Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (3 Mobil) - 6 Masaüstü3 Mobil
5 sn
57.501
Cevap
1.754
Favori
5.707.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 5365
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 9301
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 2 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3970
  • Favoriye Eklediklerim 1864
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • EserKozmetik (9301 mesaj) Bonobo643 (1530 mesaj) Rappapompom (1064 mesaj) eiskent (940 mesaj) NitroNos (715 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (19839 mesaj) Mobil (19836 mesaj) Tablet (485 mesaj) (11 mesaj) Mini (1539 mesaj) Uygulama (4858 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Gıda, Giyim ve Aksesuar >> Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!)
Giriş
    446 Mesaj

Forumda karşılıkli fikir ayrılığı ve tartisma(parfum üzerine) olabilir bunda abartacak birsey yok.kendi yorumuna eleştiri gelince gerilen tiplerin olması bence tuhaf olan. Biri hacı Şakire benzetince digeri bence benzemiyor yanlis dusunuyorsun diyebilir. Bunda garip olan nedir? Sorun gerilen kişide.

O zaman saticinin her olumsuz yazana gerilip kavga etmesi lazım bu mantıkla.

Bu arada 0 mesajli duyar kasan kesimde nerden cikiyor hemen anlamıyorum.Böyle anlari bekliyorlar demekki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    yigindoc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aqva neredeyse birebir olmuş.

CRD deki tatlılık çok hoşuma gitti. Gizemli bir havası var.

En hayal kırıklığına uğradığım EDP oldu. Herkesin bu parfümden övgüyle bahsettiğine pek inanamadım açıkçası çünkü bana aşırı baharatlı geldi. Biraz boğucu gibi. Belki de övülen diğer Sauvage çalışmaları olabilir. Yine de işçilik olarak kaliteli ona lafım yok tabii ki.

Genel olarak memnun kaldım, yeni sipariş için liste hazırlamaya başlıyorum

Sauvage EDP orjinali de baharatlı yapıda hocam benim gönlümde bir numarada kendisi çok severim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Peace_ -- 4 Ağustos 2020; 13:38:56 >
    |
    |
    C&#9839; kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Dior - Feve Delicuise vanilyali unisex bi kis kokusuydu, o kokuyu bi sephorada vs deneyip degerlendirebilirsiniz. Ben kisin gayet severek kullandim, kazakta cok hos bi koku birakiyordu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Shore21 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Uzaklaştırılmış 2 gün cezanın, 1 gün 11 saat 32 dakika kadarı kaldı.
    1 Not

Armani eau de nuit’i öneririm bayanlara daha çok yakıştırdığım ve koklamaktan vazgeçemediğim yumuşaklıkta bir parfüm.

|
    |

Listeden Dior Hypnotic Poison ve liste dışı olarak Zara Rich Warm Addictive deneyebilirsiniz.İkisi de soğuk havalar içindir, belirteyim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    790 Mesaj

Zara nın rich warm addictive kokusunu deneyin Zara mağazasında erkek ama unisex koku, mutlaka. Burdan da Moonlight in heaven tavsiye ederim, unisex zaten hindistan cevizi bunda da var, + beyaz çiçekler de var. Viwden beğendiği hindistan ceviziyle bombshelldeki beyaz çiçekler ikisi de var bunda belki imza kokusu bile olur

Armani nuit ben tavsiye etmiyorum yukarıdaki arkadaşa nazaran, sıkan bir kadın görsem depar atar tam gaz kaçarım , muhtemelen kadın gibi görünüyordur uzaktan ama değildir, o da bizden biridir. Hindistan cevizi falan da pek alakası yok kokunun ama bişey diyemem herkesin görüşü farklı burnu farklı. Ama kendim kullanıyorum diyosan tavsiye ederim, ben listeye gelmesi için emek vermiştim zamanında çok sevdiğim bi kokudur ama kadında değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkan 197 -- 4 Ağustos 2020; 20:33:40 >
    |
    |

Herkesin zevki farklıdır ben sadece önerdim en azından kokuya bakmasını tavsiye ederim.

Moonlight mango baskın güzel bir koku var ama benim de kullandığım bir parfüm sonuçta kokular çok maskülen yada feminen olmadıkça herkes tarafından kullanılır.

