Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (710. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Extralarge , Extralarge
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 21 Misafir (7 Mobil) - 15 Masaüstü8 Mobil
5 sn
69.710
Cevap
2.051
Favori
8.320.327
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 708709710711712
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ynsylcn86

Arkadaşım merhaba.

Benim elimde aşağıdaki testerlar var. Herhangi bir ücret vermene gerek yok. Sadece kargo'yu karşıla yeter :)

Terre D Hermes

Creed Org. Vetiver

Dior İntense Yeni

Diesel Tattoo

Creed GİT

Jil Sander Sun

Creed Aventus

Creed VİW

Chanel Allure

Chanel Blue

Creed S.M. Water

Happy For Men

İssey Miyake

Creed Millesime Imper

Kaldıysa bende alabilirim kıyıda köşede hangisi kaldıysa :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ürün yelpazesi baya genişlemiş. Hayırlı satışlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar ilk önce isteyen 3-4 arkadaşa testerları dağıttım. Maalesef tester kalmamıştır. Gönderemediğim arkadaşlar lütfen kusura bakmasın.

Genede bakacağım, kıyıda köşede kalan var mı diye. Eğer olursa haber ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meetingpoint

Ben voyage'yi denedimde hocam aşırı sentetiklik var -- yaz parfümlerinin bir çoğunda sentetiklik hissedilir --- açıkçası midem kaldırmadı

Ben ve çevremdekiler öyle bir şey hissetmedik göreceli bir durum parfüm zevki ve hissi

• Voyage güzel parfüm fakat üstteki arkadaşın belirttiği gibi bana da çok sentetik geldi.Hermes,chanel,aventus çok çok doğal kokan parfümler ama benim fikrim Voyage değil

• Lopster kullanıcısına yanıt
    Her parfüm Doğal koksa hepsi meyve ve çiçek kokusu olmak zorunda olur. Bütün sucul, ozonik kokular sentetiktir. Azzaro chrome, polo blue, chrome united, solo loeve, Axe africa, Abercrombie, 212 men falan bir sürü parfüme sentetik denebilir..

...ki Voayge gayet meyvemsi bir koku.

Sentetik koku: Doğada bulunmayan kokular
    Doğal koku da tam tersi.
  • eiskent E kullanıcısına yanıt
    Eserden birkaç ay önce yaptığım ilk alışverişimde tester olarak gelmişti d'aromes. O zaman pek hoşuma gitmemişti. Bugün hem hafif olduğu için (izmirdeyiz malum hava sıcak), hem de değişiklik olsun diye d'aromes sıktım. 3 saat oldu hala güzel güzel kokusu geliyor bence de yazlık parfümler arasında gayet iyi bir seçenek.
  • EserKozmetik kullanıcısına yanıt
    Hocam şöyle bir durum var haklısınız sucul kokuların çoğu sentetik(bu arada voyage orjinalide aşırı sentetikmiş) ama kullanılan hammadeleri işlemek başlıbaşına bir olay mesela ben aqua marine nin iki ayrı batch serisini gördüm biri inanılmaz doğal diğeri reformüle edilmiş sanırım sentetiklik vardı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • meetingpoint M kullanıcısına yanıt
    Sentetik koku iyi yapılsa da kötü yapılsa da sentetiktir.

Sentetik dediğim şekilde doğada olmayan kokular ile yapılmış parfümlere denir. Kokusu garip gelen parfümlere değil
  • ynsylcn86 Y kullanıcısına yanıt
    geçenki için mesaj atmıştım ama geç kalmışım ama bir daha gönderme imkanınız olursa talip olmak isterim hocam
  • Merhaba.

