Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!)

8 Kayıtlı Üye (6 Mobil) ve 14 Misafir (11 Mobil) - 5 Masaüstü17 Mobil1 iOS2 Android
5 sn
57.479
Cevap
1.756
Favori
5.703.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 13 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 5364
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 9300
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 2 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 4
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3970
  • Favoriye Eklediklerim 1866
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • EserKozmetik (9300 mesaj) Bonobo643 (1529 mesaj) Rappapompom (1064 mesaj) eiskent (940 mesaj) NitroNos (715 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (19834 mesaj) Mobil (19831 mesaj) Tablet (485 mesaj) (11 mesaj) Mini (1539 mesaj) Uygulama (4843 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Gıda, Giyim ve Aksesuar >> Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!)
Giriş
    0 Mesaj

Herkese selamlar

Konuda haklı haksız olduğunu düşünmüyorum çünkü bir arkadaşımız parfümü hacışakir sabununa benzetmiş.Parfümü ilk defa sıkıp koklayan birisi için son derece doğru ve haklı bir yorum olmuş ancak bir diğer arkadaşımız da parfümü çok muhtemelen şişeli kullandığı için farklı yorumlamış.

Buradaki temel fark parfümü birkaç defa sıkmak ile şişeli kullanmaktan geçiyor.Original Vetiver misk zencefil notası karışımı ve buna eklenen mandalina bergamot notaları nedeniyle çok normal olarak ilk sıkışta hacışakir sabununu andırabilir ama bu parfümü şişeli olarak kullandığınızda bir süre sonra o hacışakire benzeyen açılışı burnunuz almayacaktır.Bu sebeple de parfümü çok normal olarak odunsu olarak nitelendireceksiniz.

Bu çok normal çünkü hangi parfüm olursa olsun uzun süreli kullanımda burnunuz ilk açlış notalarına alışacağından o burun tembelliğine mağruz kalacaksınız ve açılış notalarını bir süreden sonra almayacaksınız.Bunu tüm parfümseverler yaşayacaktır.Mesela sürekli aynı parfümü kullanırsanız bir süre sonra o parfümün kokmadığını,eskisi gibi olmadığını düşünmeniz çok normal çünkü dediğim gibi burun tembelliği bunun temel nedenidir.

Bir de bir parfümü sadece 2-3 defa sıkarsanız aklınızda üst notaları kalır,2-3 gün düzenli kullanırsanız üst ve orta notaları aklınızda kalır ama eğer şişeli kullanırsanız da dip notaları beyninizde yer edecektir.Bu sebeple tartışmanızda haklı haksız bir taraf yok.

Parfüm ilk defa koklayanlar için çok normal olarak sabuna benztilebilir ve benzetilecektir de ancak düzenli şişeli kullanımda bu görüşler büyük ölçüde değişecektir.

O yüzden verdiğiniz katkılardan dolayı teşekkürler.

İkiniz yazmaya devam edin ama kavga yada tartışmanın bir anlamı yok çünkü haklı haksız olan yok.Ben de sadece durum tespiti yapmak istedim amacım bir tartışma yaratmak yada ona dahil olmak kesinlikle değildir.

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olivercreed -- 5 Ağustos 2020; 9:28:56 >

• Er
    13 Mesaj
    çok zam yapmışsın Eser, alamıyorduk artık hiç alamayız.

Tabi çok bence de. Gören de doğal misk falan kullandık sanacak :)
    |
    |
    engilis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Forum Hacı Şakir viralı almış gibi:)Ellerini avuşturuyor firma sahibi şu an:)))

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    71 Mesaj
    Elimde satılık Tutaste parfümleri mevcut.

Doluluk belirtilmediyse 1-2 fıs sıkılmıştır.

