Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2605. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: gokhangll , Tractacus
2 Kayıtlı Üye ve 37 Misafir (28 Mobil) - 11 Masaüstü28 Mobil
5 sn
69.709
Cevap
2.049
Favori
8.318.755
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26032604260526062607
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Evil Belief

Bvlgari - AQVA [AQV]
    Tester olarak gelmişti. Orijinalini abim kullanıyordu, kokuyu daha önceden biliyorum. Orijinaliyle birebir diyebilirim. Adı üzerinde aquatic bir parfüm. Deniz kokusunu çok başarılı yansıtıyor. Deniz kenarında yürürken burnunuza vuran kokunun turunçgillerle ve odunsu notalarla desteklenmiş hali. Bir dönem ülkemizde çok satanlarda devamlı zirvedeydi. Sıcak havalara daha uygun. Her yaştan parfümsever kullanabilir. Hafif bir parfüm olduğu için kalıcılık orta seviye, yine de orijinalinden geri kalır bir kalıcılığı yok. İlkbahar-yaz aylarında evden çıkarken ne sıkacağınızı bilemiyorsanız joker parfümünüz olmaya aday. Hem her ortama uyum sağlaması hem de kokuyu beğenmeyenin şimdiye kadar çıkmaması neticesinde bu yorumu yapıyorum. (Sıradan bulanlar oldu ama kötü diyen çıkmadı.)

Bvlgari - Aqva Marine [MRN]
    Aqva ile benzerlikleri epey fazla. Aqva Marine deniz kokusuna Aqva'dan biraz daha fazla vurgu yapmış. Bence muhteşem de olmuş. Yosun kokusunu özellikle açılışta Aqva’ya göre daha belirgin hissediyorsunuz, sonrası benzer ilerliyor ama deniz kokusu hep bir adım daha önde. Orijinalini denediğimde beğenmemiştim, o açılıştaki yosunumsu hava bana “hamsi gibi kokuyor bu ya” dedirtmişti (bu yorumu tek yapan ben değilim, parfüm forumlarında da aynı yoruma denk geldim). Meğerse acele davranmışım, devamı Aqva’dan daha güzelmiş. Orijinaline benzerlik gayet iyi. Kalıcılığı ise ilginçtir ki Aqva’dan daha başarılı. Yazlık bir parfüme göre iyi diyebileceğim bir kalıcılığı var. Yine risksiz bir seçimdir ve sıcak havalara çok yakışır. Sucul kokuları seven her yaştan parfümsevere öneririm.
    Armani D'Aromes [D'Ar]
    Tester olarak gelmişti. Dior Homme Sport gibi turunçgil ve zencefil notalarının rotasında ilerleyen bir parfüm. Ek olarak vetiver notasından kaynaklanan çok beğendiğim bir sabunsuluk da mevcut. Lüks restaurantlarda turunçgilli el sabunları olur hani, elinizi yıkarsınız, masanıza geçene kadar o mis gibi koku burnunuza çarpar. Bu parfümü de sıktığınızda çevrenizdekilerde “aa birisi çok güzel bir sabunla az önce elini yıkamış” hissiyatı yaratabilir. Konuda çok fazla seveni var zaten. Sevilmeyecek gibi değil ki, sıkar sıkmaz insanı mutlu eden pozitif bir esansa sahip. Duş sonrası sıkıp ferahlamalık. Çok soğuk kış günlerinde dış mekan kullanımında fazla sportif ve hafif kaçabilir, onun haricinde her mevsimde her ortamda kullanılır. Tatlı ve kızların beğendiği gourmand tarz koku arayan gençlere önermiyorum sadece, bu grup hariç herkese tavsiye ederim. Orijinalini denemediğim için benzerlik hakkında fikrim yok.

