Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2607. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
69.685
Cevap
2.047
Favori
8.314.087
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26052606260726082609
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben aslında karışmayacaktım ama Bvlgari Aqva Marine forumda çok gözde bir parfüm.Yazlıklar arasında bolca tercih ediliyor ve performansı da tatmin ediyor. Almayı planlayan birçok arkadaşa bu tür benzetmeler engel olabilir yanlış yönlendirme olmasın diye şakaya vurarak yazdım, Bonobo da aynı şekilde mizah yapmış :) Belki o tuzlu yosun hissiyatı sizi o benzetmeye itmiş olabilir ,bence alakası yok :) Geçen de Dior homme parfüm vazeline benzetildi aynı şekilde onun da alakası yok vazelinle. İnsanlar içerindeki notayı bilmeyince hayatlarındaki en yakın şeyle baağdaştırıyolar ortaya böyle gariplikler çıkıyor :) Yıllar geçse de arkadaşın teki bir parfümdeki notayı yeni yakanmış tuvalete benzetmişti onu geçeceğini sanmıyorum :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hamsiye de şükür bi aralar bir arkadaş burda voyage'ı tuvalet kokusuna benzetmişti. Kimse onu geçemez bence

• Hocam bonobo öyle eglenceli olsun diye yazmış.Ciddiye alınacak durum yok.Kendisi de soylemiş zaten boş adam değildir eglencenize bakın :)
    Aqva marine benim aqva serisinde en sevdigim.Düz aqva bana daha keskin geliyor amara da fazla turunçgile kaciyor.Atlantiq çok farkli bir kulvarda zaten o sauvagegillerden onu katmıyorum.Cidden marine adi geçince şuan oyle bir koklamak istedim ki :) yok böyle bi yosun.Yosun ama tuzlu sucul ferah cidden ferah öyle voyage falan gibi sentetik bir ferahlık değil.Yazin ortasinda sık.Valla evde olsa sıkacam o derece özledim :) Orjinali için konuştum tutaste marineyi cok hatirlamıyorum.Bir kere denemistim %90 demistim.Bir kere daha deneyince cok begenmemistim o yuzden simdi ne desem yalan olur.Tutaste amara iyidir ama ona kefilim.Duz aqva da iyiydi.Ama marine orjinale yakinsa kesin alın derim

• Daha iyi anlaşılması için bir kez daha yazma gereği duydum.Aqua Marine sevdiğim parfümlerdendir.Farz edin ki bu kokuyu bilmiyorum ve buradaki çoğu arkadaş gibi yorumlara bakarak karar vermeyi düşünüyorum.Şampuan gibi kokan bir koku almak isterim,meyve salatası gibi kokan,sabun gibi kokan bir koku almak isteyebilirim,yosun kokusu ilginç gelebilir ancak hamsi kokmak istemem.Yani siz hamsiye benzetmiş olabilirsiniz burada bir problem yok, yarın biri uskumruya da benzetebilir.Ama her benzettigimiz şeyi burada yazarsak insanları sevebilecekleri kokulardan mahrum ederiz.O yüzden mümkün olduğunca negatif örneklerden kaçınmakta fayda görüyorum.Daha önce de belirttiğim gibi belki her ay 50 parfüme erişim sağlayan, test etme fırsatı bulan bir arkadaşınızım.Neler gelip geçiyor önümden.Yani yazmaya kalksam benzettiğim şeyleri birçok insan parfumlerden soğur.

Ve bunu ifade özgürlüğünün kısıtlanması gibi görmeyin lütfen.Burada yazdıklarımızın sonuçları olduğunu hatırlatmak istedim.

İyi geceler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba
    Creed Erolfa
    Bvlgari Aqva Amara
    Bvlgari Aqva
    Dior Homme Cologne
    Creed Silver Mountain Water
    Paco Rabanne Black L’exces
    Prada L’Homme
    Creed Virgin Island Water
    Gucci Pour Homme II
    Dior Sauvage EDP
    Takas için yazabilirsiniz yada uygun fiyata verebilirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Neden bu tuhaf benzetmelerde bulunan veya istediği gibi parfumleri gömen kişiler fazla alıngan oluyor
    Eleştiride eleştirilebilir sonuçta, hakaret yapilmadiktan sonra.

Ceo toplantisinda değiliz donanımhaberde açık parfüm başlığı altindayiz. Hamsi benzetmesinede oturup ciddi ciddi cevap nasıl verilir bilemiyorum elbette makarasi olucak

• Son siparişim itibarıyla deneme şansı bulduğum baharlık ve yazlık parfümler:

Bvlgari - Aqva Marine, Armani - Gio Profumo, Creed - Green Irish Tweed, Creed - Aventus (50 TL), Givenchy - insense Ultramarine, Nautica Voyage - Solo - Loewe, Xerjoff – Blue Hope, Versace - Dylan Blue

Şahsi kanaatim, aralarında koku derinliği ve nota değişimleri bakımından en iyilerinden biri Ultramarine. Sentetik olduğuna dair yorumlar mevcut ancak Voyage, solo loewe, blue hope ve aqua Marine daha sentetik bana göre. Kalıcılık ve yayılım olarak da Ultramarine zirvede olabilir. Tabii Profumo, git, aqua Marine ve voyage de performans olarak iyilerden.

