Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2766. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
65.861
Cevap
1.859
Favori
7.370.381
Tıklama
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 5963
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 10290
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 8 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 8430
  • Favoriye Eklediklerim 2018
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • EserKozmetik (10290 mesaj) Bonobo643 (1654 mesaj) Rappapompom (1196 mesaj) eiskent (944 mesaj) NitroNos (715 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (24712 mesaj) Mobil (22167 mesaj) Tablet (485 mesaj) (11 mesaj) Mini (1650 mesaj) Uygulama (5039 mesaj) (281 mesaj) (991 mesaj)
  • @
551 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Abercrombie & Fitch - Fierce deneme şansınız oldu mu acaba ?

Benzerliği baya yakınmış.

• Daha çok açılış kısımları benzer. Altlar farklıdır. Abercrombie, legendin açılışını daha uzun süre veren bir koku.
    |
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Bence benzerlik olarak gayet yeterli seviyede bir açık parfüme göre, 60 tllik üründen 1500 tllik performans beklemediğiniz sürece memnun kalırsınız

Alırken beklentiyi düşük tutun ki aldığınızda sevme ihtimaliniz artsın

• Orjinalini sıktıgımda da 1500 tl lik performans almıyorum zaten.

Orjinalini kullanıp bilmek yeterli Laytonu beğenmek için. Bilmeyen zaten bir şekilde parfümleri beğenmemek için bahaneler üretebiliyor. Zaten 30 tl zaten 60 tl, zaten açık parfüm vs gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EserKozmetik -- 17 Ağustos 2020; 14:35:20 >

• Sözüm meclisten dışarı ürünlerin kalitesi ortada ben buradan aldığım 15 parfümün 14 tanesinden de memnunum.

Ama bazı tipler 60 tllik parfüme sanki 1500 tl vermiş gibi hesap sorup,ahkam kesmeye çalışıyorlar forumda lafım onlara Bunu engellemek için yazdım üstteki mesajımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Peace_ -- 17 Ağustos 2020; 14:56:54 >
    |
    |
    EserKozmetik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• ne orjinal ne eser hocanın versiyonunu da denemedim ne yazık ki.
    |
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Merhaba arkadaşlar,

Eylül ayında düğünüm var hem bu yüzden hem de yeni arayışlara girdiğim için parfüm bakıyorum. Daha önce Eser hocamdan çok defa alışveriş yaptım. Hepsinde de memnun kaldım çok şükür. Bazı kullandığım (kendimce klasikleşmiş) parfümler haricinde yeni arayışlara girdiğimde bu konunun en son 5-10 sayfasını özellikle okuyorum. En çok bahsedilen/adı geçen parfümleri belirleyip onların üzerinde yoğunlaşıyorum. Yazılım uzmanıyım, insanlarla iç içe çalışıyorum. Öyle nota-mota açılış-kapanış falan anlamıyorum . Sizlerden ricam aşağıda daha önce kullandığım parfümleri ve almak istediğim parfümleri yanlarında düşüncelerimle birlikte yazacağım. İnceleyip bana hem düşüncelerimle ilgili hem almak istediklerimle ilgili hem de varsa başka önerileriniz hakkında tavsiye verebilirseniz çok memnun olurum.

Daha önce aldıklarım/halen kullandıklarım;
    - Armani D'Aromes [D'Ar] - Uzun zamandır kullanmıyorum bence ideal bir koku ama 2. şişeyi alır mıyım bilmiyorum. Aldığım şişe duruyor.
    - Diesel - Fuel For Life [FUEL] - Halen kullanıyorum. Kesinlikle almaya devam edeceğim. 2. şişeye geçtim.
    - Tom Ford - Black Orchid [ORC] - Halen kullanıyorum. Kış ayları için bence ağır bir koku. Nişanlım seviyor. Aldığım şişe duruyor.
    - Maison Margiela - Fireplace [Fire] - Sanıyorum yaz ayları için kullanıma pek uygun değil bu da Black Orchid gibi. O yüzden tam karar vermeden önce kışın gelmesini bekleyeceğim. Aldığım şişe duruyor.
    - Dsquared - Rocky Mountain Wood [Rock] - Halen kullanıyorum. Bence yaz için kullanılabilir gibi geliyor. Aldığım şişe duruyor.