50ML :
    Givenchy - Pi [Pi]
    Guerlain - iDeal [iDol]
    Creed - Virgin island Water [ViW]
    Dior - Sauvage [SVG]
    Chanel - 1957 [1957] UNiSEX
    Dior - Homme (2011) [Dtop] (Prive)
    Clive Christian - No 1 For Men [Clive] (Prive)
    Creed - Original Vetiver [ORG]
    Kenzo - Pour Homme [KNZ] %75
    Tom Ford - Tuscan Leather [TSC] %60
    Terre D'Hermes [HRM] : %75

15ML:
    Tom Ford - Oud Wood [OWD]
    Xerjoff- Erba Pura UNiSEX [Erba]

Alımları Pendik yenişehir mh tarafında yapmak işime gelir aksi durumlarda kargo ücreti alıcıya ait.

Normal : 20TL/Adet
    Prive : 45TL/Adet
    Prive 15 ML : 12.5TL/Adet

50TL altı alışveriş yapmıyorum.

Sattıklarım dışında kişisel yorumum. Yves Laurent La nuit, Creed - Aventus (Birch) ve Chanel De Bleu çok iyi yapılmış kopyalar. Clive christian yayılımı hayatımda koklamadığım bir düzeyde.

• Arkadaşlar bana yayılımı ve kalıcılığı iyi olan yazlık parfüm önerir misiniz? Eğer ürünü kullandıysanız kalıcılık ve yayılım sürelerini de belirtin lütfen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: olivercreed

Herkese selamlar

Konuda haklı haksız olduğunu düşünmüyorum çünkü bir arkadaşımız parfümü hacışakir sabununa benzetmiş.Parfümü ilk defa sıkıp koklayan birisi için son derece doğru ve haklı bir yorum olmuş ancak bir diğer arkadaşımız da parfümü çok muhtemelen şişeli kullandığı için farklı yorumlamış.

Buradaki temel fark parfümü birkaç defa sıkmak ile şişeli kullanmaktan geçiyor.Original Vetiver misk zencefil notası karışımı ve buna eklenen mandalina bergamot notaları nedeniyle çok normal olarak ilk sıkışta hacışakir sabununu andırabilir ama bu parfümü şişeli olarak kullandığınızda bir süre sonra o hacışakire benzeyen açılışı burnunuz almayacaktır.Bu sebeple de parfümü çok normal olarak odunsu olarak nitelendireceksiniz.

Bu çok normal çünkü hangi parfüm olursa olsun uzun süreli kullanımda burnunuz ilk açlış notalarına alışacağından o burun tembelliğine mağruz kalacaksınız ve açılış notalarını bir süreden sonra almayacaksınız.Bunu tüm parfümseverler yaşayacaktır.Mesela sürekli aynı parfümü kullanırsanız bir süre sonra o parfümün kokmadığını,eskisi gibi olmadığını düşünmeniz çok normal çünkü dediğim gibi burun tembelliği bunun temel nedenidir.

Bir de bir parfümü sadece 2-3 defa sıkarsanız aklınızda üst notaları kalır,2-3 gün düzenli kullanırsanız üst ve orta notaları aklınızda kalır ama eğer şişeli kullanırsanız da dip notaları beyninizde yer edecektir.Bu sebeple tartışmanızda haklı haksız bir taraf yok.

Parfüm ilk defa koklayanlar için çok normal olarak sabuna benztilebilir ve benzetilecektir de ancak düzenli şişeli kullanımda bu görüşler büyük ölçüde değişecektir.

O yüzden verdiğiniz katkılardan dolayı teşekkürler.

İkiniz yazmaya devam edin ama kavga yada tartışmanın bir anlamı yok çünkü haklı haksız olan yok.Ben de sadece durum tespiti yapmak istedim amacım bir tartışma yaratmak yada ona dahil olmak kesinlikle değildir.

Saygılarımla
    O kadar tartışmaya Oliver Creed bile dahil oldu artık konuya helal olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hebalci -- 5 Ağustos 2020; 18:8:48 >
    |
    |

• Yarbay
    3093 Mesaj

Eser hocamdan gene güzel bir arşiv sipariş geçtik ellerine sağlık Eser hocam. Sabırsızlıkla bekliyorum kargoyu...