Denediğim bu parfümlerden koku güzelliği bakımından en memnun kaldıklarım; Creed - Aventus (Yeni), Givenchy - insense Ultramarine,Armani - Gio PROFUMO ve GiT oldu.

• Daha durun yeni eklenen Oud For Greatness viks gibi kokuyor ve daha nelere benzetilecek Allah bilir :)
    Aqva marine hali hazırda koleksiyonumda. Severek kullanıyorum ve hamsi kokusu almadım :)
  • Karantina günlerinde can sıkıntısı :)

• Aqva ile Aqva Marine arasında ne gibi farklar var ?
  • Proust etkisinden dolayı parfümledeki bazı notalar hatıralarımızla bağlantılı olabiliyor. Kişisel yorumlar yaparken böyle ilginç benzetmeler gayet doğal karşılanmalı, bu benzetmelerle parfüm gömülmüş olmuyor aslında, fazla kişiselleştirliyor, burası da bir forum olduğuna göre sorun olmamalı.

• Aventus 25 lik versiyon bide 50 TL'lik versiyon karşılaştırırmisiniz arkadaşlar crd olan yenilenmiş kullanan varsa söyleyebilirmi ikisinin arasında kaldım

• Rappapompom kullanıcısına yanıt
    Diptyque philosykos

Yurt dışından alıp kullanmıştım. daha benzerini bulamadım. Bunun doldurması mevcutmu..
  • kayabrt kullanıcısına yanıt
    Bulamadim malesef şimdilik :)
    Orjinali var bende de 50 ml civari kaldı ancak fiyatlarda cok artti bitince alması zor olacak. Kullandığım en doğal kokulu parfumlerin basında geliyor.

Eser beye de sordum ama firmalarda henüz çalışması yok dedi. Olsa bi sekilde darlar yaptırırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rappapompom -- 29 Mart 2020; 17:31:15 >
  • Vallahi insanlar yorum yazmaya korkar oldu. Bırakın isteyen istediği yorumu yazsın arkadaşlar. İnsanların şahsi fikri sonuçta. Burada ne kadar çok yorum yazılırsa , kokuyu hiç bilmeyen arkadaşlara o kadar faydası dokunur. Sizin sevmediğiniz bir koku başka birisinin favori kokusu olabilir . Parfümler ve beğeniler kişiye göre değişmeseydi zaten piyasada bu kadar çok parfüm çeşidi olmazdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: okhan01

Karantina günlerinde can sıkıntısı :)

Sticker yapıştırmakta üst düzey işsizlik hocam tebrik ederim
  • Elinde Oud Minerale olan varmı tester ya da denemelik arıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeçerkenUğradı

Sticker yapıştırmakta üst düzey işsizlik hocam tebrik ederim

Alıntıları Göster
    :)) Hocam can sıkıntısı ne yapalım :D
  • öncelikle merhaba arkadaşlar binlerce şey yazılmıs yıllardır ama ben burayı yeni farkettim tesadüfen. cok fazla parfüm kullanan biri değilim yıllardır 1-2 orjinal parfüm alıp 2 günde bir sıkan kullanan biriyim. son zamanlarda orjinal parfümlerde fiyatlar malum ve internette güvenilir alabileceğin bir yer de kalmadı. o yüzden açık parfüme bir şans vermek istedim. 4 adet 100 tl kampanyasından yararlanmak istiyorum yalnız sadece 25 tl liklerden mi seçebiliyoruz acaba? yazlık daha doğal ağır olmayan kokular önerebilir misiniz ya da buranın gerçekten en başarılı bulduğum parfümü ya da parfümleri diyebileceğiniz kokular neler? şimdiden teşekkürler yardımcı olmak isteyenlere
  • Kısaca Erkek Tavsiye:

[ Günlük ] : risksiz elini direkt atıp sıkılacak joker
    Viw,Aventus,Bleu de chanel,Sauvage,Bvlgari Aqva serisi, Uden, explorer

[ Mekan ] : Kafe ,kulüp, ortam vs tarzı eğlenmelik
    212 vip , Ultramale , Eros, Valentuno Uomo, the one, kirke,side effect

[ Özel ] : Romantik yemek, Özel davet , Takım elbise vs.
    TF Noir de Noir , YSL La Nuit , Dior Homme İntense, STH,
    Oud wood, Alex II, MTW

ve liste uzar gider... :)

@selcuk055

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dogrudancennete -- 29 Mart 2020; 21:17:7 >
  • 
Sayfa: önceki 26052606260726082609
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.