Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (3246. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: metinich
1 Kayıtlı Üye ve 17 Misafir (6 Mobil) - 12 Masaüstü6 Mobil
5 sn
69.710
Cevap
2.051
Favori
8.320.613
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 32443245324632473248
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

aventusun hangi versiyonu var elinde?

• 2378882935 siparişimi oluşturdum.Testerlerımıda bekliyorum Eser bey.İyi satışlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sniper Rifle kullanıcısına yanıt

Amansız bir nirvana muptelasiydim halende severek kulanıyorum kullanacağımda. Ama yeni deneme şansı bulduğum royal vintage'a da bayıldım. Elbette aventusa cok benziyor ama daha yesil notalarla bezenmiş hali diyebiliriz dumanıda yerinde :) kesinlikle öneririm.

Bende ysl l'homme le parfum'ü merak ediyorum kullanan varsa nasil bir koku tarif etse keske :)

• erdem baskı m. kullanıcısına yanıt

O da iyiymiş onu da ekledim. Yeşille pek aram yok da, buradaki yeşil çam yeşili mi yoksa çimen gibi mi? Mesela Green Irish Tweed baş ağrısı yapıyor bende. Yeşil az olsa iyi olur aslında.

• Bvlgari - Aqva Marine [MRN]

Givenchy - insense Ultramarine [GV]

Dolce & Gabbana - Light Blue intense [Mavi]

Arasindan hangisini onerirsiniz? Kullanan varsa, kalicilik ve koku olarak siralama yapabilir misiniz? Su an [GV] almayi planliyorum. Bunlarin disinda temizlik/sabun ve ferahlik kokan baska onerileriniz varsa da alabilirim.

• Merhaba arkadaşlar, 1.5 senedir düzenli aralıklarla Tutaste parfümlerini kullanıyorum.

Bu zamana kadar 16 çeşit parfümü denedim.

16 çeşidin arasından en çok beğendiklerim;

Abercrombie Fierce
    Mugler Pure Malt
    Lacoste Red
    Tom Ford Noir
    Prada Carbon

Bu 4 parfüme puanım F/P da kıyasladığımızda 10 üzerinden 9 alır. Ancak şöyle bir problem yaşadım mesela Mugleri çok beğendiğim için 2. defa sipariş ettim 2. sipariş ettiğim kokunun abartısız bir şekilde kalıcılık olarak ve esansların yoğunluğu olarak ilk kullandığımla arasında yarı yarıya dan fazla fark vardı. Gerçekten kötüydü.

Şuanda beğendiğim ve ikincisini almak istediğim başka parfümler var ancak aynı şeyi yaşamamak adına çekince yaşıyorum doğal olarak. Bu olayın sebebi ne olabilir?

Ayrıca diğer deneyip beğenmediğim kokular ;

Armani Acqua Di Gio-- Buda aynı şekilde kokusu güzel ancak su gibi sıfır kalıcılık ve yayılıma sahipti.

Chanel De Bleu (Parfüm) - - Kokusu başarılı ancak kalıcılık ve yayılım anlamında yukarıda beğendiğim kokuların yanından bile geçemez.

Lacoste White - Başarılı koku ve kalıcı benim kendi zevkime hitap etmedi sadece. Sanırım biraz Unisex gibi bulduğum için beğenmedim kokuyu daha erkeksi parfümler hoşuma gidiyor.

Diğer kullandıklarımı teker teker yorumlayamıyorum ancak onlarda en az 10/7.5 puanı hakediyorlar.

Sonuç olarak şaşırdığım durum Tutaste ile ilk tanıştığımda aldığım kokular çok daha başarılı ve kalıcıydı. Belki aynı fikirde olmayanlar olabilir ama 1 sene aradan sonra beğenip 2. defa aldığım 2 parfüm de bende hayal kırıklığı yaşattı. Bunun sebebi nedir ne olabilir merak ediyorum oranlar mı değiştirildi?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • isutcuoglu İ kullanıcısına yanıt

Her ne kadar başka etmenler olabilse de muhtemelen dinlenme farkıdır. Yenisi de 1 sene beklesin, değişir.