Acqua Di Parma - Fico di Amalfi [FiCo]
    Tester olarak gelmişti. Özetle; turunçgiller ve incirin enfes karışımı. Hafif bir koku ancak şaşırtıcı bir şekilde yazlık bir parfüme göre hiç fena olmayan bir kalıcılığı var. Ağır abi kokularına alışkın olanlar biraz feminen bulabilirler. Orijinalini deneyen bir arkadaşım birebir aynısı olduğunu söyledi. Sıcak günlere ve ofis kullanımına son derece uygun. Genç-yaşlı herkes kullanabilir bence hiç sırıtmaz. Acqua di Parma bu tarz fresh kokularda çok başarılı bir firmadır zaten, özellikle Blu Mediterraneo serisi parfüm dünyasında yer edinmiş önemli bir seridir, Fico da bu serinin bir üyesi. Yazlık sipariş listesi oluşturan arkadaşlar bu kokuya göz atsınlar mutlaka.
  • EserKozmetik kullanıcısına yanıt
    Hocam diğerlerininde pet şişe versiyonunu çıkartsanız fiyat olarak daha ekonomik olur. 1lt gelmesi iyi olmuş. Ben sizde yok diye eyup sabri den aldım ancak fiyatı 24 tl dir. Karşılaştırma yapmıyorum sadece bilgi amaçlı yazdım.
  • Blackpointt B kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam. 1 litre 80 derecelik satın alınabilir link iletebilir misiniz? Stoksuz veya görsel iletmeden alışveriş yapılabilir durumda olan. Bahsettiğiniz fiyatlarda maalesef şuan kolonya yok. Hatta o fiyata içine koku girmemiş etil bile yok. Şuan talep limonda, diğerlerini inşallah ileride hallederim.
  • Eser Hocam siparişler ulaştı.Ellerine sağlık
    Dolce Gabbana K muhteşem olmuş benzerlik gayet iyi.
    Benim gibi Terre D’Hermes sevenler bayılacak bu kokuya.Vetiver tabanlı ardıç meyveleri narenciye ve lavantanın birleştiği muhteşem temiz maskülen bir parfüm.Sıradan yazlıklardan sonra bu ilaç gibi geldi.👍
    Ayrıca Yeni CRD gayet güzel olmuş.50 TL ilk versiyona benziyor.👍

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Anladım hocam teşekkür ederim. Uden bu hafta stoklara girecek demiştiniz durum nedir acaba?
  • esalvarci kullanıcısına yanıt
    hocam sende bendensin galiba :D yaz için listedeki en kalıcı parfüm bana kalırsa, 1 seneye yakın sadece bunu kullandım eser abiden kış da dahil bu arada hiç bir parfümde almadığım geri dönüşleri bu parfüm ile aldım inanılmaz kalıcı ve silajı yüksek fakat su an kullanmayı bıraktım cunku arkadasında dedigi gibi çok ele düşmüş bir parfüm oldu bir numarası kalmadı.
    Şimdi corona düşünsün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zedegex

İlkbahar\Yaz için listem yavaş yavaş tamamlanıyor çoğunu daha önce kullanıp çok memnun kaldığım kokulardan oluştururken, yanına yenilerdende ekledim. vazgeçilmez olduklarını düşündüğüm birçok parfümü tekrar tekrar sipariş veriyorum.. Aklınızda fikir oluşturması açısından sizinle paylaşıyorum. iyi forumlar
    (:
    Creed Millesime İmperial(Deniz, Deniz Tuzu)
    Creed Silver Mountain Water(Yeşil, Turunçgil)
    Creed Erolfa(Turunçgil, Ağacımsı)
    Creed Green İrish Tweed(Turunçgil, Pudramsı)
    Bvlgari Aqva Amara(Turunçgil, Sucul)
    Bvlgari Aqva Marine(Turunçgil, Sucul)
    Tom Ford Oud Minerale(Deniz, Deniz Tuzu)
    Byredo Bal d'Afrique (Ağacımsı, Turunçgil)
    Hermes Un Jardin Sur Le Nil(Turunçgil, Yeşil)
    Dior Homme Cologne(Turunçgil, Beyaz çicek)
    Acqua Di Parma Fico Di Amalfi(Turunçgil, Ağacımsı)
    Nautica Voyage(Yeşil, Meyvemsi)
    Xerjoff Uden(Turunçgil, Ağacımsı)
    Montale Santal Wood(Ağacımsı, Aromatik)
    Creed Green İrish Tweed(Turunçgil, Pudramsı)
    Byredo Bal d'Afrique (Ağacımsı, Turunçgil)

bu iki tanımınıza katılmıyorum bence doğrusu ;

Creed Green İrish Tweed (Yeşil , Ağacımsı )
    Byredo Bal d'Afrique (Ağacımsı, Sucul )
  • gallantboy kullanıcısına yanıt
    Evet GİT'in turunçgille alakası yok.Yemyeşil bir koku.

Bal'd Afrique ise bana göre sucullukla alakası yok koyu vetiver ve çiçekler.