Almayı düşündüklerim;
    - Paco Rabanne - 1 Million [1.M] - Bunu daha önce meşhur bir açık parfüm markasından kullanmıştım. Hoşuma gitmişti.
    - Armani - Black Code [ARM] - Orjinalini denemiştim. Koku çok hoşuma gitmişti ve listeme ekledim.
    - Hugo Boss - Boss (Bottlet) [BSS] - Bunu da daha önce meşhur bir açık parfüm markasından kullanmıştım. Listemde duruyor.
    - Lacoste - Red [RED] - Yanlış hatırlamıyorsam bir arkadaşım sıkmıştı ve o gün listeme eklemiştim.

Son olarak konuyu 1-2 gündür takip ediyorum ve önceki mesajları da okuduktan sonra listeme eklemeye karar verdiklerim;
    - Bond No. 9 - Scent Of Peace [SOP] - 60 TL'lik versiyon.
    - Creed - Silver Mountain Water [Silvered] - 100 TL'lik versiyon.

Herkese iyi forumlar,
    Mert

• Eylül ayında sıcak olacağını düşünüyorum yazlık parfümler ve takım elbiseye gidecek parfümler önerilmeli ama sadece düğün için değil gündelikte kullanıyorsunuz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 17 Ağustos 2020; 17:4:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Eylül ayında sıcak olacağını düşünüyorum yazlık parfümler ve takım elbiseye gidecek parfümler önerilmeli ama sadece düğün için değil gündelikte kullanıyorsunuz sanırım.
    Cevabın için teşekkürler hocam.

Evet aldığım tüm parfümleri günlük hayatta da kullanıyorum. İşe giderken, dışarı çıkarken, arkadaşlarımla buluşurken, nişanlımla gezerken gibi gibi her zaman kullanıyorum.

• Yaşınız kaç acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Yaşınız kaç acaba ?
    25 hocam.

• Paco Rabanne 1 Million ve invictus Çok popülerdi zamanında benim hoşuma gitmemişti ama siz seviyorsanız alabilirsiniz.Çok popülerdi şimdi yerini dior sauvage ve aventus aldı.
    - Armani - Black Code denemediğim için yorum yapamayacağım.
    - Hugo Boss - Boss (Bottlet) Güzel bir klas kokudur.İntense olanı'nı daha çok beğeniyorum.
    - Lacoste - Red [RED] - Gençlerin kullandığı yegane parfümdür beğeniyorsanız alabilirsiniz.

Bond No. 9 - Scent Of Peace [SOP] Parfümü kullanmadığım için yorum yapamayacağım.Bence denemeden parfüm almak çok riskli bir durum.

Vetiver notası olan parfümleri önermiyorum Giorgio Armani Eau D Aromes kullanmıyorsunuz.

Benim önerebileceklerim bunlar.

Creed - Green Irish Tweed
    Dior Homme intense [DHi]
    Dolce & Gabbana - The ONE Yazın değil ama geceleri serin havalarda gider yaz için biraz sıkıntılı olabilir.
    XERJOFF - Uden Niş bir parfüm.
    Creed Aventus veya M.Micallef - Royal Vintage alabilirsin.
    Escentric Molecules - Escentric 02 [ES2] Bu parfüme bayılıyorum laboratuvarlarda üretilen maddelerle yapılan bir parfüm sentetik yani ama muazzam.İçeriğinde portakal olmasa da bazı insanlar portakal bahçesine mi düştün diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 17 Ağustos 2020; 17:26:46 >

• Teşekkürler hocam.

Yorumlarını dikkate alacağım. Aventus'u daha geçen cuma Eser hocamdan iş arkadaşıma aldık. Bugün geldi gerçekten hoş bir koku. Ama aynı ofiste olunca ben de alırsam nasıl olur bilemiyorum .

• M.Micallef - Royal Vintage Ananas olmadığı dumansı tarafını düşün.

|
    |
    aramazmert kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • quote:

Orijinalden alıntı: aramazmert

Merhaba arkadaşlar,

Eylül ayında düğünüm var hem bu yüzden hem de yeni arayışlara girdiğim için parfüm bakıyorum. Daha önce Eser hocamdan çok defa alışveriş yaptım. Hepsinde de memnun kaldım çok şükür. Bazı kullandığım (kendimce klasikleşmiş) parfümler haricinde yeni arayışlara girdiğimde bu konunun en son 5-10 sayfasını özellikle okuyorum. En çok bahsedilen/adı geçen parfümleri belirleyip onların üzerinde yoğunlaşıyorum. Yazılım uzmanıyım, insanlarla iç içe çalışıyorum. Öyle nota-mota açılış-kapanış falan anlamıyorum . Sizlerden ricam aşağıda daha önce kullandığım parfümleri ve almak istediğim parfümleri yanlarında düşüncelerimle birlikte yazacağım. İnceleyip bana hem düşüncelerimle ilgili hem almak istediklerimle ilgili hem de varsa başka önerileriniz hakkında tavsiye verebilirseniz çok memnun olurum.

