Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: owermars , ykpumtt , caps1ock , biraver35 , srdaly Daha Az
5 Kayıtlı Üye (3 Mobil) ve 9 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü4 Mobil1 Android
54.706
Cevap
1.730
Favori
5.369.890
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Gıda, Giyim ve Aksesuar >> Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!)
Giriş
    59 Mesaj

Aynı tema üzerinden yola çıkmışız. Anahtar kelimeler "route 66", "easy rider", "harley'nin gümüşi egzosundan yükselen mavi dumanlar".

Tuscan daha bir italyan. daha bir avrupalı. hatta toscana'dan çok, sert bir sicilyalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bonobo643 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Anladım üstad. Dışarda deneyip almakta fayda var o zaman

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Bırak Zaman Aksın kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    540 Mesaj
    Arkadaşlar bu "90'ların parfümüne benziyor" derken 90 'ların parfümleri nasıl oluyor ?

Tarkan Şıkıdım çalıyor olabilir parfümlerde. 90'lı yılların the bestleri günümüze biraz daha modernleştirerek geliyor çoğu zaman ama o havayı da tam kaybetmiyor ondan bahsediliyordur bence. Yani çoğu 90lar benzetmesi yapanlar geçmişteki en çok kullanılan parfümlere benzerliğinden bahsediyor anladığım kadarıyla. Aklımda kalanlar (hiçbirini kullanmadım) Fahrenhait,Dunlop,Snop,Brut bide işte o klasik traş kolonyası kokusu. Parfüm forumlarında çok özleyenler oluyor bunları :)

|
    |
    nucs kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1613 Mesaj
    TF Noir Extreme
    Prive Aventus Deluxe
    DSQOP Woody Rock

Benim seçimlerim de bunla oldu. Umarım 45 yaş biri için sorun çıkarmaz :))

278KC4443L nolu siparişimizi bekleyip kullandıktan sonra benim gibi orta yaş insanlar için gerekli yorumları yaparım.
    quote:

Orijinalden alıntı: nucs

Arkadaşlar bu "90'ların parfümüne benziyor" derken 90 'ların parfümleri nasıl oluyor ?
    İki açıdan o tabiri kullanıyorum. Birincisi o yıllarda erkek aile büyüklerinin sıktıkları bazı kokular şu an "markette satılan parfüm" kategorisinde de olsa hala üretiliyor. Direkt onlara istinaden yorum yapıyorum. İkincisi ise eski kokular biraz daha "mekan kokusu" tarzında oluyor ve nota geçişlerini pek hissedemeyebiliyorsunuz. Mesela eau Sauvage, bana hoş geliyor ama nasıl geliyorsa öyle gidiyor. Arabanız veyahut mağazanıza sıksanız sırıtmaz

|
    |

Size bir tasvir yapayım da alıverin o zaman

Koku öncelikle a'dan z'ye yemyeşil bir koku. Uçsuz bucaksız bir ormanda düşünün kendinizi ve bu ormanda yeşil kokan "otlar", tüm toprağı ve ağaçları adeta istila edercesine yayılmışlar; tüm ağaçların gövdeleri yemyeşil.. Bu ormandan kaçış yok ve nereye giderseniz gidin her yer taptaze yemyeşil ot ve yemyeşil çiçek kokuyor. Burnunuz ne yaparsanız yapın bu yeşil kokulara alışamıyor ve sürekli koku burnunuza geliyor. O kadar doğal ve ham bir koku ki GiT, sanki birşeylerin başlanıp bitirilmemiş hali gibi. Kalıcılığı ve yayılımı harikaydı bir yaz parfümüne göre. Farkedilirliği de bayağı iyi. Şu yemyeşil ve doğal kokan kompozisyona 25 lira verip almıyorsanız bence kendinize kötülük ediyorsunuz.

Tabi önce kendinize bir sorun bakalım; "Ben yeşil kokuları seviyor muyum?" diye. Yeşil, yoğun ve inanılmaz ferah bir bomba çünkü GiT. Şahsi fikrim, genel beğeniye uygun bir koku olduğu yönünde ama fazla doğal koktuğu ve yoğun olduğu için korkarak sıkabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmyyyymmm -- 17 Ocak 2020; 1:21:45 >
    |
    |
    esalvarci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1047 Mesaj
    Alıp kullanıp şu kalıcı dediğiniz parfüm neler arkadaşlar ?