• isutcuoglu İ kullanıcısına yanıt

1 yıl beklemiş kokuyla yeni alınmış arasında fark olmak zorunda. İlk alıp denediğim ve gerek kokusunu gerek performansını beğenmediğim her parfümü 6 ay kadar bekletirim öyle bir daha denerim. Hala beğenmiyorsam bana göre olmadığına kanaat getiririm.

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt

Longevity diye bir yazı göremedim. Yorumlarda manuel olarak yazmışlar

longevity:8 hours gibisinden. ya değişti ya göremiyorum

• tobacco vanilla eski kalıcılık ve yayılımı gitmiş..esans oranını azaltmışsınız sanırım daha yoğundu

• Arkadaşlar bu 1 sene sonra aldım kokunun esansını mı azalttınız gibi soruları artık cevaplamadan geçmek zorundayım.

İyi ürün çıkarmak için çabalarken, iyi olacağını bile bile hiç bir ürünün hammaddesini azaltmak gibi bir şey bu isim altında yapılamaz.

Esans düşürüp kar edilemez. Tutaste 11 yıla yakındır var. 10 yıldır var bu muhabbet. Bir parfümü 1 yılda bitirmeyin, böyle olacaksa da lütfen ürünü bitirmeden alın saklayın bir müddet.

The Best ürününü ekledik. 15 ml boyu şimdilik hazır değil. Onu da hafta sonuna doğru eklemiş oluruz.

Selamlar
  • hocam the best 180 tl di alacaktım ama şimdi baktım güncellediniz galiba fiyatı 250 tl olmuş

• Yeni gelen "best" kokusunun içeriğini baronla aynı yazmışsınız ozelparfum.com da

• Dior Homme Parfume [DHP], 50tl

D&G Velvet Desert Oud [VEL] 50tl

Creed Royal Oud [OUD] 50 tl

Pdm Layton [TON] 60 tl

Ganymede 65 tl

Spicebomb extreme [EXX] %60 DOLU 35 tl

EXX hariç tam ya da tama yakın dolu, özel mesaj atabilirsiniz

• recepmilan22 R kullanıcısına yanıt

Nirvana da 160 idi geçen hafta aldığımda şu an 200 gözüküyor

• 200 Ml calvin klein one orjinali 500 tl'ye bulunabilirken 50 ml açık parfüm the best'in 250 tl olması normal mi acaba? Deneyenler yorumlarsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noira -- 6 Haziran 2022; 0:36:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sniper Rifle

Bu mesaj silindi.
    Hocam aynı tarz olup da ufak farkları olan parfümleri denemek yerine çeşitliliği arttırsanız daha iyi olur,hem neyi beğendiğinizi anlarsınız hem de paranız cebinizde kalır

Mesela sauvage serisinden sadece elixir yeterli olur sonuçta aynı dna üzerinden gidilmiş,aynı şekilde montblanc Explorer da aventusun kopyası

Onun yerine abercombie&fitch fierce, Allure home veya xerjoff uden ,byredo bal d afrique ,Tom Ford gray vetiver gibi modellere yönelseniz daha fazla çeşitlilik sağlarsınız

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Dolce & Gabbana - Light Blue intense [Mavi]

Memo - Eau De Memo UNiSEX [MMO] 85 tl

Creed - Original Vetiver [ORG]

Bvlgari - TYGAR [TYG] 85 tl

Bu parfumleri almayi planliyorum, nasil bir liste olmus sizce? Hepsi kor alis olacak bu arada. Ozellikle onerdiginiz temizlik/sabun ve ferahlik kokan parfum varsa paylasirsaniz cok iyi olur.

• Massohcu kullanıcısına yanıt

Prada L'Homme

Zegna Florentine Iris

Temizlik/sabun ve ferahlık için.

• Noira kullanıcısına yanıt

Yaptığınız kıyaslamayı anlamadım, bahsetmiş olduğunuz parfümün muadil versiyonu The Best parfümü değil. The Best parfümü Nishane Hacivat'ın bir muadili, ona göre kıyaslama yapmak daha doğru olacaktır.

• 
Sayfa: önceki 32443245324632473248
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.