Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (712. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
32 Misafir (15 Mobil) - 17 Masaüstü15 Mobil
5 sn
69.710
Cevap
2.051
Favori
8.320.047
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 710711712713714
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar alacağınız parfümü mutlaka buradan araştırın, baya büyük bir site bu Sık Kullanılanlarınıza ekleyebilirsiniz direkt.

http://www.fragrantica.com/

Kalıcılığını(Longevity), farkedilebilirliğini(Sillage), puanını, kaç kişinin oy verdiğini, temel, orta, tepe notalarının ne olduğunu, yazlık mı kışlık mı vs. görebilirsiniz, kör atış yapacak olsanız da daha isabetli atış yapmanıza katkı sağlar diye düşünüyorum.

Konu sahibi ilk sayfaya eklerse iyi olur veya artılayarak ilk sayfada gözükmesini sağlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 14 Haziran 2016; 15:18:06 >
  • Nautica Voyage - Nautica For Men (Yeni) [VYG]

2.siparişi verdim.
  • ne zamandır istek listelerinde Creed - Virgin island Water parfümünü göremiyorum. Bir sıkıntı mı var acaba?

Eser kardeşimden Terre D'Hermes almıştım. Onu kullanıyorum şu sıralarda. Açıkçası parfüme alışması zaman alıyor. Kör alım yapmıştım. Ama ilk sıkışta biraz boğucu olmakla birlikte bir 10 dakika sonra parfüm kendine geliyor. Merakımdan bir parfümeride orijinali denedim. Hiçbir fark göremedim. Formül tutmuş ama açıkçası benim tenim için sanırım pek kalıcı değil. 2 fıs ancak 3-4 saat gidiyor. Tazelemek şart.

Forumun en başından itibaren hiçbir kısmı atlamadan okumaya çalışıyorum. 90. sayfadayım daha :)

kendimce liste çıkarıyorum ama insan buradaki tüm parfümlerden bir tanesine sahip olmak istiyor. Hastalık gibi...

• Eser üstattan yine heyecanla yolunu gözlediğim bir paket bekliyorum

Gucci - Guilty [GLT] [Bayan]
    Estee Lauder - Modern Muse [Muse] [Bayan]

Creed - Millesime imperial Delux (20 tl 50ml) [MLS]
    Parfums De Marley - HEROD (20 tl 50ml) (Yeni) [PDM]
    Terre D'Hermes [HRM]
    Paco Rabanne - iNViCTUS [iNV]
    Nautica Voyage - Nautica For Men (Yeni) [VYG]
    Givenchy - Xeryus Rouge [XER]
    Ermenegildo Zegna - Zegna Forte [ZGN]
    Armani D'Aromes [D'Ar]

Şimdiden teşekkür ederim.
  • Voyage sonrası armani d aromesi merak ediyorum şu an acaba kullananlar ne düşünüyor önceki sayfada bir iki yorum okumuştum başka yorumu olan varsa sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Carolina Herrera 212 ViP MEN
    Giorgio Armani- Acqua Di Gio
    Calvin Klein - Euphoria (bayan)
    Lancome - Hypnose (bayan)

Hocam bu parfümleri istiyorum. Gittigidiyor'dan ödeme için ne kadar komisyon tutuyor?
  • Eser Beyden aldığım
    Diesel - Only The Brave - ( Yumruk ) [Dsl2]
    Dior - Fahrenheith [FHR]
    parfümlerim bugun geldi. pek parfüm kültürüm yoktur ama kokular hakkında hissettiklerimi yazmak istedim. diesel çok hoşuma gitti koku olarak. kalıcılığı ise gayet yeterli. dior un kokusunu fazla beğenmedim ağır geldi bana. ama kalıcığı ise mükemmel dior un. duşa girip çıkmama,üzerinden saatler geçmesine ragmen hala tenimde. bu ilk siparişimdi ve çok memnunum devamını getireceğim
  • Fahrenheith yazın cok agir kaçar hocam, bence sadece kışın kullanın bunu.sonbahar kişta bile ortama, kiyafete gore kullanmanizi tavsiye ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eXPLoSioN26

Carolina Herrera 212 ViP MEN

Hocam bu parfümleri istiyorum. Gittigidiyor'dan ödeme için ne kadar komisyon tutuyor?

