Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2700. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
69.685
Cevap
2.047
Favori
8.313.875
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26982699270027012702
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzman arkadaslar erkek icin yillar once kullandigim eternity kokusuna en yakin tutastenin hangi kokusunu onerirsiniz tesekkurler simdiden ilgilenenlere....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ozzyzeus kullanıcısına yanıt
    Ayrida yaziliyor bitişik de yaziliyor fark etmez :) bir “nami diger” iki “herkes” yerine herkez yazılmasına dayanamiyorum :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diyar_21 -- 8 Haziran 2020; 17:34:23 >
  • Bonobo643 kullanıcısına yanıt
    Biliyorum güzel yazarsin noktalama işaretleri olsun vs kötü anlamda demedim zaten anlamışsındır :) “herkes” ve “nami diger” takıntımdan :)) bu arada F. Malle Portrait of a Lady cok güzel parfüm sonbaharda denemistim bayaa begenmistim MTW tadında...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diyar_21 -- 8 Haziran 2020; 17:36:46 >
  • diyar_21 kullanıcısına yanıt
    Fark ettim dayanamadığınızı. Daha önce de bir arkadaşı düzeltince size bitişik yazılacağını söylemişti. Namıdiğer TDK ya göre bitişik yazılır. Bu konudaki tek otorite de o olsa gerek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Evet ya arada düzeltiyorum :) hatırladım yine burada olmustu. Bir de böyle bir şey var;
    TDK Sözlüğü'ne göre "namıdiğer" birleşik yazılır. Kalıplaşıp bir bütün haline geldiği kabul edilmiştir.

Bununla birlikte Dil Derneği "namı diğer" şeklinde ayrı yazımı doğru bulmaktadır ve bu yazım basılı eserlerde daha yaygınca kullanılmaktadır.

"Nam-ı diğer" yazımı ise transliterasyon yazımıdır yani Osmanlıca yazılmış bir eseri yeni harflere geçirirken eski yazımdaki tamlamayı tam gösterebilmek adına başvurulan bir yöntemdir.

“Namı değer” olmasinda ne olursa olsun :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diyar_21 -- 8 Haziran 2020; 17:33:8 >
  • Arkadaşlar bu parfümü biliyormusunuz suare bu kokuyu eser hoca keşke yapsa antonio bandreas ismi ama hangi parfüm bilmiyorum yazlık super bi koku

• quote:

Orijinalden alıntı: diyar_21

Evet ya arada düzeltiyorum :) hatırladım yine burada olmustu. Bir de böyle bir şey var;
    TDK Sözlüğü'ne göre "namıdiğer" birleşik yazılır. Kalıplaşıp bir bütün haline geldiği kabul edilmiştir.

Bununla birlikte Dil Derneği "namı diğer" şeklinde ayrı yazımı doğru bulmaktadır ve bu yazım basılı eserlerde daha yaygınca kullanılmaktadır.

"Nam-ı diğer" yazımı ise transliterasyon yazımıdır yani Osmanlıca yazılmış bir eseri yeni harflere geçirirken eski yazımdaki tamlamayı tam gösterebilmek adına başvurulan bir yöntemdir.

“Namı değer” olmasinda ne olursa olsun :))
    Dönem dönem TDK bazı kelimelerin yazımını günceller. Bu konuda TDK dışındakiler kabul görmez. Şu an bu kelimenin yazımı bitişiktir. Sınavlara girecek arkadaşların da kelime yazımlarıyla ilgili çalışmalarında buna göre güncel olanları öğrenmelerini tavsiye ederim. 👍

• badboy166 kullanıcısına yanıt
    Gratis ve Watsons magazalarinda bulup deneyebilirsiniz 100 lira civari fiyatı var.

Bugünkü Türk Dili ve Edebiyatı dersimizin sonuna geldik :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diyar_21 -- 8 Haziran 2020; 17:50:56 >
  • esalvarci kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkürler yorumunuz için. Bugün siparişimi verdikten sonra gördüm yorumunuzu. Kör alış oldu ama zaten yayılım vs konusunda sorunu olacağını sanmam tutastenin. Beğenen birisinin de yorumunu duymak iyi geldi.

• diyar_21 kullanıcısına yanıt
    sizinki iki tane ile kısıtlıysa şanslısınız hocam. "aşortman"dan "iddaa"ya, "şarz"dan "gardolap"a neler neler var benim takıldığım. "ki" leri ve "de-da" ları hesaba katmıyorum bile. "Dinazor" muyum, "dinozor" muyum" neyim?

Çekmeceye atıp kış aylarına sakladığım, ara ara kapağından kokladığım kilian black phantom, bana koyu bir bardak kahveye az rom ya da kanyak ekleyip bitter çikolata eşliğinde içimizi ısıttığımız kuzey kışlarını anımsatıyor. karanlık günlerde ruhuma iyi geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: badboy166

Arkadaşlar bu parfümü biliyormusunuz suare bu kokuyu eser hoca keşke yapsa antonio bandreas ismi ama hangi parfüm bilmiyorum yazlık super bi koku
    Biraz araştırdım Black Xs olarak çıkıyor kod müsait bir zaman dene istersen.

Straight to heaven önerir misiniz peki o da paçuli notası yoğun bir parfüm anladığım kadarıyla

• mytra kullanıcısına yanıt
    :))) cok güldüm, benim bir sonraki halim olabilir. ki,de,da ayrımına mümkün olduğunca dikkat etmeye çalışıyorum, hatta basit de bir formülü vardı o yontem ile kolaylaşıyordu, şimdi hatırlamıyorum. Benimde arada kaçırdığım yazım yanlışları yok değil, ne zaman ki bu sosyal medya hayatımıza iyice girdi o zamandan beri yazım hataları artmaya başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diyar_21 -- 8 Haziran 2020; 18:59:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _DarthVader_

Uzun aradan sonra kör alımlar

Parfums De Marly - LAYTON [TON]
    Roja Dove - Elysium [ELY]
    Tom Ford - Mandarino di amalfi [TFM]
    Chanel - Bleu de Chanel [CHN] (
    Creed - Green Irish Tweed [G.i.T]
    Eser hocam , Allah senden razı olsun ellerine sağlık. Kör alım olmasına rağmen kokulara bittim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: redys

Straight to heaven önerir misiniz peki o da paçuli notası yoğun bir parfüm anladığım kadarıyla
    Şiddetle tavsiye ederim

• GeçerkenUğradı kullanıcısına yanıt
    Black xs kullandim hocam ismi antonio bandreas ama hangisi bilmiyorum

• redys R kullanıcısına yanıt
    Aaa tabii ki öneririm.Hay Allah nasıl unuttum onu:)

• mytra kullanıcısına yanıt
    Listeye eklenmesinde payım olanlardan.. Güle güle kullanın.Çok keyifli gerçekten

zaten işin içinde parmağınız olmasa şaşırırdım dostum. farklı zamanlar ya da mekanlar olabilir, ama aynı yolları arşınladığımız kesin.

böyle güzelliklerde pay sahibi olmaya devam edin lütfen.

• 
Sayfa: önceki 26982699270027012702
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.