Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (3244. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: 35brk_ Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 18 Misafir (6 Mobil) - 12 Masaüstü7 Mobil1 iOS
5 sn
65.663
Cevap
1.846
Favori
7.312.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 10 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 5937
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 10267
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 8 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 8424
  • Favoriye Eklediklerim 2004
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • EserKozmetik (10267 mesaj) Bonobo643 (1654 mesaj) Rappapompom (1193 mesaj) eiskent (944 mesaj) NitroNos (715 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (24589 mesaj) Mobil (22122 mesaj) Tablet (485 mesaj) (11 mesaj) Mini (1648 mesaj) Uygulama (5039 mesaj) (268 mesaj) (960 mesaj)
  • @
549 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Merhaba Eser Bey.Sea Sand 50 ml ve ay sonunda listeye eklenecek ananaslı parfüm ne zaman stoklara girecek? Teşekkür ederim. @EserKozmetik

• Aldığım parfümleri genel olarak nacizane yorumlamak isterim.

Öncelikle Eau de Memo [MMO] ile başlarsam muhteşem güzel kokan tam yazlık bir parfüm. Kalıcılık ve yayılımı da cok başarılı. Bana çiçek bahçesinde dolaşıyormuş gibi hissettiriyor. 10/9

Aqua Di Profondo [G Profondo] bu parfümü malesef hiç beğenemedim. Performansı çok zayıf. Koku olarak da orjinalini denemedim ama cok sentetik kokuyor. 10/5

Sauvage Edt [SVG] muhteşem bir parfüm. Cok klas bir biber kokusu alıyorum. 25 yaş üzeri kullanılması gereken bir parfüm bence. Kalıcılık ve yayılım da çok iyi. Sabah sıkıyorum iş çıkışı bile buram buram burnuma geliyor.10/9

Bvlgari Tygar [TYG] bu parfüm cok övgü aldı diye kör alış yaptım. Başta kokuyu hiç sevmedim greyfurt kokusu hiç gelmiyordu ağır bir odunsu koku vardı. Ama 1 2 hafta dinlendikten sonra muhteşem bir greyfurt kokusu almaya başladım. Performansı da cok iyi. 10/9

Nautica Voyage [VYG] bu parfümü hiç sevemedim. Düz salatalık kokusu biraz tatlı bir koku da geliyor arkadan. Beni sarmadı. Kalıcılığı iyidir ama beni baydı. 10/6

Eau Sauvage [ESP] tam bir baba kokusu. Kalıcılık cok iyi olmasada müthiş kokuyor. Yas ister. 35 yaş uzerine gider diye düşünüyorum. 10/8.

Bu parfumlerin hic birinin orjinalini denemedim. Kör alış olarak aldım. Ama genel kaliteden cok memnunum. Ellerinize sağlık Eser hocam.

• Artık orjinal parfüm almaya gücüm yetmiyor.Kokular orjinale yakın mı?Yıllardır sadece Invictus kullandığım için tavsiyeye ihtiyacım var.Yazın spor sonrası baymayacak ama etkileyici bir koku tavsiyesi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Falcao1905

Artık orjinal parfüm almaya gücüm yetmiyor.Kokular orjinale yakın mı?Yıllardır sadece Invictus kullandığım için tavsiyeye ihtiyacım var.Yazın spor sonrası baymayacak ama etkileyici bir koku tavsiyesi olan var mı?
    Chanel-allure homme sport eau extreme bakabilirsiniz
  • TAKASLIK

Xerjoff Mefisto
    MFK Grand soir, Bacarrat rouge 540 ext
    Creed Aventus, Sublime vanille
    Axe Africa
    Abercrombie Fitch Fierce
  • Onlarca koku denedikten sonra şahsi fikrim en iyi kış kokularının Blue Electrique ve Baron olduğuna kanaat getirdim. YBE başta çok kakule kokuyordu demlenince rayına oturdu derindeki notalar ortaya çıkmaya başladı. Baron ise muhteşem bir viski ile açılıp devamında odunsu oluyor tom ford oud wood havası verdi bana. Listeye bir 3. eklemem gerekirse de elixir derdim.

• TAKASLIK

Victoria Secret's - Bombshell
  • ch men prive ve ch bad boy arıyorum elinde olup satmak isteyen olursa pm atabilir. Ayrıca Eser hocam sizlerden ch bad boy çalışması bekliyorum umarım yaparsınız teşekkürler.