• iRevinantz kullanıcısına yanıt
    Ultra marine benimde çok sevdiğim bir koku, sucul ama baya tuzlu bir his veriyor. Bunun verdiği tuzlu hisside başka hiç bir kokuda bulamıyorum. Sucul ,Ferah , boğmayan , denizden çıkıp duş alıp , beyaz kapri ve palmiyeli gömlekle gölgede oturuyorsunuz hissini veriyor. Benim çocukluğumun Alaçatı si bu parfüm

• quote:

Orijinalden alıntı: Evil Belief

Armani D'Aromes [D'Ar]
    Tester olarak gelmişti. Dior Homme Sport gibi turunçgil ve zencefil notalarının rotasında ilerleyen bir parfüm. Ek olarak vetiver notasından kaynaklanan çok beğendiğim bir sabunsuluk da mevcut. Lüks restaurantlarda turunçgilli el sabunları olur hani, elinizi yıkarsınız, masanıza geçene kadar o mis gibi koku burnunuza çarpar. Bu parfümü de sıktığınızda çevrenizdekilerde “aa birisi çok güzel bir sabunla az önce elini yıkamış” hissiyatı yaratabilir. Konuda çok fazla seveni var zaten. Sevilmeyecek gibi değil ki, sıkar sıkmaz insanı mutlu eden pozitif bir esansa sahip. Duş sonrası sıkıp ferahlamalık. Çok soğuk kış günlerinde dış mekan kullanımında fazla sportif ve hafif kaçabilir, onun haricinde her mevsimde her ortamda kullanılır. Tatlı ve kızların beğendiği gourmand tarz koku arayan gençlere önermiyorum sadece, bu grup hariç herkese tavsiye ederim. Orijinalini denemediğim için benzerlik hakkında fikrim yok.

Tester olarak gelmişti. Özetle; turunçgiller ve incirin enfes karışımı. Hafif bir koku ancak şaşırtıcı bir şekilde yazlık bir parfüme göre hiç fena olmayan bir kalıcılığı var. Ağır abi kokularına alışkın olanlar biraz feminen bulabilirler. Orijinalini deneyen bir arkadaşım birebir aynısı olduğunu söyledi. Sıcak günlere ve ofis kullanımına son derece uygun. Genç-yaşlı herkes kullanabilir bence hiç sırıtmaz. Acqua di Parma bu tarz fresh kokularda çok başarılı bir firmadır zaten, özellikle Blu Mediterraneo serisi parfüm dünyasında yer edinmiş önemli bir seridir, Fico da bu serinin bir üyesi. Yazlık sipariş listesi oluşturan arkadaşlar bu kokuya göz atsınlar mutlaka.

Alıntıları Göster
    İncir kokusunu çok seviyorum beni mutlu eden huzur veren bir yanı var. Belki cocukluktaki evimizin önünde incir ağacı bulunmasida buna etkendir İncir içeren parfumleri sık sık deniyorum ve su ana kadar uc favorim oldu

Hermes Mediterrane
    Diptyque philosykos
    Fico di amalfi

Hepsi incir parfumu olmasina rağmen birbirine benzemeyen farklı bir incir yorumu diyebilirim. Ozellikle diptyque inanilmaz dogal bir kokuya sahip orjinali biraz pahali olsada almayı başardım.

Konumuz fico ya dönersem, Onunda dekantina sahibim ve açıkçası orjinaline gerek duymuyorum. Koku ayni sayılır.
    Limon bergamot Greyfurt gibi turuncgil hisisyati olan tatlı ama hafif buruk yapılı cok hos bir koku fico.

Gerek yazın gerek ilkbaharda kullanılabilecek her türlü spor kıyafete uygun.

• gallantboy kullanıcısına yanıt
    Haklısın. Benim kendi yorumum değil fragrantica'dan okuduklarım.

• Evet arkadaşlar yeni gelen kokuları yorumlamak istedim;

İnitio Side Effect= Sakızımsı ve çok yayılan bir koku. Etrafa kokusu siniyor. Koku daha çok yeni 25 mart üretim. Demlendikten sonra daha da güzel olacağı kesin. Unisex +20 yaş çok rahat kullanabilir. Ben çok sevdim. İlkbaharda dahi kullanılabilir ancak soğuk havalarda kendini daha da belli eden bir koku olacaktır. Kalıcı bir koku olacağını düşünüyorum.