Elimde olanları gönderdim. Ancak dediğim gibi tekrardan bakacağım. Kalan varsa haber veririm.
  • Merhabalar
    Bu konuyu birkac gun once gordum ve ilk sipaslerimi bugun verdim.Yaklasik 200 sayfa kadarini okuyabildim.
    Lakin yanlis gordugum birkac hususu paylasmak isterim.
    Malesef cogu kisinin parfumlerden tek beklentisi "kalicilik" olmus. Arkadaslar kalicilik evet onemlidir ama ilk olarak onemli olan 1) koku guzelligi ondan sonra fark edilirlik(cok cok onemli) en sonda da kalicilik gelir.
    Yillarca orjinal parfumler kullanmis biri olarak sunu belirteyim.Orjinal parfumlerden (gece ve kışlık olan cok agir parfumler haric) cok azi kalicilik yonunden sizi tatmin eder.1 saatte bile ucan orjinal parfumler var ama insanlar kokusunun guzelligi yuzunden tercih ediyorlar(dunyada her daim en cok satanlar listesindeki "calvin klein one" gibi).Diyecegim odur ki lutfen bu kalicilik merakinizdan vazgecin.Ya yaninizda ya da atamizerde tasiyip 4-6 saatte bir parfumunuzu tazeleyin. Guzelim parfumlere "o parfumden bi halt olmaz,cabuk ucuyo" gibi yakistirmalar yaparak insanlari yanlis yonlendirmeyin (lütfen).

Acilmis bu konuda beni en cok sevindiren sey ise "acik parfum" konusu olmasina ragmen onerilen ve kullanilan parfumlerin niş parfumlerden ve modaya uygun farkli parfumlerden olusmasi. Lutfen hala 212 men,gio,armani code,jp le male,roshas,burberys clasic gibi demode olmus artik islak mendillerde bile kokulari taklit edilen parfumleri onermeyin.(yillardir kullaniyor ve artik imza parfumunuz olmussa baska tabi)

33 yasindayim ve tam 15 senedir onlarca parfum denedim ancak hala imza parfumum yok.(yas 18 iken, o zamanin modasi Gio bana asiri yakisiyodu,koku benden once mekana giriyodu,insanlar boynumda yatiyodu fakat modasi gectikten sonra bir daha da boyle bisey yakalayamadim malesef)

Bu kadar yazidan sonra asil merak ettigim mesele,
    sizlerin imza parfumu nedir,ya da imza olmasa bile en cok iltifat aldiginiz,fark edilirligi en yuksek olan parfum hangisiydi ?

Tesekkurler
    Bora

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biozard -- 13 Haziran 2016; 15:17:06 >
  • EserKozmetik kullanıcısına yanıt
    Tamam pes ediyorum belkide burnumu yoran başka bir şeydir

• biozard B kullanıcısına yanıt
    Bvlgari aqva marine :) istanbulda metrobüsde aldığım tepkiler hala aklımda neredeyse 2 yıl oldu

• "Voyagenin nasıl bir parfüm olduğu nasıl özetlenir?"

Cevap : Aldığınız dörtlü veya sekizli paketlerin için de, sadece bir tane Voyage alıp, diğer 3/7 parfümü niye farklı aldım ki diye sitem ettiren bir parfümdür kendileri.

Hem ben, hen de kız kardeşim ve annem çok beğendik.

• quote:

Orijinalden alıntı: biozard

Merhabalar
    Bu konuyu birkac gun once gordum ve ilk sipaslerimi bugun verdim.Yaklasik 200 sayfa kadarini okuyabildim.
    Lakin yanlis gordugum birkac hususu paylasmak isterim.
    Malesef cogu kisinin parfumlerden tek beklentisi "kalicilik" olmus. Arkadaslar kalicilik evet onemlidir ama ilk olarak onemli olan 1) koku guzelligi ondan sonra fark edilirlik(cok cok onemli) en sonda da kalicilik gelir.
    Yillarca orjinal parfumler kullanmis biri olarak sunu belirteyim.Orjinal parfumlerden (gece ve kışlık olan cok agir parfumler haric) cok azi kalicilik yonunden sizi tatmin eder.1 saatte bile ucan orjinal parfumler var ama insanlar kokusunun guzelligi yuzunden tercih ediyorlar(dunyada her daim en cok satanlar listesindeki "calvin klein one" gibi).Diyecegim odur ki lutfen bu kalicilik merakinizdan vazgecin.Ya yaninizda ya da atamizerde tasiyip 4-6 saatte bir parfumunuzu tazeleyin. Guzelim parfumlere "o parfumden bi halt olmaz,cabuk ucuyo" gibi yakistirmalar yaparak insanlari yanlis yonlendirmeyin (lütfen).