Dikkatimden kaçmadıysa delux ürün yok 4 parfüm içinde sanıyorum. O yüzden;

Gitti Gidiyor PAKET 2 ilanı için tıklayınız (4 Adet 50ml + Ücretsiz kargo 65 tl tl ) ( 5 tl komisyon dahil)
  • Bu kadar övgü ile gaza gelip aldım ama bence voyage işte bu parfüm denecek tarzda değil. Ben öyle alt nota üst nota bilmem ama bu kokuya benzer çok koku var burnumda. Biraz polo blue biraz aqua böyle mavi şişeli ferah kokuların hepsi. Hatta çevremdekilerinde görüşünü aldım ve herkes sıradan bir koku olarak buldu. Ne alaka amazon bestseller olmuş ne alaka efsane olmuş anlamadım.. Parfüm göreceli birşeydir ama ne olursa olsun bu ilgiyi hakettiğini düşünmüyorum. Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: cboy60

Bu kadar övgü ile gaza gelip aldım ama bence voyage işte bu parfüm denecek tarzda değil. Ben öyle alt nota üst nota bilmem ama bu kokuya benzer çok koku var burnumda. Biraz polo blue biraz aqua böyle mavi şişeli ferah kokuların hepsi. Hatta çevremdekilerinde görüşünü aldım ve herkes sıradan bir koku olarak buldu. Ne alaka amazon bestseller olmuş ne alaka efsane olmuş anlamadım.. Parfüm göreceli birşeydir ama ne olursa olsun bu ilgiyi hakettiğini düşünmüyorum. Saygılar

Ben de tam tersi tepkiler aldım ve almaya devam ediyorum

• cboy60 kullanıcısına yanıt
    Zaten mesele de bu. Genel begeniye hitap ediyor. Guzel kokmak isteyenler aliyor. Bu isler boyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alphi3458

quote:

Orijinalden alıntı: cboy60

Bu kadar övgü ile gaza gelip aldım ama bence voyage işte bu parfüm denecek tarzda değil. Ben öyle alt nota üst nota bilmem ama bu kokuya benzer çok koku var burnumda. Biraz polo blue biraz aqua böyle mavi şişeli ferah kokuların hepsi. Hatta çevremdekilerinde görüşünü aldım ve herkes sıradan bir koku olarak buldu. Ne alaka amazon bestseller olmuş ne alaka efsane olmuş anlamadım.. Parfüm göreceli birşeydir ama ne olursa olsun bu ilgiyi hakettiğini düşünmüyorum. Saygılar

Ben de tam tersi tepkiler aldım ve almaya devam ediyorum

Hocam tepkiyi aldığınız kişi yada kişilerde önemli. Eğer ne güzel kokuyorsun gibi bir geribildirimi deodorant hayatı yaşayan ve lüx diye tabir edilen pahalı parfümlerle ilgisi olmayan birisi verdiyse o işte bir tezatlık vardır. Sonuçta sen gidip caldion parfümde sıksan o kişiye göre o da güzeldir. Yani geribildirim sizin için kaliteli ve değer gördüğünüz insan tarafından ise amenna. Ama diğer türlü bu olumlu tepkiyi genellemek yanlış olur. Yinede dediğiö gibi zevkler ve renkler misali..

• quote:

Orijinalden alıntı: eXPLoSioN26

Carolina Herrera 212 ViP MEN

Merhaba. Siparişniz 60 tl. Gittigidiyorda 65 tl. Bu da gerekli ilanın linki.

Arkadaşlar bugün bölgesel internet sıkıntısından dolayı kargolarda sorun olabileceğini söylemişlerdi. Maalesef olmuş Durum için üzgünüm.

Bir kaç GG siparişi ve alttaki ileteceğim siparişler çıkarılmış. Geri kalanı yarın çıkaracaklar.

36 kişinin kargosu teslim edildi ancak Alttakiler ve GG siparişlerinden de 10 adet kadarı çıkmış.

Aşağıda vereceğim kodlar sadece havale alışverişlerine ait. GittiGidiyordan siparişi olanlar lütfen GG'de Aldıklarım kısmından takibini sağlasınlar.

www.mngkargo.com.tr den takip edebilirsiniz.

Sevgi ve selamlarımla,
    Eser

KH708661 14/06/2016 MURAT A
    KH709118 14/06/2016 SERHAN Y
    KH709726 14/06/2016 EMRAH S
    KH710160 14/06/2016 GÖKHAN Y
    KH710670 14/06/2016 MUSTAFA A
    KH711110 14/06/2016 OĞUZHAN B
    KH711715 14/06/2016 AHMET O Ç
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Arkadaşlar alacağınız parfümü mutlaka buradan araştırın, baya büyük bir site bu Sık Kullanılanlarınıza ekleyebilirsiniz direkt.

http://www.fragrantica.com/

Kalıcılığını(Longevity), farkedilebilirliğini(Sillage), puanını, kaç kişinin oy verdiğini, temel, orta, tepe notalarının ne olduğunu, yazlık mı kışlık mı vs. görebilirsiniz, kör atış yapacak olsanız da daha isabetli atış yapmanıza katkı sağlar diye düşünüyorum.

