Şimdi Ara

açıköğretim sınavlarına nasıl çalışmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 12.sınıfta açıköğretime geçtim daha önceden böyle bir deneyimim olmadı sınavlara 10 gün kaldı. OBP min düşmemesini istiyorum şu anda 2 3 saat ayırmalı mıyım? Sınavlara nasıl çalışmalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• knk ben çıkmış sorulardan oluşan bir kitap almıştım son 5 6 senenin çıkmış sorularını çözüyordum sınavlardan da ortalama 85 90 alıyordum sana tavsiyem kitaptan bir kez oku konuları daha sonra çıkmış sorulara bak onun dışında da fazla kasmaya gerek yok

• ortalaman düşmez merak etme çalışma isteği bulamayabilirsin çünkü dersler sıkıcı. çıkmış sorulara bak yeter
  • teşekkür ederim

• hocam ben son iki gün kala calismayi dusunuyorum sorulara baktiysan gormussundur her sene ayni seyleri sormuslar cikmislari ezberlerim bide dinde bazi kavramlara ve inkilaptaki anlasmalara falan bakarim kitaptan bence yeterli
  • Tabii ki de test edilip onaylanmadı fakat, açıköğretimde obp düşmüyor. Parana para eklemek gibi düşün. Sen parana para ekleyince paran azalır mı hayır. Enflasyonu göz ardı ediyorum :) Sınavlardan geç yeter. Sen puan topluyorsun ve o puanlar osym'ye aktarılıyor olay bundan ibaret puanını sınavda harcamaz kazanırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: CemCetin16

Tabii ki de test edilip onaylanmadı fakat, açıköğretimde obp düşmüyor. Parana para eklemek gibi düşün. Sen parana para ekleyince paran azalır mı hayır. Enflasyonu göz ardı ediyorum :) Sınavlardan geç yeter. Sen puan topluyorsun ve o puanlar osym'ye aktarılıyor olay bundan ibaret puanını sınavda harcamaz kazanırsın.

Açıköğretimde Edebiyat ya da Matematik gibi 5-6 kredili önemli derslerden çok düşük notlar alınırsa OBP düşebiliyor, bunlar dışındaki önemsiz derslerde pek mümkün değil tabii.

• CemCetin16 C kullanıcısına yanıt
    obp düşmüyor evet ama toplamda düşmüyor. yani arkadaşın aöle geçmeden önceki ortalaması 82-83 tür. şu an yükseleceği kadar yükselip 89 olmuş. eğer sınavdan düşük notlar alırsa bu 88 olabilir ama sonuç olarak yükselmiş olur
  • tekrardan çok teşekkür ediyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.