Acilmis bu konuda beni en cok sevindiren sey ise "acik parfum" konusu olmasina ragmen onerilen ve kullanilan parfumlerin niş parfumlerden ve modaya uygun farkli parfumlerden olusmasi. Lutfen hala 212 men,gio,armani code,jp le male,roshas,burberys clasic gibi demode olmus artik islak mendillerde bile kokulari taklit edilen parfumleri onermeyin.(yillardir kullaniyor ve artik imza parfumunuz olmussa baska tabi)

33 yasindayim ve tam 15 senedir onlarca parfum denedim ancak hala imza parfumum yok.(yas 18 iken, o zamanin modasi Gio bana asiri yakisiyodu,koku benden once mekana giriyodu,insanlar boynumda yatiyodu fakat modasi gectikten sonra bir daha da boyle bisey yakalayamadim malesef)

Bu kadar yazidan sonra asil merak ettigim mesele,
    sizlerin imza parfumu nedir,ya da imza olmasa bile en cok iltifat aldiginiz,fark edilirligi en yuksek olan parfum hangisiydi ?

Tesekkurler
    Bora

Calvin klein one çok alakasız bir örnek olmuş hocam bence. 200'lüğü 80 tl civarına alınabilir, kokusunun hiçbir espirisi yoktur, çok satılması fiyatıdır. Açık parfüm fiyatındadır, açık parfüm bundan kat be kat iyidir.

İnsanların kalıcılık açısından da bilgi vermesi ve bilgi istemesinde bi mahzur yoktur. Bana göre de dediğiniz gibi asıl önemli olan kalıcılık değildir; ama kalıcılık da hiç önemsizmiş gibi davranılamaz bana göre.Kalıcığın da vardır elbette önemi, bu hususta da bilgi alışverişi olmalı bana göre.

212 men, armani code falan hangi ıslak mendilde taklit ediliyor hocam. ilginç bir örnek olmuş. Calvin klein one'nin kokusu ile güzelliğini ve dünyadaki yerini överken; 212, armani falan ıslak mendil benzetmesi çok garip kaçmış.
  • Voyage özellikle ABD ve Avrupa'da son 10 yılın en efsane parfümleri arasında gösteriliyor. Ülkemizde nedense senelerdir hiç yoktu. Başka bir versiyonu (Voyage N83) satılıyordu. Geçenlerde hepsiburada getirmeye başlamış. Açık olarak da Türkiye'de burada ilk defa satılıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pigletx P kullanıcısına yanıt
    CK One'i ovdugumude nereden cikardin ustadim.Hic bana gore bir parfum degil.Populerler icinde hatirimda kalan kaliciligi en az parfum oldugu icin onu ornek verdim.Ayrica bence sebep yalnizca ucuz olmasi degil(global olarak bakarsan o fiyatta dunya kadar rakibi var zaten)burbery classic'in ve gio'nun islak mendiline ben denk geldim.tras kolonyalarinda ise cogu onde gelen parfum taklit ediliyor zaten. Ben o parfumlere basarisiz demedim. Hatta en basarili ve dunya tarihine gecmis parfumlerdir o saydiklarim. Birkaci bana hitap etmese de milyar dolar cirolar yapmis parfumlere kim basarisiz diyebilir ki ? Benim bahsettigim sey trendlerinin gectigi. Dar paca pantolonlar modayken bana ispanyol paca yakisiyor ben onu giyicem demek gibi bisey bu bence. Evet bazi seyler yillar icinde tekrar tekrar trend olur ama bunlarin tekrar moda olmasi icin en az 1-2 kusak degismesi gerekli.
    Kaliciligada onemsiz demedim.ilk sirada degil 3. sirada olmali dedim :) cunku kaliciligin cozumu var(sık tazelersin) ama koku guzelligi ve fark edilirligin cozumu malesefki yok.Benim elestirdigim parfumlerin salt "kalicilik" uzerinden degerlendirilmesi.Bu yuzdende surekli vanilyali,cukulatali,sekerli vs. parfumlerin onerilmesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biozard -- 13 Haziran 2016; 18:23:00 >
  • Voyage' nin yaş kriteri nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

Voyage' nin yaş kriteri nedir ?

Yaşım 30 ve bana hitap ediyor fazlası ile

• 
Sayfa: önceki 708709710711712
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.