Konu sahibi ilk sayfaya eklerse iyi olur veya artılayarak ilk sayfada gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Fragrantica.com yaniltici olabilir ustadim. Mesela eserde olan parfumlerden bir kacinin fragrantica oylamasindaki puanlar 5 uzerinden degerlendirmede şu sekilde(begendigim parfumlerin oylarini sen yazmadan cikartip not almistim daha once) :

-Dior homme intense(4.56)
    -Hermes terra(4.25)
    -invictus (3.04)
    -212 vip (4.05)
    -ysl la nuit (4.45)
    -abercrombie fitch fierce (4.22)
    -bleu the chanel (4.06)
    -creed aventus (4.44)
    -polo blue (4.02)
    -tf tobacco vanilie(4.29)
    -creed green irish tweed(4.37)
    -creed wiv (4.36)
    -herod (4.51)
    -nautica voyage (4.06)
    -xeryus rouge (4.16)
    -costume national (4.15)
    -givency incense ultramarin(3.93)
    -azzaro crome (3.76)
    -only the brave(3.77)
    -burbery touch(3.86)
    -spicebomb (4.15)
    -creed orginal vetiver(4.25)
    -killian back to black (4.19)
    -bond no 9 (3.56)

Goruldugu gibi Eserde en cok satisi yapilan ve en begenilen parfumlerden olan İnvictus 3.04 gibi vasatinda vasati bir oy almis ve buna karsi bizde parfum kullanicilarinin en az yarisina hic hitap etmeyen dior homme intense en yuksek oy olan 4.56'yi almis.
    Oylama dunya capindaki tum parfum kullanicilari tarafindan yapildigi icin bisey diyemiyorum ama bizim ulkenin oylari kesinlikle bu oylardan farkli oldugu kanaatindeyim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @berkan 197
    @satellist

değerli görüş ve önerileriniz için çok teşekkür ediyorum.
  • biozard B kullanıcısına yanıt
    Hocam bence olay şu ki adamlar orijinal alıyor daha fazla para veriyor o yüzden daha dikkatli detaylı inceliyor. Ve bu sitede takılan insanların birçoğu parfümlere merakı olan, anlayan, derin notaları ve nota değişimlerin hissedebilen insanlar (benim gözlemime göre). İnvictus bence basit ve genel beğeniye açık bir parfüm farklı yanı pek yok, düşük puanın sebebi bence bu. Ha sokaktaki 100 kişiden 90 ı beğenir belki ancak parfüm zevki olan insana sıradan gelebilir.

Bunlar tamamen benim düşüncelerim haksız da olabilirim tabi :)

• Dün il genelinde internet kesintileri yüzünden çıkarılamayan kargoları çıkarmışlar arkadaşlar.

GittiGidiyor takip kodlarını GG'den Aldıklarım kısmından takip edebilirsiniz. o kodlara ulaşamıyorum.

Alttakiler yalnızca havale / eft siparişlerine aittir.

www.mngkargo.com.tr den takip edebilirsiniz.

Sevgilerimle
    Eser

Bugün çıkışı yapılanlar

KH846802 15/06/2016 SERHAT N
    KH846968 15/06/2016 ERDEM Y
    KH847111 15/06/2016 ONUR Y
    KH849677 15/06/2016 ENES K
    KH849792 15/06/2016 İLKER MURAT P
    KH849977 15/06/2016 ORHAN İ
    KH850051 15/06/2016 İBRAHİM B
    KH850174 15/06/2016 SİNAN Y

Dün çıkışı yapılanlar

KH708661 14/06/2016 MURAT A
    KH709118 14/06/2016 SERHAN Y
    KH709726 14/06/2016 EMRAH S
    KH710160 14/06/2016 GÖKHAN Y
    KH710670 14/06/2016 MUSTAFA A
    KH711110 14/06/2016 OĞUZHAN B
    KH711715 14/06/2016 AHMET O Ç
  • Beyler otelde garson olarak çalışıyorum müşterilerle sürekli temas halindeyiz güzel kokan boğucu olmayan parfüm önerir misiniz bana ya ? ( Yaşım 19)

• Şuandan itibaren gelen tüm siparişler yarın kargolanacak arkadaşlar.

Sevgilerimle.
  • 
Sayfa: önceki 710711712713714
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.