Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!)

7 Kayıtlı Üye (5 Mobil) ve 11 Misafir (3 Mobil) - 10 Masaüstü8 Mobil1 iOS1 Android
5 sn
57.507
Cevap
1.754
Favori
5.708.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 5365
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 9303
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 2 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3972
  • Favoriye Eklediklerim 1864
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • EserKozmetik (9303 mesaj) Bonobo643 (1530 mesaj) Rappapompom (1064 mesaj) eiskent (940 mesaj) NitroNos (715 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (19844 mesaj) Mobil (19836 mesaj) Tablet (485 mesaj) (11 mesaj) Mini (1539 mesaj) Uygulama (4858 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Gıda, Giyim ve Aksesuar >> Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!)
Giriş
    352 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Bonobo643

Ah işte şu benzetmeler yok mu?:)Hadi Baccarat'ı anlarım da Mefisto... Aklım almıyor gerçekten.Aynı kokuları mı kokluyoruz bilemiyorum.Tamam göreceli bir iş de bu kadar da değil yani:)

Inky dediğiniz durum (sanırım fragrantica mesajları okunmuş:)) ,kimisine göre mürekkepimsi kimine göre ise metalik olarak tanimlınagilen hava.Ben 30 liralığın açılışını biraz yoğun buluyordum 100 liralık olanda bu pürüz de giderilmiş.Son derece kaliteli bir kokudur, Mefisto da iyidir ama.Tabi beğenip begenmemk size kalmış bir durum.
    Anladım hocam. Parfüme metalik bir hava katıyorsa sorun yok. Hazır bu kalitede bir çalışma çıkmışken onu da ekliyorum listeye.

Cevabınız için teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Yani umarım benzetmenin etkisinde kalmazsınız.Aslında ben de yazmadım ama bu tip benzetmelerin bir kötü tarafı da satın alan kişinin algılarını etkiliyor olması.Belki hiç brnzetmeyecegi birşeye benzetebiliyor insan etki altında kalırsa.O yüzden bu tip benzetmeler sizde kalsın mümkünse. insanların alacakları keyfi baltalamayın.Spoilercı gibisiniz:)

Benim Ernet'e benzettigim koku var,gelip burda yazıyor muyum? Yazmıyorum:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 5 Ağustos 2020; 23:49:50 >
    |
    |
    caps1ock kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1398 Mesaj
    Smw ya da mefistoda medikal bir koku yok ama soğuk metalik bir koku var muhtemelen onu benzetmiştir.Hastanelerde ve klinik ortamında uzun süre kalanların aşına olacağı bir koku.Girdiğiniz anda klimayla birlikte burnunuza gelen keskin metalik bir kokudur.Ama şimdi siz diyince ona bağdaştırdım yoksa aklıma bile gelmezdi yani biraz zorlama olmuş.Smw güzel parfümdur.Yeşil ve soğuk metalik bir dereyi hatırlatır

|
    |

Memo deri parfumlerinde uzmanlaşmış bir firma.Onlarca deri parfümleri var.Hemen her deri parfümlerinde deriyi benzer şekilde kullanıyorlar.Hatta ben kokladigimda"Hah tamam işte Memo derisi"derim.Bu yüzden PDM Godolphin'i kokladığımda da aynı tepkiyi verdim.Godolphin Fragrantica'da Tuscan'a benzetilse de Memo 'nun deri serisine hakim olanlar.Godolphin'deki derinin Memo tarzı olduğunu anlayacaktır.

Gelelim sorunuza... Hem Irish hem de Italian Leather'da deri kullanımı yukarıda bahsettiğim şekilde Memo'yla artık özdeşleşmiş şekilde dumansılığı az ve rafine.Tuscan Leather'a baktığımızda ise buradaki derinin oldukça dumansı ve daha sert olduğunu görürüz.Bu demek değildir ki Tuscan kötü bir parfüm.Tuscan'ı özel yapan ise Ahududu notası ile birlikte gelen meyveli yapısı.Yani deri ve ahududu birlikteliğini ben çok seviyorum Tuscan'da.