• Hocam tekrar gelsin diye Oriflame'e mail bile atmıştım ya. Çok teşekkürler.

|
    |
    kuzgun1984 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• kenandemirci01 @

Yok hocam ancak ürüne bakacağız.

MarkKozelek

Hammadde bekliyorum hocam 10 Haziran'ı geçmez hazır olur. Şimdilik 15 ml var ve hala eski fiyatında ürün. Almanızı öneririm.

Falcao1905

Orj invictus için bizdeki ONYX olanını öneririm.

Dostlar bu demlenince açıldı dediğiniz hususlara katılıyorum ancak sizlerden rıcam ürünler geldiğinde peşpeşe denemeler yapmayın lütfen. Kokuları muhakkak ve muhakkak günlük rutin kullanarak bakmaya çalışın.
    |
    |
    Bahsedilenler: Falcao1905, kenandemirci01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• 2796568443 nolu sipariş geçilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucihan -- 23 Mayıs 2022; 10:58:38 >

• 7282176479 sipariş geçilmiştir.
  • ağır koku seven biri için önereceğiniz model var mıdır?

daha önce One Million önermişlerdi, Blue Electrique ve Invictus denemeyi düşünüyorum ama !

• Profondo için acele etmeyin. Dinlensin biraz, sonrasında canavar gibi olacak. Kokunun artısı sıkıldıktan sonra daha da güzel kokması.
  • Merhabalar arkadaşlar,

Uzun süredir mevcut parfüm stoğumu kullandığım için yeni Tutastelerden ve forumdan uzak kalmıştım. Geçtiğimiz haftalarda bazı yeni Tutasteleri deneme fırsatım oldu. Genel beğeniye yakın, çevremdekileri boğmayan, ağır olmayan ve ofis kullanımına uygun parfümlerden hoşlanıyorum. Aşağıda paylaştığım yorumlarımı bu gözle değerlendirebilirsiniz. Yüksek performanslı ve ağır parfümler seviyorsanız benim beğendiğim parfümleri beğenmemeniz kuvvetle muhtemeldir :)

Armani Cedre: Orijinaline sahip olan birisi olarak benzerliği çok yüksek bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Sedir odaklı, kendisini devamlı koklatan bir parfüm. Bence sonbahara yakışan bir parfüm. Koku güzelliği:9/10 Orijinaline Benzerlik:10/10

Bvlgari Wood Essence: Adı gibi odunsu ve bence sonbahara uygun bir parfüm. Koku güzelliği olarak bana çok hitap etmiyor. Orijinalini uzun süre önce denediğim için (yan yana deneme imkanım olmadığı için) not vermeyeceğim ama hatırladığım kadarıyla benzerliği gayet iyi. Koku güzelliği:6/10

Diptyque - Philosykos: Denediğim en güzel iki incir temalı iki parfümden biri. Orijinal benzerliği mükemmel, koku oldukça doğal. Tatlı incir kokusu seviyorsanız Fico Di Amalfi, yeşil incir ağacı kokusu seviyorsanız Philosykos tercihiniz olmalı. Ben ikisini de sevsemde Fico bana bir tık daha güzel geliyor. Koku güzelliği:9/10 Orijinaline Benzerlik:10/10

Hermes - Terre Eau Intense Vetiver: Terre'yi ve Vetiver notasını seviyorsanız Vetiveri yoğun bir Terre'yi denemek isteyebilirsiniz. Ben beğendim ama orijinal Terre benim için daha önde. Orijinalini uzun süre önce denediğim için (yan yana deneme imkanım olmadığı için) not vermeyeceğim ama hatırladığım kadarıyla benzerliği gayet iyi. Koku güzelliği:7,5/10

Dolce & Gabanna - Light Blue Intense: Light Blue bayan verisonu oldukça uniseks bir koku ve çoğu erkek tarafından kullanılmaktadır. Ben ve eşim de orijinal bir şişeyi ortak kullanıyoruz. Bence serinin en güzel parfümü. Bu versiyon ise onun biraz daha Aqva Marine'i anımsatan bir hale dönüşmüş. Aqva Marine seviyorsanız değişiklik olması için deneyebilirsiniz. Koku güzelliği:7/10 Orijinaline Benzerlik:9/10