XERJOFF - Uden
    Montale - Chocolate Greedy
    Kilian – Vodka On The Rocks
    Costume National - Scent intense
    Maison Francis Kurkdjian - Grand Soir
    Montblanc - Explorer
    Versace - Eros

Ne Mutlu Türküm Diyene
  • Yarbay
    5329 Mesaj

İnitio-Side Effect deneyin bir dahakine seveceginizi umuyorum.

|
    |
    shngzm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Naxos gelsin de Naxos Keyfi yapalım hocam:)

|
    |
    diyar_21 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3093 Mesaj

Mutlaka deneyeceğim hocam öneriniz için çok teşekkür ederim.

|
    |
    diyar_21 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ne Mutlu Türküm Diyene
  • Yarbay
    16921 Mesaj
    Memo Irish Leather ve Italian Leather nasıl kokuyor?

Tom Ford Tuscan gibi mi?

Farklı ise neye benziyor bu ikili?

Orijinalden alıntı: mtoyanik

Bu mesaj silindi.
    Perfume: The Story of a Murderer filmini izleyip buraya gelmişimdir :D
    |
    |

Bende merakla bekliyorum havane türü havaneden daha güzel diyorlar

|
    |
    Bonobo643 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu firma Viw ve Git için de aynı kalitede esans satıyor mu hocam?
    Maliyetini çıkarabilirse ve üzerinde çalışmak için zamanınız olursa bu iki parfüm 100'lük seriye çok yakışır.
    @EserKozmetik

Arkadaşlar bu arada 100luk seriden MLS ile beraber SMW'yi almayı düşünüyorum fakat SMW'yi daha önce hiç denemedim. Genel olarak Mefisto'ya benzetilmiş. Forumda da Mefisto için medikal bir koku benzetmesi olmuş. SMW'de de medikal bir koku mevcut mu? (Bu tür kokuları bir türlü sevemedim)

|
    |
    EserKozmetik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Mefistoda nasıl bir medikal kokusu varmış ki? Hayal gücü yüksek olmalı bunu söyleyende veya kulakları ile koklamıştır :)

ViW de G.i.T de yapılan en iyi çalışmalardır. Maalesef daha yüksek bir ürün yok. Original vetiverde var 60 da bitiyor o. Gelecek.
    |
    |
    caps1ock kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Havane'ın orjinalinden kaliteli kokuyor açık çalışması.Gerisini siz düşünün:).Kokuya seviye üstüne seviye atlatmış Xerjoff.Açılıstaki By The Fireplace havası olsun,kokunun tüm ağırlığını alan lavanta olsun,harika bir çalışma.

|
    |
    badboy166 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5329 Mesaj

Rica ederim ne demek...

Naxos geçen kış sizden duyunca denemek istemiştim ama tester bitmişti kapağını kokladim, cok anlayamasam da guzel gibiydi begenirim muhtemelen :)

|
    |
    Bahsedilenler: shngzm, Bonobo643 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hastane/eczane kokusu benzetmesi yapılmış daha önceki mesajlarda.

Daha önce Bacarat Rouge 540'ın açılışında medikal bir koku almıştım ve hiç sevemedim (sebebi badem+safran sanırım).
    Böyle bir yorum görünce de SMW konusunda kararsız kalmıştım.

Ama sanırım SMW'yi de ekleyeceğim listeye. "Inky" dışında geriye kalan tüm notaları çok güzel duruyor

|
    |
    EserKozmetik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ah işte şu benzetmeler yok mu?:)Hadi Baccarat'ı anlarım da Mefisto... Aklım almıyor gerçekten.Aynı kokuları mı kokluyoruz bilemiyorum.Tamam göreceli bir iş de bu kadar da değil yani:)

Inky dediğiniz durum (sanırım fragrantica mesajları okunmuş:)) ,kimisine göre mürekkepimsi kimine göre ise metalik olarak tanimlınagilen hava.Ben 30 liralığın açılışını biraz yoğun buluyordum 100 liralık olanda bu pürüz de giderilmiş.Son derece kaliteli bir kokudur, Mefisto da iyidir ama.Tabi beğenip begenmemk size kalmış bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 5 Ağustos 2020; 23:18:20 >
    |
    |
    caps1ock kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
SEO
Sohbet
Canlı Tv izle
kripto para haberleri
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
2,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.