Şimdi Ara

Açıköğretime girmek için ne yapmalı?Hangi sınava girmeli, kaç puan almalı vs.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
29.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar malum bu sene lise bitiyor.Maddiyat kötü olduğu için çalışmam gerekiyor o yüzden 4 yıllık açıköğretim okumak istiyorum fakat hiçbir bilgim yok.

-Şimdi bu sınav sistemi nasıl oluyor?İki farklı sınav var sanırım hangisine girmem gerek?4 yıllık aöf için kaç puan almam gerek?Sayısal-Sözel olayı var sanırım benim sayısal çok kötü sözelden girsem hangi dersler karşıma çıkar yoksa gireceğimiz dersleri biz mi seçiyoruz?

Dediğim gibi sınavlar hakkında hiçbir bilgim yok.Mat 1-Mat 2 tarzında şeyler konuşuluyor bunlar hakkındada bilgi verebilirseniz sevinirim.

Bir de bi arkadaşım aöf okumak için fakültede 2 yıl ders alman lazım gibi birşey söyledi, böyle birşey var mı?

Ne kadar malmışım bende yahu hiçbir şey bilmiyorum.

Şimdiden teşekkürler.

• 140 puanı geçtin mi aöf kayıt olabilirsin...
    sayısal dersim iyi değil demişsin,kamu yönetimi,halkla ilişkiler vb. bölümleri tercih edebilirsin
  • Peki bu 140 puanı ilk sınavda mı almalıyım yoksa ikinci sınavda mı?
    İşletme bölümü düşünüyorum nasıl olur?

Bilgi için teşekkürler.Diğer sorulara cevap aranıyor.
  • fark etmez kardeşim ilk sınavda alsanda olur 2. sınavda da yeter ki 140 puanı geç..
  • peki kardeşim ilk sınava girmeyip ikinciden o puanı alsam oluyo mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tk_wolfer

peki kardeşim ilk sınava girmeyip ikinciden o puanı alsam oluyo mu?

Hayır.YGS yani ilk sınavdan 140 alman lazım.
  • Acikogretime nasıl başvuruluyor ben işletme, maliye vb seyler okumayı düşünüyorum, bunları tercih edersem gelecek yıl okul puanım dusermi, tercih yaparken açıköğretim fakültelerini yazipmi başvuru yapiyoruz
  • aöf ye başvurup aidat ödersin senelik 500-550tl bişi, bi göreyim dersen tabi kitaplarını iyice okuyup, pardon okumak yetmez iyice calışman anlaman lazım sadece okumak yeterli olmuyor, aöf istiyorsan eskişehir üniversitesi yazıcaksın formuna
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.