Bir çok kadının erkek parfümü kullandığına şahit oldum örnek verirsem lacoste red , ultra male .

Eau de nuit'in orjinalini kullandım iristen çok tonka fasulyesi notası daha baskın aldım pudra veya vanilya gibi kokuyor ondan dolayı önerdim 1-2 kişiye üzerime sıktığımda bu parfüm kadın parfümü demişlerdi bunu aslında tonka'nın yaptığı aşikar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 4 Ağustos 2020; 20:51:40 >
    |
    |
    berkan 197 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Prada - Luna Rossa Carbon [Carb]

Listemize eklendi.

Original vetivere Hacı şakir, marineye balık, nuite kadın. Forumun suyu çıktı iyice. Hayırlısı, bir süre daha buradayım :)

Doğrudur zaten mesajımda da bahsettim herkesin zevki farklı, burunları da farklı. Ben de Armani nuit için tam tersi düşünüyorum, orjinalinde iris çok daha baskın, ama ben tutaste halini daha çok beğeniyorum orjinali çok soft kokuyo hatta orjinali bana göre daha kadınsı, tutaste daha erkeksi ve baharatlar ön planda. Erkek parfümü kullanan çok evet ultra male de kullanılır ama Lacoste red çok şükür karşılaşmadım. Moonlight bende çok sever kullanırım, tek problem beyaz çiçekleri hiç bi zaman sevemedim ben, moonda da sevmediğim tek kısım o, her parfümde öyle gerçi şu yasemin, portakal çiçeği bilmem nesi falan hiç sevmiyorum bu beyaz çiçekleri ve arkaplanda olsalar bile burnum onlara gidiyo. Kenzo night vardı o çok beğendiğim bi kokuydu bu tarz yine ama çiçeksiz. Yine joop homme wild da çok sevdiğim bi kokuydu Pina colada hissi veriyordu. Aslında bu iki koku gelse on numara olur, viw sevemedim pek, koku kalitesi iyi olsa da bana sade geliyo, net hindistan cevizi kokuyor gibi hissediyorum. Hele joop wild çok çekici kokuydu, bu kokuya çok kız hastaydı. 1million ile Pina colada karışımı gibi. 1m kadar şekerli değil daha maskülen performans da tavan. Burda kullanmış olanlar varsa eminim özlüyorlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkan 197 -- 4 Ağustos 2020; 21:59:16 >
    |
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
    0 Mesaj

Carbon, Savauge'a sair sebeplerle (karabiber, ambroxan,anason artık ne olursa:))marazlananlar için iyi bir alternatif.Hadi yine iyisiniz önce Prada sonra Eser duydu sesinizi:))) Bu tam sizlik:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 4 Ağustos 2020; 22:0:8 >
    |
    |
    EserKozmetik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    56 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Kilian - Good Girl Gone Bad [Girl] 60 tl

Listemizde.
    |
    |

Sauvage'in küçük kardeşi de listeye katılmış hayırlı olsun
    |
    |
    EserKozmetik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Özgür bir ülkede yaşıyoruz eleştiriyi ve yorumları kabul etmeniz lazım.

Açık parfümler hakkında konuşacak olursam bu forumda kaçının orjinal parfüm koleksiyonu var bilmiyorum orjinal split veya dekant alıp kullanırsanız dediklerimi anlarsınız.

Bazı parfümler orjinalinden daha iyi bazı parfümler orjinaline yakın bazıları ise orjinali ile alakası yok.

O onu benzetmiş bu bunu benzetmiş böyle şeyler gayet normal eğer 2 ve fazlası bu parfümü ürüne benzetiliyorsa benziyor olabilir bu gayet normal.

Eau de nuit'i unisex bir parfüm olduğundan bahsettim.

Original vetiver tarzı bir kaç parfüm de hacı şakire benziyor.

Orijinalden alıntı: EserKozmetik

Prada - Luna Rossa Carbon [Carb]

Listemize eklendi.

Original vetivere Hacı şakir, marineye balık, nuite kadın. Forumun suyu çıktı iyice. Hayırlısı, bir süre daha buradayım :)
    Hocam tester bu mu yarın sipariş versek?