İnito Oud For Greatness= Bu parfüm nedense bana Viks gibi koktu :) Eminim deneyenler benimle aynı fikirde olacaktır. Ancak çok değişken bir koku. Normalde oud wood tarzı kokuları sevmezdim ancak buna hayır diyemedim. Kışın kullanırım.

MB Explorer= Bu parfümü sepphorada denemiştim orada aklımda kalan çok citruss ağırlık olduğuydu. Gerçekten de eser beydeki böyle. Yoğun bergamotla açılıyor. Açılış aventusa benzer ancak devamında koku farklı yerlere gidiyor. Oldukça başarılı şans verilmesi gereken bir koku.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okhan01

Evet arkadaşlar yeni gelen kokuları yorumlamak istedim;

İnitio Side Effect= Sakızımsı ve çok yayılan bir koku. Etrafa kokusu siniyor. Koku daha çok yeni 25 mart üretim. Demlendikten sonra daha da güzel olacağı kesin. Unisex +20 yaş çok rahat kullanabilir. Ben çok sevdim. İlkbaharda dahi kullanılabilir ancak soğuk havalarda kendini daha da belli eden bir koku olacaktır. Kalıcı bir koku olacağını düşünüyorum.

İnito Oud For Greatness= Bu parfüm nedense bana Viks gibi koktu :) Eminim deneyenler benimle aynı fikirde olacaktır. Ancak çok değişken bir koku. Normalde oud wood tarzı kokuları sevmezdim ancak buna hayır diyemedim. Kışın kullanırım.

MB Explorer= Bu parfümü sepphorada denemiştim orada aklımda kalan çok citruss ağırlık olduğuydu. Gerçekten de eser beydeki böyle. Yoğun bergamotla açılıyor. Açılış aventusa benzer ancak devamında koku farklı yerlere gidiyor. Oldukça başarılı şans verilmesi gereken bir koku.
    Side effect için sakızımsı derken meyveli mi kokuyor hocam? daha da açar mısınız
  • Takaslık

[JUBI] Amouage Jubilation
    [BSS] Hugo Boss Bottled Intense
    [540] MFK Baccarat Rouge 540

• crossingover35 kullanıcısına yanıt
    Tuzlu hissiyat için creed millesime imperial ve tom ford oud mineralle deneyin hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtoyanik -- 28 Mart 2020; 10:43:39 >
  • crossingover35 kullanıcısına yanıt
    Kardes bu Nasil bir anlatımdır yahu. Alasim geldi :)

• quote:

Bvlgari - AQVA [AQV]
    Tester olarak gelmişti. Orijinalini abim kullanıyordu, kokuyu daha önceden biliyorum. Orijinaliyle birebir diyebilirim. Adı üzerinde aquatic bir parfüm. Deniz kokusunu çok başarılı yansıtıyor. Deniz kenarında yürürken burnunuza vuran kokunun turunçgillerle ve odunsu notalarla desteklenmiş hali. Bir dönem ülkemizde çok satanlarda devamlı zirvedeydi. Sıcak havalara daha uygun. Her yaştan parfümsever kullanabilir. Hafif bir parfüm olduğu için kalıcılık orta seviye, yine de orijinalinden geri kalır bir kalıcılığı yok. İlkbahar-yaz aylarında evden çıkarken ne sıkacağınızı bilemiyorsanız joker parfümünüz olmaya aday. Hem her ortama uyum sağlaması hem de kokuyu beğenmeyenin şimdiye kadar çıkmaması neticesinde bu yorumu yapıyorum. (Sıradan bulanlar oldu ama kötü diyen çıkmadı.)

Bvlgari - Aqva Marine [MRN]
    Aqva ile benzerlikleri epey fazla. Aqva Marine deniz kokusuna Aqva'dan biraz daha fazla vurgu yapmış. Bence muhteşem de olmuş. Yosun kokusunu özellikle açılışta Aqva’ya göre daha belirgin hissediyorsunuz, sonrası benzer ilerliyor ama deniz kokusu hep bir adım daha önde. Orijinalini denediğimde beğenmemiştim, o açılıştaki yosunumsu hava bana “hamsi gibi kokuyor bu ya” dedirtmişti (bu yorumu tek yapan ben değilim, parfüm forumlarında da aynı yoruma denk geldim). Meğerse acele davranmışım, devamı Aqva’dan daha güzelmiş. Orijinaline benzerlik gayet iyi. Kalıcılığı ise ilginçtir ki Aqva’dan daha başarılı. Yazlık bir parfüme göre iyi diyebileceğim bir kalıcılığı var. Yine risksiz bir seçimdir ve sıcak havalara çok yakışır. Sucul kokuları seven her yaştan parfümsevere öneririm.