Versace - Eau Fraiche Man: Orijinal ikinci şişesini kullanıyorum. Yazlar için favori iki üç parfümümden birisi bu. Genel beğeniye açık, performansı çoğu freş parfüm gibi düşük ama. "Kokmuyorcuysanız" uzak durun :D "Yeter ki güzel, ferah bir kokusu olsun, gün içinde tazeler kullanırım" derseniz yaz için harika bir seçim olacaktır. Tutastenin son dönemdeki en iyi iki eklemesinden birisi kesinlikle bu. Koku güzelliği:10/10 Orijinaline Benzerlik: 10/10

Yves Saint Laurent - Bleu Electrique: La Nuit de L'homme orijinal kullanıcısı olarak onu oldukça hatırlatan bir temeli olduğunu söyleyebirilim. Birebir onun aynısı mı? Hayır kesinlikle değil. Tamam anımsatıyor ama bu daha kışlık ve güçlü performanslı bir parfüm olmuş. La Nuit de L'homme aşırı sıcak olmayan havalarda, baharlarda kullanabiliyorum mesela ve ofis ortamında rahatsız etmiyor. Bu parfümü sadece kışın kullanabileceğimi düşünüyorum. Bahar ve yaz için fazlasıyla bayar ve rahatsız eder gibi geliyor. Benim şahsi tercihim koku güzelliğine 10 puan verdiğim La Nuit de L'homme olur ancak La Nuit de L'homme'u sevip performansının düşüklüğü nedeniyle kullanamayanlar için tavsiye edebilirim. Orijinalini denemediğim için benzerliğini notlayamıyorum. Koku güzelliği: 7/10

Zegna - Florentine Iris: Orijinalini denemediğim ve Tutaste'sini deneyince bu parfümü nasıl atlamışım diye üzüldüğüm bir parfüm. Kokusuna bayıldım. Tutastenin son dönemdeki en iyi iki eklemesinden birisi Eau Fraiche Man demiştim, diğeri de kesinlikle bu. Genel beğeniye açık, mis gibi bir Iris parfümü olmuş. Nota benzerliği kesinlikle yok ama kullanım kategorisi olarak Armani He ve Armani Mania ile aynı yere konumlayabilirim. Bu iki parfümü seven kişiler bence bu parfümü de sevecektir. Genel beğeniye uygun, çok güzel bir parfüm. Performansı ortalama, kokmuyorumcu değilseniz gayet yeterli. Orijinalini denemediğim için benzerliğini notlayamıyorum. Koku güzelliği: 10/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 23 Mayıs 2022; 15:48:23 >

• Gucci Envy gelmiş geçmiş en iyi parfümlerden biridir. Üretimi uzun süre önce durdu, elinde tutanlar yüksek fiyattan satıyor.

Bunu orjinaline yakın tutturabilirseniz harika olur :)

• Dior - Sauvage Elixir [DEX]  mevcut elimde %95-98 doluluk oranlarında, Pendik'te elden teslim edilir, varsa takas oda yapılır.

• Hocam 1 ay oldu neredeyse bekletiyorum bi düzelme göremedim. Kenara koydum yine ara ara deniyeceğim. Umarım fikrim değişir.

|
    |
    arandur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • quote:

Orijinalden alıntı: buyukbang

Merhabalar arkadaşlar,

Uzun süredir mevcut parfüm stoğumu kullandığım için yeni Tutastelerden ve forumdan uzak kalmıştım. Geçtiğimiz haftalarda bazı yeni Tutasteleri deneme fırsatım oldu. Genel beğeniye yakın, çevremdekileri boğmayan, ağır olmayan ve ofis kullanımına uygun parfümlerden hoşlanıyorum. Aşağıda paylaştığım yorumlarımı bu gözle değerlendirebilirsiniz. Yüksek performanslı ve ağır parfümler seviyorsanız benim beğendiğim parfümleri beğenmemeniz kuvvetle muhtemeldir :)

Armani Cedre: Orijinaline sahip olan birisi olarak benzerliği çok yüksek bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Sedir odaklı, kendisini devamlı koklatan bir parfüm. Bence sonbahara yakışan bir parfüm. Koku güzelliği:9/10 Orijinaline Benzerlik:10/10

Bvlgari Wood Essence: Adı gibi odunsu ve bence sonbahara uygun bir parfüm. Koku güzelliği olarak bana çok hitap etmiyor. Orijinalini uzun süre önce denediğim için (yan yana deneme imkanım olmadığı için) not vermeyeceğim ama hatırladığım kadarıyla benzerliği gayet iyi. Koku güzelliği:6/10

