Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (915. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: mgunsiray
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü3 Mobil1 iOS
5 sn
69.679
Cevap
2.047
Favori
8.312.783
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 913914915916917
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ana nota: Tütün-Bal
    Yaş aralığı: 25 yaş üstü
    Renk: Koyu Sarı
    Kalıcılık(1-10): 9
    Farkedilirlik : 8
    Fragrantica adresi:http://www.fragrantica.com/perfume/Serge-Lutens/Chergui-2762.html
    Tahmini Fiyat: 400TL (50ml)
    Blog :http://eserkozmetik.blogspot.com.tr/search?q=chergui
    Deneyim:

Bugün listenin yıldızı Chergui ile beraberim. Gelmesini heyacanla beklediğimiz ve prive serisinin parfümünü birkaç gündür deneme aşamasındayım ve bu denemeler ışığında irkaç yorum yapabilecek hale geldim. Mistik ve oryantal esansımız Chergui'ye başlıyoruz.

İçerik: PArfümmüzün notaları pipo tütünü, bal, iris, sandal ağacı, amber, musc, gül yine herod'da gördüğümü insence ve hay adı verilen benim ne olduğunu bilmediğim notalardan mütevellit. Genelde parfümler açılış temel ve dip notalara sahiptirler ve ilk anda aldığınız andaki esans ile sonlara doğru aldığınız esans değişir. Chergui'de bu tarz bir ayrım pek yok. İlk sıktığınız andaki esans 5 dk içinde 3 farklı kokuya dönüyor sonra tekrar baştan aynı etki ile kullanım boyunca sizi sarıyor. Yani Parfümümüz sürekli dönen kokusu ile klasik notalamalardan farklı hareket ediyor.

Ne hissettiriyor; Chergui daha çok tütsü tarzında bir esans. Amber dediğimizde yağlılaşan, musk dediğimizde kalıcılık katan iki notanın etkisi ile de oryantalist koku örneği olarak kişinin bedeni ile bütünleşiyor. Ancak parfümdeki bal ve sandal'ın yumuşatıcı etkisi bir önceki paragrafta belirttiğim 5 dakikalık geçişlerde yumuşak ton, iris ve tütün ise sert tonları oluşturuyor. Gül ve sanırım incense ise ortalarda dengeyi bulduruyor. Listeye giren Opus, Emir gibi arap mistizmi ve oryantalizmini temsil eden parfümlerden farklı olarak tam bir niş esans değil. Değişimler farklı parfümleri çağrıştırıp geri geldiğinden orta yaş kokusu olarak olgun gençlere ve dinamik ileri yaşlara da hitap ediyor. Yine niş kokulardaki seven sever sevmeyen vazgeçer diyemiyoruz çünki parfüm ağırmış derken hafifliiyor, haififmiş derken kalıcı mı yoksa dedirtiyor, oooo bu yağlı bir parfüm yoksa çevreden tepki mi alırım diye düşünürken, bir bakıyorsunuz Bvulgari man in black kadar orta tona düşüyor. İçe dönük bir parfüm olsa da tütsü kıvamı dışardan farkedilmeyi kolaylaştırıyor. Neşe verici bir parfüm değil ama karamsar da değil. Herşeyi değişken. FArkedilirlik yüksek.

Kimler kullanır? Az önce konuda geçti, skalası niş parfüme göre geniş. 25 yaş için adı da kokusu da ağır ama kendini olgun hisseden arkadaşları üzmeyecek. 45 yaş sonrası için daha imza parfümü olmaya aday esanslar var ama daha haif ton istiyorum diyen kullanabilir. Parfüm niş kategorsinde ama tomford ve amuage, killian gruplarından daha hafif , daha az burun zorlayan bir parfüm. Herod kullanana hafif gelir yorumları birkaç parfüm sevdalısı tarafından daa dile getirildi. Kullanacak olan parfümü gündüz gece kullanabilir. Mevsim olarak ise tabi ki musk ve amber ağırlığı daha soğuk dönemlere kaydırıyor. Çiçeksi esans semeyenler için iris, gül kısa süreli hayal kırıklıkları yaratabilir. Ancak dedğişkenlik ba ve tütünü devreye soktuğunda çiçek temalı olmayan bir parfüm kullandıklarını hemen hatırlatır. Herod, tobacco and vanilie, musc ravageur sanki bu parfümün içinden çıkmış gibiler. Chergui'yi 3'e bölseler 3 ayrı parfüm çıkarırlar beğenilecek ve farklı tonlarda. Resmi kıyafet kokusu. tişört için çok zorlamayın dediğimiz gibi olgun genç, sportif orta yaşlı. Yani en düşük polo yaka tarzı olur.