DG Pour Homme
    Lddm
    Santal33
    Aqva Marine
    Aqva Atlantiqve

|
    |
    SaMoVe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

parfümü yemek istedim bi an :D

ilk siparişimde alıyorum, güzel tasvir ettin eyvallah :)
    |
    |
    mmyyyymmm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Chanel Blue edt %50
    Xerjoff Mefisto %95
    Dolce Gabbana One %95

Gardrops aracılığıyla 4 tl kargo ücreti ile birlikte gönderilebilir. Takas olursa alandan satandan 4 tl kargo ücreti alınıyor.

Takas için aradıklarım;

Only Brave (DSL2)
    Aventus (yeni) (50 tllik versiyon)
    Issey Miyake L'Eau D'Issey
    Gucci PH2
    Tom Ford Ombre Leather
    İnvictus
    Versace Eros

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esalvarci -- 17 Ocak 2020; 14:56:17 >
    Günaydın herkese.Avon Perceive kullanan bir bayana ne almalıyım arkadaşlar fikri olan varmı? Çok takıntılı olduğu için kullandığı kokusuna yakın bulmalıyım ki beğendirebileyim.Daha önce yakın olduğunu tahmin ettiğim İssey Miyake bayan aldım beğendiremedim maalesef.Var mı yardımcı olacak, öneride bulunacak ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Er
    0 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bulutsuzluk16

Günaydın herkese.Avon Perceive kullanan bir bayana ne almalıyım arkadaşlar fikri olan varmı? Çok takıntılı olduğu için kullandığı kokusuna yakın bulmalıyım ki beğendirebileyim.Daha önce yakın olduğunu tahmin ettiğim İssey Miyake bayan aldım beğendiremedim maalesef.Var mı yardımcı olacak, öneride bulunacak ?
    günaydın kardeşim shesideo zen parfümü var beğenmeyen pek yoktur eşimde severek kullanır bu parfüme yakın versace cristal ve bulgari cristal var bunlardan birinede bakabilirsin

Paur homme 2 ile laytonu takas edermisiniz

|
    |

Sauvage ile royali takas edermisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eünal -- 17 Ocak 2020; 11:46:27 >
    |
    |
    kory_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Chanel Parfum
    Chanel Allure Homme Sport
    Prada L'homme

aklımda bunlar var üniversite öğrencisine hangisini tavsiye edersiniz.

Bir de chanel parfum versiyonu ilkbahar yaz da kullanılabilir mi ?

ch men prive'ı herodun daha yumuşak hali diye tanımlayan olmuş aramalarda gördüm, sence nasıl abi?

birde kullanan arkadaşlar ch men prive yayılım ve farkedilirlik konusunda tecrübeleri paylaşabilirseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esalvarci -- 17 Ocak 2020; 14:47:1 >
    |
    |
    Bonobo643 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

abi allure homme sport güzel bi yeşil limon kokusuyla birlikte çok hoş. orjinalinden biraz yoğundur bu koku. bana göre fresh denebilecek ve üniversite öğrencisine yakışacak bi parfüm.

chanel parfum de aynı şekilde misket limon tarzı bi limon var içinde sanırım, yumuşak kokusu var. ferah bi kokudur.

kokuların mevsimlerine vs. fragrantica üzerinden bakıyorum ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esalvarci -- 17 Ocak 2020; 15:6:41 >
    |
    |
    _Peace_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
    0 Mesaj

Vallaha hiç alakaları yok.CH Men Prive ;deri,viski,kakule ve tonka fasulyesinin domine ettiği en çok övgü alan parfümlerimden.Kendini çok uzağa iten bir arkadaş değil,ancak yakın temaslarda oldukça farkedilen bir koku.Kendi deneyimlerim bu şekilde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Er
    0 Mesaj

Allure Home Sport ‘da baskın olan narenciye portakal,Bleu’de ise greyfurt:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 17 Ocak 2020; 15:8:33 >
    |
    |
Reklamlar
Sohbet
bankalar.org
kolayoto.com
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.