Diptyque - Philosykos: Denediğim en güzel iki incir temalı iki parfümden biri. Orijinal benzerliği mükemmel, koku oldukça doğal. Tatlı incir kokusu seviyorsanız Fico Di Amalfi, yeşil incir ağacı kokusu seviyorsanız Philosykos tercihiniz olmalı. Ben ikisini de sevsemde Fico bana bir tık daha güzel geliyor. Koku güzelliği:9/10 Orijinaline Benzerlik:10/10

Hermes - Terre Eau Intense Vetiver: Terre'yi ve Vetiver notasını seviyorsanız Vetiveri yoğun bir Terre'yi denemek isteyebilirsiniz. Ben beğendim ama orijinal Terre benim için daha önde. Orijinalini uzun süre önce denediğim için (yan yana deneme imkanım olmadığı için) not vermeyeceğim ama hatırladığım kadarıyla benzerliği gayet iyi. Koku güzelliği:7,5/10

Dolce & Gabanna - Light Blue Intense: Light Blue bayan verisonu oldukça uniseks bir koku ve çoğu erkek tarafından kullanılmaktadır. Ben ve eşim de orijinal bir şişeyi ortak kullanıyoruz. Bence serinin en güzel parfümü. Bu versiyon ise onun biraz daha Aqva Marine'i anımsatan bir hale dönüşmüş. Aqva Marine seviyorsanız değişiklik olması için deneyebilirsiniz. Koku güzelliği:7/10 Orijinaline Benzerlik:9/10

Versace - Eau Fraiche Man: Orijinal ikinci şişesini kullanıyorum. Yazlar için favori iki üç parfümümden birisi bu. Genel beğeniye açık, performansı çoğu freş parfüm gibi düşük ama. "Kokmuyorcuysanız" uzak durun :D "Yeter ki güzel, ferah bir kokusu olsun, gün içinde tazeler kullanırım" derseniz yaz için harika bir seçim olacaktır. Tutastenin son dönemdeki en iyi iki eklemesinden birisi kesinlikle bu. Koku güzelliği:10/10 Orijinaline Benzerlik: 10/10

Yves Saint Laurent - Bleu Electrique: La Nuit de L'homme orijinal kullanıcısı olarak onu oldukça hatırlatan bir temeli olduğunu söyleyebirilim. Birebir onun aynısı mı? Hayır kesinlikle değil. Tamam anımsatıyor ama bu daha kışlık ve güçlü performanslı bir parfüm olmuş. La Nuit de L'homme aşırı sıcak olmayan havalarda, baharlarda kullanabiliyorum mesela ve ofis ortamında rahatsız etmiyor. Bu parfümü sadece kışın kullanabileceğimi düşünüyorum. Bahar ve yaz için fazlasıyla bayar ve rahatsız eder gibi geliyor. Benim şahsi tercihim koku güzelliğine 10 puan verdiğim La Nuit de L'homme olur ancak La Nuit de L'homme'u sevip performansının düşüklüğü nedeniyle kullanamayanlar için tavsiye edebilirim. Orijinalini denemediğim için benzerliğini notlayamıyorum. Koku güzelliği: 7/10

Zegna - Florentine Iris: Orijinalini denemediğim ve Tutaste'sini deneyince bu parfümü nasıl atlamışım diye üzüldüğüm bir parfüm. Kokusuna bayıldım. Tutastenin son dönemdeki en iyi iki eklemesinden birisi Eau Fraiche Man demiştim, diğeri de kesinlikle bu. Genel beğeniye açık, mis gibi bir Iris parfümü olmuş. Nota benzerliği kesinlikle yok ama kullanım kategorisi olarak Armani He ve Armani Mania ile aynı yere konumlayabilirim. Bu iki parfümü seven kişiler bence bu parfümü de sevecektir. Genel beğeniye uygun, çok güzel bir parfüm. Performansı ortalama, kokmuyorumcu değilseniz gayet yeterli. Orijinalini denemediğim için benzerliğini notlayamıyorum. Koku güzelliği: 10/10

Koku zevkimiz aynı, tutastanenin kullandığınız ve cok beğendiğiniz baska parfümleri var mi :)

Teşekkürler,

Selamlar

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.