İrish Leather'da deriye ardıç meyvesi eşlik etse de Tuscan kadar belirgin değil buradaki meyvelilik.Bu bağlamda sade bir parfüm Irish Leather.Italian Leather ise deri ile birlikte kullanılan domates yaprağı ve vanilya,deneyimlemeye değer.Hem çok zengin hem çok farklı bir koku Italian Leather.Hatta bu üçlü arasında bir sıralama yapsam şöyle olurdu:

1) Italian Leather
    2) Tuscan Leather
    3) Irish Leather

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 6 Ağustos 2020; 0:43:12 >
    |
    |
    senersongur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    267 Mesaj
    NARCOTIC VOYAJ [VYG]
    CARBON MAN [Carb]
    PARA L'HOMME [LHM]
    SPiCE BOMBA [Spice]
    MALTESE [Malt]
    OMBRE LEALE [OMB]
    TIZI TEREZI KÜRKE [KRK]

Bu şekilde ilk siparişimi verdim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Uzaklaştırılmış 2 gün cezanın, 1 gün 2 saat 52 dakika kadarı kaldı.
    1 Not

Mefisto ilaç yada eczane kokularını anımsatıyor çok ağır ve kalıcı bir parfüm.Çevremden çok olumsuz yorum aldım bilhassa bende beğenmemiştim deneyeyim dedim.

Smw’de benzer yapıda olduğu için uzak durmakta fayda var.

|
    |
    caps1ock kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: mayfearguideyou

Elimde satılık Tutaste parfümleri mevcut.

Doluluk belirtilmediyse 1-2 fıs sıkılmıştır.

50ML :
    Givenchy - Pi [Pi]
    Guerlain - iDeal [iDol]
    Creed - Virgin island Water [ViW]
    Dior - Sauvage [SVG]
    Chanel - 1957 [1957] UNiSEX
    Dior - Homme (2011) [Dtop] (Prive)
    Clive Christian - No 1 For Men [Clive] (Prive)
    Creed - Original Vetiver [ORG]
    Kenzo - Pour Homme [KNZ] %75
    Tom Ford - Tuscan Leather [TSC] %60
    Terre D'Hermes [HRM] : %75

15ML:
    Tom Ford - Oud Wood [OWD]
    Xerjoff- Erba Pura UNiSEX [Erba]

Alımları Pendik yenişehir mh tarafında yapmak işime gelir aksi durumlarda kargo ücreti alıcıya ait.

Normal : 20TL/Adet
    Prive : 45TL/Adet
    Prive 15 ML : 12.5TL/Adet

50TL altı alışveriş yapmıyorum.

Sattıklarım dışında kişisel yorumum. Yves Laurent La nuit, Creed - Aventus (Birch) ve Chanel De Bleu çok iyi yapılmış kopyalar. Clive christian yayılımı hayatımda koklamadığım bir düzeyde.
    Dükkan hayırlı olsun hocam, ruhsatı yeni mi aldın?

|
    |

• Yüzbaşı
    446 Mesaj
    Su forumda gercekten yorumlari ciddiye alınacak 2-3 kişi mevcut, onun disinda yorumlari hayretle okuyorum.

Parfum ve kokular konusunda bi haber olsam, gerçekten kafam çok karışirdi. Herkes parfumden anlamak zorunda degil herkes uzman gibi yorum yapmak zorunda da değil nedir bu hırs anlamıyorum, olmuyor iste komik duruma düşürmesin bazi kişiler kendini, farklı alanlara yönelin hayatta.

|
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TaKo -- 6 Ağustos 2020; 3:7:32 >

iPhone X 64GB | PlayStation®4 PRO 1TB | Macbook Air 13" MID 2012
    | Samsung 49KS8500 |
  • Binbaşı
    1802 Mesaj
    5 fıs kullanılmış dior homme intense mevcut bana 70 liraya mal oldu uygun fiyata vereceğim

https://www.ozelparfum.com/prive-no.7-dhi

|
    |
    İkisini de daha önce denemiştim. Benzerlik oranı maks %30'dur bence. İkisi kessinlikle farklı bir koku. Ve bence SMW,Mefisto'dan daha oturaklı ve güzel kokuyor.
    100'lük siparişini de verdim;gelince yorumlarım.

Sevgili Bonobo643'un dediği gibi Memo firması deri kullanımda uzmanlanmış bir firma.
    Ben geçen yıldı sanırım İrish Leather'ın orijinal dekantını almıştım.
    İlk sıktığımda burun kıvırmıştım,açılışı biraz sert ve yabaniydi.
    Sonradan koku çok maskülen bir kıvama bürünüyordu. Özellikle orta notalarının havada bıraktığı izlenim gerçekten harikaydı.
    Kalıcılığı da oldukça iyiydi.
    Deri mont,ceket üzerine oldukça güzel gidecektir.
    Memo'nun diğer deri parfümlerini deneme fırsatını henüz bulamadım.