Yarın da bu var hocam evet.
    |
    |
    Peter Jones kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam kusura bakma ama yazmadan duramadım yani her paragrafta sorun var.İnanılmaz teorik bilgilere dayalı bir şekilde yazıyorsunuz.Yani parfümden birazcık anlayan bunun farkındadır elbet.

Birincisi vetiver her zaman sabunsu kokmaz ve her sabunsulugun kaynağı da Vetiver değildir.Bunu daha önce de yazmıştım.

İkincisi bırakın Tutaste'yi en kalitesiz açık parfümde dahi "alakası yok"durumu olmaz.Yani örneğin Savauge alırsanız Savauge kokarsınız.Ama güzel kokarsınız ama kötü kokarsınız,detaylar olur olmaz o başka birşey.Yani Savauge aldığınızda DHİ kokmazsınız.Ve yine her zaman ama her zaman orjinal daha iyi kokacaktır.Performans farkları olabilir elbette

Üçüncüsü ise parfüm önerirken biraz kişisel dusuncelerimizden sıyrılmalıyız.Yani Eau de Nuit'i evet siz unisex bulabilirsiniz,ancak bir erkek parfümünü bir kadına önermek bir risktir.Bu riskler ancak yakın çevrede alınmalıdır.Aynı şekilde DHi'yı yaz için onermistiniz birine..Evet dileyen her parfümü dilediği zaman kullanır,ki bunun en iyi örneklerinden biri de benim.Ancak bu benim yani.Yani ben kullanabiliyorum diye herkes kışlık parfüm kullanamaz yazın ortasında.

Yani tamam heyecanlısınız bu güzel birşey ama bu kadar hırsla yazmamalısınız,sanki sadece siz orijinal kullanıyorsunuz gibi davranmalısınız.Tevazülu olmalısınız.Fragrantica'dan nota okumalısınız mesela ki o zaman"violet çiçeği kokuyor" gibi komik durumlar oluyor ki violet dediğiniz aslında menekşedir.

Yani biraz uzun oldu ama heyacanınız antipatikliğe evrilmesin diye muhtemelen bir buyugunuz olarak yazıyorum.Insanlar bu foruma iyi kötü bilgilenmek, parfüm seçmek için giriyor iki gündür Hacı Şakir okuyor,daha önce bir vakit hamsi,bir vakit vazelin okumaya maruz kaldılar.Yani forum kangren olmasın benim tek derdim bu

İyi geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 5 Ağustos 2020; 3:46:17 >
    |
    |
    NitroNos kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    365 Mesaj
    Siz kendinizi deliliğe mi veriyorsunuz. Ne vetiveri ne sabunsuluğu😀😀😀 Hacı Şakir mi çok severim😀

|
    |
    İnsanlar birbirini eleştirmek;karşı tarafa düşüncelerini kabul ettirmek,onu yerden yere vurmak,burnunu sürtmek için bahane arıyor.
    Bence insanları çok fazla sıkmanın,germenin anlamı yok.
    Kişiler parfümler hakkında istediği şeyi yazabilir,çizebilir.
    Beğenebilir,beğenmeyebilir.
    Sonuçta objektif olan bir şeyden bahsetmiyoruz,parfüm işi oldukça subjektif.
    Herkesin hayat felsefesi,giyimi-kuşamı,çevresi,koku geçmişi(deneyimi) oldukça farklı olduğundan kokulara olan bakış açışısı,ya da kokuyu yorumlama şekli de farklı oluyor.
    Ben Original Vetiver'i hacı şakir sabunlarına benzetirim,beğenmem;ama siz bu parfümü pahalı,lüks sabunlara benzetir ve beğenirsiniz.
    Parfümün, daha doğurusu kokuların güzelliği de burada yatıyor.
    Kokular;herkes tarafından beğenilen bir şey olsaydı,bu kadar farklı koku çalışması olmayacaktı.
    İnsanlar başka parfüm arayışı içerisine girmeyecek,biz de bu kadar koku deneme fırsatı bulamayacaktık.
    Velhasıl kelam;eleştiri ve tahammül güzeldir,hoştur.
    Ülkece ihtiyacımız olan bir şeydir.
    Bol bol bulundurmak gerekir.
    |
    |

Reklamlar
Cancer Clinical Trials
SEO
Sohbet
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.