Eser'İn yorumu: Bu esansı muhtemelen daha düşük kalitede getirebilecekken prive serisi ile parfümseverleri mest eden Eser'in orjinalinden farksız prive2'si deneyimli parfüm kullanıcıları tarafından mutlaka bir gün denenmeli ve edinilmeli. Bu sayfalarla ilk tanışanlar ya da ilk okuduğu yorum Chergui olan bir kişiyi belki ne Chergui, ne de benim yorumum mutlu edecek ancak 8-10 çeşit farklı kriterlerde parfümü deneyerek burun ve beyin koku duyularındaki hassasiyeti arttıranlar için niş parfüm ve imza parfüm arayışları başladığında chergui doğru adreslerden biri olacak ki Eser bu derece kaliteli bir esans ile geleceğin parfüm hayranlarının parfümünü oluşturmayı başardı. PArfüm konusunda bilinçliyim, az çok içindekilerden hangi gruba girdiğini anlarım diyenler için Eser listenin yıldızını getirdi. Daha iyisi gelene kadar bu listenin yıldızı bence Chergui...

Saygılarımla.
  • Sahibinden aracılığı ile ödeme yapıldı

Calvin Klein - Euphoria [EU2] (Bayan)

Carolina Herrera - 212 Sexy ] (Bayan)

Dior - Hypnotic Poison [PSN]

Bvlgari - AQVA (Yeni) [AQV] 2 adet

Guerlain - L'Homme iDeaL [iDoL]

Victor & Rolf - Spicebomb [Spice]

Dior Homme intense [Dior] / Delux
  • Kesene bereket Mehmet hocam teşekkür ederim.

-----------

eiskent

Ellerine sağlık Evren abi.
  • Arkadaşlar Dün çıkan kargolarda 5 kişiye eklenen CH Men PRiVE yazan kokular yanlış etiketlendi. İçindeki parfüm Creed SMW, Bunlar kimler bilmiyorum o yüzden buradan yazıyorum :)
  • Arkadaşlar düz 212/bvlgari aqva marine/hugo boss vanilya/diesel only the brave almayı düşünüyorum onu alma bunu al vs her türlü tavsiyeye varım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Givenchy gentlemen only

Roja Dove Danger

M.Micallef Royal Vintage

Düzenleme: Micallef ve Danger Delux. Gentlemen normal olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EserKozmetik -- 26 Aralık 2016; 21:19:57 >
  • EserKozmetik kullanıcısına yanıt
    Hocam konuyu okumadigim gibi bir algi olusmasin orta sayfalardan basladim aksamdan beri fikir sahibi olmak icin bayadir okuyorum hic denk gelmemistim ondan sordum :)

Creed viw, Dior homme intense, vanilyali boss epey konusuldugunu farkettim arastirmalarim suruyor 4 lu belirledigim zaman siparis vermeyi dusunuyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: EserKozmetik

Givenchy gentlemen only

Roja Dove Danger

M.Micallef Royal Vintage

Yok yapmıcam yeni koku diyorum ama dayanamıyorum.

Bu liste 1 aya listede.

Gentlemen ve Danger Delux . Micallef normal olacak. 3ü de çok güzel.

Her ne kadar satsan da sende de tutku bu parfüm işi :) GO normali mi olacak? Diğer ikisinin içerikleri çok ilgi çekici

• Rappapompom kullanıcısına yanıt
    Yeni ürün hocam ortalarda onun yorumu olmaz :) son 2 sayfada hep o var. Hatta bugün Evren abi (eiskent) uzun bir açıklama yapmış ürün hakkında. Okumanızı öneririm.
  • w.wallace kullanıcısına yanıt
    Yok delux olacak. Çok az farkla delux olmayacak ürünü de var da bana ters. İyisi varken.. :)
  • quote:

Givenchy gentlemen only

Roja Dove Danger

M.Micallef Royal Vintage

Bu liste 1 aya listede.

