Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2937. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: gustawa , Rasty , Rasty
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 15 Misafir (5 Mobil) - 12 Masaüstü6 Mobil1 Android
5 sn
69.708
Cevap
2.049
Favori
8.317.465
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 29352936293729382939
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Le male hakkında yorumlarınızı alabilir miyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hanna Lothbrok -- 21 Ocak 2021; 23:5:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rappapompom

Rehabi denemeyen çok şey kaçırıyor. Naxostan sonra kış icin bi efsane daha gelmiş cidden. Spicebombun sivri tarafları arındırılmış sandal ağacının odunsu kremsi yapısı eklenmis ve cok daha guzel yumusak bir parfum cikmis. Kalıcılık olarakta çok başarılı ertesi gun giydiğim giysilerde rahatça kokusunu alıyorum. Giysiye de sıkmıyorum üstelik tenden geçiyor

Ben fiyata takılmam ama 35 lik bomba koku arayanlara rehabla birlikte kışlık su 3luyu kesinlikle oneririm

Naxos
    Jo Malone - Myrrh and Tonka
    Tom Ford - Black Orchid Parfum (Gold)

Kesinlikle katılıyorum. Spicebomb sentetik iken rehab kesinlikle çok daha doğal ve niş. Hatta naxos'tan kat kat daha iyi bir parfüm diyebilirim, bu tabi benim yorumum, zevkler ve renkler diyelim.

• Arkadaşlar günaydın . Eşime parfüm alicam Kadın parfümü olarak neleri önerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tyler19855 T kullanıcısına yanıt

Bombshell

• Tyler19855 T kullanıcısına yanıt

Eser beyde varmi bilmiyorum ama Dior hypnotik poison ve Parfüms de marly delina.

Kadınlarda kokladığım muhteşem kokular

• Mirtazo01 kullanıcısına yanıt
    ikisi de mevcut hocam

Dior - Hypnotic Poison [PSN]

Parfums De Marly - Delina [DeLy]
  • Merhabalar , 3 adet parfüm alacağım tavsiyeye ihtiyacım var. Kriterim ağır kokuları sevmiyorum sevdiğim koku tarzı ciceksi ferah kokular. Yardımlarınızı bekliyorum.

• Rehabın kokusu extreme daha yakın ben ekstremeyi sevmediğim için rehaba nazaran düz daha iyi ve saldırgan
  • Baronun üst noktasındaki viski kokusu beni biraz rahatsız etsede (alkol kullanmadigim icin) sonrasinda viski arka plana çekiliyor ve mutluluk veren bir kokuya dönüşüyor.bilmem katılırmısınız ama havadaki kokusu bana ufakta olsa moonlighte ı hatırlattı.
  • YSL Y EDP çalışması olacak mı :)

• Son 5 günlük bir tespitimi söyleyeceğim inceleme değil ama cidden soğuk havada bazı parfümler dehşet farklı ve daha güzel geldi bana. Yani bu kadar soğuk havalarda kullanmak denk gelmemişti. Parfümler sanki karakterini buldu. Herod mesela. Soğukta ciddi diyorum canavar oldu. Kokusu sanki daha net ortaya çıktı.

Herod, Naxos, Ombre, Opus V ve Dior Homme Parfum(DHP). Son 5 gün kullandığım parfümler. Soğukta bana en farklı ve güzel gelen Opus V oldu. Kokular bana bu süreçte eski kullandığım zamanlardan daha net, temiz ve güzel geldi valla.

• handsame_ kullanıcısına yanıt
    Ben de yazdım ya o gerçekçi viski kiminin rüyası kiminin kabusu:)Ama nasıl gerçekçi di mi?:)
  • Bonobo643 kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle cumaya giderken çekindim açıkçası :))

Parfumhobisinden alıntıdır.

"Viski de aynı parfüm gibidir. Her markanın her modelinin kendine has tadı, aroması ve içimi vardır. Aynı parfümlerdeki gibi notalara sahiplerdir, meyveli, isli vs gibi. Aynı parfümler gibi sınıfları vardır. Single malt, bourbon, grain, blended vs gibi. Bu böyle uzayıp gider. Böyle başlı başına bir kültürü olan bir içkinin parfüm sektöründe bir nota olarak kullanılması son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bir çok güzel örneği olsa da Viski temalı bir parfüm denince ilk aklımıza gelenlerin nerdeyse en başında Nasomatto Baraonda gelmektedir. Çünkü viski içinde sadece bir nota olmaktan daha fazla parfümün temel taşını oluşturuyor.