Daha önce aldıklarım/halen kullandıklarım;
    - Armani D'Aromes [D'Ar] - Uzun zamandır kullanmıyorum bence ideal bir koku ama 2. şişeyi alır mıyım bilmiyorum. Aldığım şişe duruyor.
    - Diesel - Fuel For Life [FUEL] - Halen kullanıyorum. Kesinlikle almaya devam edeceğim. 2. şişeye geçtim.
    - Tom Ford - Black Orchid [ORC] - Halen kullanıyorum. Kış ayları için bence ağır bir koku. Nişanlım seviyor. Aldığım şişe duruyor.
    - Maison Margiela - Fireplace [Fire] - Sanıyorum yaz ayları için kullanıma pek uygun değil bu da Black Orchid gibi. O yüzden tam karar vermeden önce kışın gelmesini bekleyeceğim. Aldığım şişe duruyor.
    - Dsquared - Rocky Mountain Wood [Rock] - Halen kullanıyorum. Bence yaz için kullanılabilir gibi geliyor. Aldığım şişe duruyor.

Almayı düşündüklerim;
    - Paco Rabanne - 1 Million [1.M] - Bunu daha önce meşhur bir açık parfüm markasından kullanmıştım. Hoşuma gitmişti.
    - Armani - Black Code [ARM] - Orjinalini denemiştim. Koku çok hoşuma gitmişti ve listeme ekledim.
    - Hugo Boss - Boss (Bottlet) [BSS] - Bunu da daha önce meşhur bir açık parfüm markasından kullanmıştım. Listemde duruyor.
    - Lacoste - Red [RED] - Yanlış hatırlamıyorsam bir arkadaşım sıkmıştı ve o gün listeme eklemiştim.

Son olarak konuyu 1-2 gündür takip ediyorum ve önceki mesajları da okuduktan sonra listeme eklemeye karar verdiklerim;
    - Bond No. 9 - Scent Of Peace [SOP] - 60 TL'lik versiyon.
    - Creed - Silver Mountain Water [Silvered] - 100 TL'lik versiyon.

Herkese iyi forumlar,
    Mert
    Bir bilişimci olarak yanıt vereyim. Ben genelde orta ve düşük performanslı parfümleri tercih ediyorum. Çünkü yüksek performanslı ve genelde kışlık parfüm diye değerlendirilen parfümler zaten ofis ortamında olumsuz tepki alıyor. Listenizdeki 1.M, ARM ve BSS parfümlerini ofis için şahsen tavsiye etmem.

Silvered sanat eseri resmen, Eser'in gelmiş geçmiş en iyi beşindedir. Ofise de gayet yakışır bence. SOP denemedim ama aventusgiller genel olarak ofis kullanımında uygundur. Escentric 02, Eau De Memo, Erolfa, Explorer, Bleu EDT, Aber, Viw ilk aklıma gelen önerebileceğim parfümlerden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buyukbang -- 18 Ağustos 2020; 15:3:22 >

• Merhaba.

Cevabınız için teşekkürler. Aynı sektör içerisinden birisinin yorumunu okumam iyi oldu.

Bugün saat 11.35 civarı Scent Of Peace [SOP] ve Silvered Eser beyden alınmıştır.
    |
    |
    buyukbang kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • TUTASTE POUR HOMME deneyen varmı? Hengi parfüme benziyor.

• Oto kokusu mevcut mu?

• Dior Sauvage benzeri bir parfüm ancak açılışta çok doğal bir bergamot var orijinaline ve listedekine nazaran. Şahsen, orijinal Dior Sauvage'dan çok daha güzel buluyorum bu parfümü.

Listedeki Svg zaten orijinaline birebir yakın bir parfüm farkı ayırt etmeniz çok zor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    burock2010 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Naxos ne zaman gelecek acaba?
    bir de; Listemde
    1- DHi
    2-Yeni Aventus
    3-Naxos
    4- TTT düşünüyorum
    naxos ve DHi benzer mi? eğer öyle ise birini değiştireyim. şimdiden teşekkürler.
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.