Hocam gucci intense oud'u da ekleyin hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Givenchy gentlemen only

Roja Dove Danger

M.Micallef Royal Vintage

Bu liste 1 aya listede.

Helal eser valla masallah in var sen isini guzgun taptigin surece musterilerin burada.

• quote:

Givenchy gentlemen only

Roja Dove Danger

M.Micallef Royal Vintage

Bu liste 1 aya listede.

Creed Aventus varken Royal Vintage bence gereksiz bir tercih olmuş.Creed Aventus'u fazlasıyla anımsatan bir parfüm bana göre...

Royal Vintage yerine Tiziana Terenzi Ursa yada Tiziana Terenzi Casanova deneyebilirsin.Gerci Ursa bitaz Kilian STH andırsa da ona göre çok daha kalıcı etkili bir parfüm.

Yine Amouage Jubilation yada Xerjoff Casemorati 1888 de listeye girebilir.Bence Royal Vintage ekleyerek Creed Aventus benzerini listene koymanın pek anlamı yok gibi

Roja'ya gelince koklamadım ama Guerlain Heritage koklayanlar için pek de yabancı gelmeyecek güzel bir parfüm diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 18 Kasım 2016; 14:14:53 >
  • Bir birini andıran çok koku var, olsun. O kadar benzetmişler ki aradaki ufak farklar bile mevcut. Varken yokmuş gibi davranamadım :)
  • Chergui bu gün ancak elime ulaştı daha önce orjinali kendi şişesinden kullanmıştım kullandığım o koku ile aynı koku kokuya bakarsak çok benzeri olmayan herşeyden var olan eşsiz bir koku orjinalden tek eksiği sıvının rengi orijinaldeki o renk te çok havalıydı gerçekten . Bence mükemmele yakın olmuş chergui sıvı rengi aynı olsa Serge lutens bile gelse anlayamaz

• Eser bey siparişler elime geçti teşekkürler.

Issey Miyake hariç diğerlerinin kokusunu bilmiyordum. Diğer 3 koku + 2 tester sağ bilek,sol bilek vs. sıkarak dağıttım. Fakat nereye ne sıktığımı hatırlayamadım :) Bir koku oldukça güzel geldi. Tam tenime oturdu diyebilirim. Şimdi bu kokuyu bulmak için şirketteki erkeklere sıkıp kokluyorum onları 1'er saat ara ile

Spicebomb gelir gelmez birisine verdim. Daha doğrusu bana parasını verip aldı. Birde kenzo istedi. Haliyle ilk sipariş Kenzo,Spicebomb,İnvictus oldu gibi.
  • Vay be , creed aventus önceden 20 tl idi
    Şimdi 50 tl olmuş

• Moon Star Turkey kullanıcısına yanıt
    whoomps W kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam. Sürekli ve çeşit parfüm koklayıp durursanız az sonra hiç biri kokmamaya başlayacaktır. Yarına bırakın bulursunuz :)

---------

whoomps

20 lira olan yine 20 lira hocam. 50 liralık olan farklı bir kalite.

Creed - Aventus [CRD] / Delux (20 tl 50ml)

1 adet 50ml Prive no.1 ( Özel Creed Aventus ) 50 TL (Ücretsiz Kargo)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EserKozmetik -- 18 Kasım 2016; 15:1:41 >
  • Merhabalar,

Kilian STH artık üretilmeyecek mi ? Yoksa üretime bir süre ara mı verildi..
  • Creed aventus'unuz baya iyi anladigim kadariyla.(kış kokusu degilmis ama galiba) Yanina 3 parfum daha secip 4lü siparis vermeyi dusunuyorum. Istediklerimizi ozelden mi burdanmi yazacagiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogac-gs -- 18 Kasım 2016; 16:27:51 >
  • 
Sayfa: önceki 913914915916917
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.