Parfümün açılışından sonuna kadar olan boozy hava, karamelize şeker ve kuru meyve notaları ile oldukça iyi harmanlanmış. Açılışında ufak da olsa tütün notalarını yakaladım ama gözden çabuk kayboldu. Açılış daha çok odunsu isli viski tadında, orta notalardan itibaren tatlılık düzeyini arttıran ama baharatlarla sıcak bir şekilde dengelenmiş ve karemelize edilmiş meyve notaları parfüme hakim oluyor. Sonlara doğru yine viski etrafında şekillenen paçuli ve misk notaları kendini gösteriyor. Yani parfüm baştan aşağıya viski çeşitlerinden bir kokteyl sunuyormuş gibi. Tatlı, sıcak ama karanlık yapılı bir parfüm, zaman zaman dumansı yönünü de size gösteriyor. Lüks ve seksilik akıyor parfümden.

Performansı ultra muazzam boyutlarda. 2 fıstan fazlası sizi ve çevrenizi boğar. Bu yüzden en fazla 2 fıs ile tüm günü çıkartabilirsiniz. Zaten Extrait olan parfüm yoğun notalarla harmanlanınca ortaya gerçekten saldırgan bir parfüm çıkmış. Bir parfümden istediğiniz performans ise Baraonda düşlediğinizin daha fazlası.

Parfümün hem gourmand bir tarafı hemde Boozy tarafı var ilginç bir şekilde. Kimi zaman o tatlı notalar iştahınızı kabartırken, hakim olan viski kokusu ile de şişeyi açıp içme isteği uyandırıyor.

Parfüm kesinlikle buz gibi havaların parfümü. Bu parfümü kullanmak için hava sıcaklığının 10 derece altında olması o parfümün iç ısıtan etkisini size daha iyi geçiriyor. Unisex olarak geçse de kesinlikle bir kadının taşıyabileceği cinsten değil. Daha çok 35 yaş ve üzeri erkek kullanımına uygun bir parfüm."
  • Selamlar herkese, bugün içeriğinde tonka fasülyesi notasını barındıran birkaç kokudan bahsetmek istedim.

Armani Code, JPG Le Male, Jo Malone Myrrh&Tonka.

Tonka fasülyesinin kullanımı genellikle vanilya ve aromatik notalarla birlikte oluyor. Armani ve JPG belki de çoğu kişinin geçmişten bildiği ve halen kullandığı kokular. Ben bazen ikisinin de yerine daha yeni kokular kullanayım diyorum ama çok beğendiğim kokular. Armani'nin derili elit hissiyatı, JPG'nin ise tatlı tarçın-vanilya kombosu... Bunların yanında bir de Myrrh&Tonka var tabii, keskin lavanta ve mür başta oldukça güçlü geliyor ama rahatsız etmeyip zamanla daha kremsi bir yapıya bürünüyor. Hatta bu satırları yazarken aklıma gelen bir de Givenchy Pi oldu, onu da bu listeye şu an dahil ediyorum.

Özetle, sonbahar kış mevsiminde vanilya baskın tatlı kokular arayanlar için 3+1 kült parfüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hebalci -- 22 Ocak 2021; 23:2:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Peace_

YSL Y EDP çalışması olacak mı :)

Şimdilik edt devam. EDP maalesef yok. Çıkar ve edt den güzel olursa ilgileniriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alivhtsntrk

Merhabalar , 3 adet parfüm alacağım tavsiyeye ihtiyacım var. Kriterim ağır kokuları sevmiyorum sevdiğim koku tarzı ciceksi ferah kokular. Yardımlarınızı bekliyorum.

@EserKozmetik yardimci olurmusunuz eser hocam

• Alivhtsntrk kullanıcısına yanıt

Amouage reflection man

chanel deauville

• Alivhtsntrk kullanıcısına yanıt
    Peace hocamın söylediklerinin üzerine üçüncü de benden olsun ;

Memo Eau (MMO)

Yeşilçay üzerine kurulmuş ferah bir kokudur çokçada övgü alırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acarovic -- 23 Ocak 2021; 0:46:31 >

• @EserKozmetik Hocam çalışma imkanı olurmu acaba? Çok güzel kokudur kendisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alivhtsntrk

@EserKozmetik yardimci olurmusunuz eser hocam

Alıntıları Göster
    Ben de arkadaşlara ek yapayım :=)

Aradığınız kokunun erkek olduğunu düşünerek; Givenchy insense ultramarine.

-------

COBALT01

Henüz denemedim hocam. Elime bir örnek geçerse ilgilenirim tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EserKozmetik -- 23 Ocak 2021; 2:21:29 >
  • 
Sayfa: önceki 29352936293729382939
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.