Armani D'Aromes [D'Ar]

Versace - Eros [ERS]
    Ülkemizin son yıllarda en popüler erkek parfümlerinden biri. Daha geçenlerde Boyner'de parfüm denerken birisi direkt “ben Eros alacaktım” diyerek mağazaya girdi ve doğrudan Eros’u elinde ödeme yapmak için kasaya yürüdü. Bana ilginç gelmişti. Genç işi bir parfüm. Bu satırları okuyan genç arkadaşlara öneririm, kızların sevdiği tarzda bir koku. Yaz mevsiminden ziyade kış mevsimine ve serin bahar havalarına daha çok yakıştırıyorum ben. Yazın da gece gezmelerine çok yakışır. Yabancıların “clubbing fragrance” dediği koku grubunda zirveye oynar. Açılıştaki nanenin neden olduğunu düşündüğüm bir diş macunu hissiyatı var ama biraz sabredip bu ilk kısmı atlattıktan sonra orta ve alt notalarda vanilyanın ve tonka fasulyesinin devreye girmesiyle çok hoş tatlı bir kokuya dönüşüyor. Kalıcılık üst düzey ama yayılım o kadar iyi değil tene yakın kalıyor. Spor giyinen, tatlı ve ilgi çekecek koku arayan gençlere bu kokuyu bir incelemelerini tavsiye ederim. Konuda orijinaline benzemediğine yönelik bir iki yorum okumuştum ama en azından benim deneyimlediğim kadarıyla orijinaline yakın.

Creed - Green Irish Tweed [G.i.T]
    Parfüm tarihine adını altın harflerle kazıyan bir parfüme geldik. Bu kokunun yapılış hikayesini okumanızı tavsiye ederim. Özetlersem; parfümörün İrlanda’nın yemyeşil topraklarında gezerken “bu koku parfümleştirilebilir mi?” düşüncesiyle ortaya çıkardığı bir eser GIT. Gerçekten de yemyeşil bir koku. Piyasada öyle bir tutulmuş ki bu parfüm, benzerini yapmayan firma kalmamış neredeyse. Örnek vermek gerekirse, en çok konuşulan benzeri herkesin bildiği Davidoff Cool Water. Hatta belki daha bu sabah tıraş olduktan sonra yüzünüze sürdüğünüz Arko tıraş kolonyasının bile kökeni bu parfüme dayanıyor. Genel beğeniye hitap edebilen nadir niş parfümlerden biri. Orijinalini deneme şansım olmadı. Tutaste üretimine bakarsak Davidoff Cool Water’ın biraz daha oturaklısı, daha yeşil renge vurgu yapanı ve genel olarak kalite hissi daha yüksek versiyonu diyebilirim. Braveheart filminin çekildiği o engin, o yemyeşil İrlanda yaylalarını gözünüzde canlandırın, bu parfüm size o topraklarda geziyormuş hissi yaşatabilir. Belki deneyip “tıraş kolonyası işte abartma eheuheh” diyecek olan da çıkabilir, bir şey diyemem. Kalıcılığı ve yayılımı gayet iyi. 25 yaş altına önermem. Biraz daha olgun, iş ortamına adım atmış, kot-tişört giyimi çoktan geride bırakmış beylere tavsiye ederim. Genç arkadaşlarımız da alternatif olarak Cool Water’ı deneyebilirler.
  • Arkadaşlar ürün gönderimi yapılıyomu yoksa eser bey faaliyeti durdurdumu havale yapıp sipariş verdim geri dönüş yapmadı da 😁

• quote:

Orijinalden alıntı: mtoyanik

Tuzlu hissiyat için creed millesime imperial ve tom ford oud mineralle deneyin hocam
    Millesime daha çok tuzlu meyve kokusu hocam, ama meyvemsi kısım daha fazla öne çıkıyor. Sevdiğim ilk 5 imde olan bir parfüm kendisi. Tutaste versiyonu da çok güzel. Genelde meyvemsi parfümler şekerli olur, ferah olmaz , ama bu öyle değil.

Mineral oud , buradan bir arkadaştan takasla edinmiştim ama geldiği gibi de gitti :) , bayada ovuldu aslında, bana uymadı sanırım , belkide benim cinsligim

• 
Sayfa: önceki 26032604260526062607
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.