekli olduğundan ilgimi çekmeye başladı sizce hangi bölümü okumalıyım teşekkürler

• up
  • Bence ybs

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence de ybs

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende merak ediyorum

• Çok teşekkürler önerileriniz için

• Hocam bence 2 yıllık bir bölüm okuyun açıktan,bilgisayar programcılığı gibi. Eğer ilginiz sürerse dgsye girip itü/Boğaziçi gibi üniversitelerde bilgisayar mühendisliğine tamamlarsınız.Ben de 2 yıllık sermaye piyasaları programına kaydoldum,eğer bu alanda devam etmek istersem ilerde dgs ile Boğaziçi iktisat veya eşdeğer bir yere geçeceğim.Dgs bu sistemin açığı gibi bir şey,hali hazırda çok iyi bir okul ve bölüm kazandım ama ekonomi ve borsaya olan ilgim dolayısıyla böyle bir planlama yaptım.Siz de kendi ilgi alanlarınıza göre bir şeyler düşünebilirsiniz.

• Helbram kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bilgisayara değil de daha çok yönetime ilgiliyim 2 yıllık işletme bölümü okuyup işletmeye dgs ile geçebilir miyim

Hocam peki dersleri sayarlar mı yoksa hazırlık artı bölüm 5 yıl okuyacağız bir de onu

• işletme derdim ben, hangisine daha çok ilgin varsa ve karakterin hangi işin gerekliliklerini sağlıyorsa onu seçmelisin
  • ockham.s_katana kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeniz için teşekkürler @Helbram hocamın söylediği de hoşuma gitti ama dersleri saymazlarsa bayağı uğraşmam gerekecek

• riseofstar kullanıcısına yanıt
    İlk sorunuz için 2 yıllık bölümler dgs ile hangi bölümlere geçebiliyor ona bakmanız lazım,yökün bir listesi vardı oradan bakın.Boğaziçi Üniversitesi biraz uç bir örnek oldu ama yksde iyi bir derece yapmış bir insan dgsde çok rahat buralara geçebilir.Ders sayımı konusunda kesin bir şey söyleyemem,her üniversitede değişebilir bu durum.Yalnız normal şartlarda çoğu üniversite derslerinizi sayar ve 2. veya 3. sınıftan başlarsınız.Tabii hiçbir dersi sayılmayanlar da oluyormuş galiba iyi araştırmanız lazım.

Hocam derece yapamadım ya 35k yaptım işletme yönetimi okuyup işletmeye geçilebiliyormuş odtü işletme düşünüyorum ama saymıyormuş dersleri sanırsam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.