@Bonobo643
    Konu Sahibine Özel
    Dostlar yarın kargolamamız olmayacak. Bugün 14:00 sonrasında verilen siparişler Cumartesi öğlen kargoya teslim edilecek. Cuma ve Cumartesi kargoları Pazartesi ulaştığı için telaşe etmemenizi dilerim.

Bu gece listeye eklenecek ürünler:

Memo Tamarindo

Hermes eau intense vetiver

Selamlar.

Hocam son anda değişiklik yapıp önermiş olduğunuz parfümü dahil ettim :) listeye bakalım eser hocam bugün kargolayacak

|
    |
    diyar_21 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ne Mutlu Türküm Diyene
  • Yarbay
    5330 Mesaj

İyi yaptınız hocam begeneceginizi umuyorum :) ben kışın beymen de tesadüfen denemiştim grand soir ile side effect’i ikisini de cok begenmistim, listeye eklendigini gorunce hemen almıştım, ikisi de orjinali kadar guzel olmuş begendim.

|
    |
    shngzm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: EserKozmetik

Dostlar yarın kargolamamız olmayacak. Bugün 14:00 sonrasında verilen siparişler Cumartesi öğlen kargoya teslim edilecek. Cuma ve Cumartesi kargoları Pazartesi ulaştığı için telaşe etmemenizi dilerim.

Bu gece listeye eklenecek ürünler:

Memo Tamarindo

Hermes eau intense vetiver

Selamlar.
    Tester hala Luna Rossa Carbon mu? Onun için bugün verdim siparişi, umarım o dağıtılıyordur bugün de.

Uzun süredir Valentino uomo intense siparişi geçmeye kararlıydım, bir çılgınlık yapıp yeni dhi'yi aldım onun yerine, çok övüldü ve dhi sevdam kabardı aklım uomoda kalmasa bari:)

• Çavuş
    56 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Evet hocam, bugün de Carbon var numunede.
    |
    |
    Mr.Pacino kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Çok hoş bir koku , ben de Tom Ford - Beau de Jour bekliyorum Eser beyden
    |
    |
    TaKo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Peki hocam teşekkür ederim bugün olsaydı bugün siparişleri verirdim sanırım hafta sonu yasak gelecekmiş.

|
    |
    EserKozmetik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    Kokuyu alacak olan arkadaşlara yardımcı olması açısından biraz yorumlayacağım.
    Kokunun daha önce 20'tlik çalışmasını 2 defa sipariş etmiştim. Çay temalı parfümlere bayıldığımdan dolayı bu arkadaşa da şans vermek istedim.
    Kokuyu ilk sıktığımda oldukça doğal bir açılış yaptığını söylemeliyim. Daha pahalı bir çalışma olmasından ötürü,notalar çok doğal,net ve çok güzel kokuyor.
    Açılışı taze kesilmiş turinçgillerle yapılıyor. Bu turunçlara çok kısa bir süre sonra,parfümün ana oyuncusu yeşil çay eşlik ediyor.
    Yeşil çay kokuya serinlik katıyor. Bu serinliği şöyle tavsiye edebilirim,buzz gibi bir çeşmenin başında otururken,yanınızda akan suyun serinliğinin yüzünüzü yalaması gibi.
    Bu serinlik hissi arkadaşların da dediği gibi metalik,soğuk bir hissiyatın oluşmasına yol açıyor.
    Koku genel anlamda oldukça ferah ve taze. Oldukça da maskülen diyebilirim. Kadın kullanımına uymaz. Tam bir ilkbahar-yaz mevsimi olsa da bana göre serin ilkbahar veya serin yaz akşamlarına daha iyi gidecektir. Özellikle yeşil çay notasının havada bıraktığı aura çok etkileyici.
    Bana biraz Bvlgari Pour Homme'u anımsattı. Aynı kokular falan değiller,hatta alakaları bile yok;ama çay notasından olsa gerek böyle bir izlenim uyandırdı.
    Kalıcılık olarak yeterli seviyede,fark edilebilirliği çok iyi değil;ama kötü de sayılmaz.Diğer parfümlere nazaran,kıyafette de oldukça güzel kokmasını bilen bir eser.

Bir de şöyle bir şey söylemek isterim; notalar çok doğal,bu durum da açık parfüm dünyasının geldiği noktayı göstermesi açısından oldukça önemli.
    Eser Bey'e de böyle bir çalışma için teşekkür ederim.

@EserKozmetik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HackAv -- 6 Ağustos 2020; 13:46:4 >
    |
    |

Reklamlar
Cancer Clinical Trials
Sohbet
Canlı Tv izle
SEO
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,969
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.