Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2345. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: _Peace_
1 Kayıtlı Üye ve 10 Misafir (2 Mobil) - 9 Masaüstü2 Mobil
5 sn
69.673
Cevap
2.048
Favori
8.310.678
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23432344234523462347
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Düşük puanladığım parfümler de oluyor aslında.Ama şu sıralar hep yüksek kalite parfümlerle meşgul olduğumdan puanlar da haliyle yüksek oluyor.Hepsi kendi tarzının en iyi parfümleri,sadece benim değil bir çok tecrübeli parfüm otoritelerinin görüşleri de bu yönde zaten.Ama bu değil ki onlar seviyor diye ben de sevmeliyim ya da ben seviyorum tam puan veriyorum diye siz seveceksiniz.Ben zaten birçoğunun kör alışa uygun olmadığını yazılarımda belirtiyorum.Benim ya da başka bir arkadaşın düşünceleri ancak bir referans olabilir.Kesin yargı olamaz.Böyle bir sorumluluk almak değil niyetim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Laytonun orta notalarinda tatlilikla beraber ud/tütsü hissediyorum bilmem katilirmisiniz. Yani sanki jubideki tütsülüğü algiladim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • handsame_ kullanıcısına yanıt
    Fragrantica ‘da yorumlarda da oud hisseden birkaç kişi olmuş.Ama bana gelmedi.Mesela ben de özellikle açılısında kahve alıyorum.Parfum hobisinin güzelliği de burada işte :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Bonobo643

Fragrantica ‘da yorumlarda da oud hisseden birkaç kişi olmuş.Ama bana gelmedi.Mesela ben de özellikle açılısında kahve alıyorum.Parfum hobisinin güzelliği de burada işte :)
    Bende açilişini havaneye benzettim :)

• handsame_ kullanıcısına yanıt
    Evet aynen Mugler’ler ve Intox’a benzer bi açılışı var doğru

• Beyler bir sorum olacak;
    Zara da cashmer4n - cor4nol ve vibrant leather oud parfumlerin orjinali ne oluyor, bilen varsa yanitlarsa sevinirim...

• Arkadaslar bu opus v nasil bir kokudur kullananlar yorumlarsa sevinirim tesekkurler...

• Elimde Creed Virgin Island Water vardır. Şunlarlan biriyle takas etmek istiyorum

- Chanel Allure Homme Sports
    - Celvin Klein One
    - Versace Pour Homme
    - Issey Miyake

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inan_ed -- 17 Ekim 2019; 22:4:57 >
  • +40 yas bay/bayan hediyelik parfüm önerisi?

• 27 yas spor bi koku
    ve genel begeniye uygun bi oneri alabilirmiyim gunluk kullanmak icin

• TIME kullanıcısına yanıt
    Lacoste red

• ukilavuz kullanıcısına yanıt
    Hocam Lacoste Red Tutaste versiyon kullandınız mı ?

Yorumlarınız neler orjinaline yakın mı ?
  • Hocam bende
    Montale - Chocolate Greedy
    Var Sana uyarsa takas edebilirim

• nucs kullanıcısına yanıt
    Kullandım orjinale baya yakın sadece yaşım biraz ilerleyip tercihlerim değiştiği için bundan sonra almayabilirim. Ama yaşı genç spor giyim insanlara gayet uyar.

• ukilavuz kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.
  • TOM FORD OUD WOOD

Parfümör:Richard Herpin
    Menşei:A.B.D
    Yıl:2007
    Mevsim:Sonbahar-Kış
    Zaman:Gece

Bana en uzun süredir listeye girmesini istediğin parfüm hangisi deseler,herhalde Oud Wood derdim.Eser’in yine güzel olması için yoğun çaba harcadığı parfümlerden Oud Wood.

Oud Notası herkesin sevdiği bir nota değil.Buradaki Oud,hani”neymiş bu oud kardeşim,bi deneyeyim şunu “ diyecekler için tam biçilmiş kaftan diyebileceğim bugüne kadar kokladığım en kolay sevilebilir Oud.Yine Creed Royal Oud ‘da yine piyasadaki en sevilebilir oud kokularından.

Oud Wood ‘da oud hayvansı ya da medikal havadan çok uzak şekilde verilmiş.Zaten parfümün ilk dakikalarından sonra kokuya hakim olan nota ouddan çok sandal ağacı.Hem de benim en sevdiğim şekliyle verilmiş,La Nuit ve dün incelediğim Layton ‘daki gibi kremamsı sandal ağacı.Sandal ağacına çok güzel bir kakule ve Gül Ağacı eşlik ediyor.İlerleyen saatlerde denkleme vanilya ve amberde ekleniyor.Vetiverde sonlara doğru etkin.

Yani Oud Wood bir Oud kokusundan çok listedeki Santal 33 ve Wonderwood gibi bir ağaç parfümü.Bu kokuları sevenler muhtemelen beğenecektir Oud Wood ‘u.Başlarda da belirttiğim gibi oud notası ile tanışmak için ise en iyi seçenek durumunda Oud Wood.

Benim ise YSL M7 Absolu ile beraber kokladığım en temiz ve güzel kokan oud parfümü,hatta Santal 33’ü tahtından ederek favori Ağaç temalı parfümüm oldu Oud Wood.

İnandırıcı olur olmaz bilmiyorum ama ben Oud Wood ‘a gözüm kapalı tam puan veriyorum:)

Yarın:Dior Joy (Biraz da kadın parfümü yorumlayayım)

• ahmydz A kullanıcısına yanıt
    Iris cicegi. Temasi bu. Ciceksi ama agir bir esanstir. Farkli bir parfum isteyen icin iyi secenek. Bir zamanlar katar emirine ozel olarak urwtildigi soyleniyordu.

Saygilarimla.

• arkadaslar benim parfüm şişesi takıntım var orijinal parfüm şişeleri beni cezbediyor fakat hicbir yerde bulamıyorum bunları temin edebilecegim bi yer var mı ? benzer olsa da olur
  • Bleu de Chanel'i bitirdim ve onun yerini alacak bir parfüm arayışına girdim. Aynı zamanda kışlık en az bir parfüme de ihtiyacım var. Gözüme layton'ı kestirdim. Dışarıdaki havaya göre daha sıcak bir ortamda oldukça hareketli bir işim var orada kullanacağım. Baymaması önemli kısacası. Bdc işini iyi yaptı fakat sıkıldım kendisinden. Kör alış yapacağım zira vaktim yok. Kışlık olarak da hb bottled intense veya 212 vip düşünüyorum. Önerilerinize açığım.
  • voodoo child kullanıcısına yanıt
    Voodo child arkadaşımızın yazdıklarına bende katılıyorum,bonobo 643 abimiz sanırım niş parfümleri daha çok seviyor ve bu nişler tasarım parfümlerine göre daha karmaşık daha zor ve kör alışa fazla uygun olmuyyor.Elbette koku zevklerine saygı duyuyorum,fakat bir amber nuit,amouage lyrıc man,kinski tarzı kokularla dolanmak istemezdim.Önceden niş parfümlere çok ilgi duyardım ama benim için riskli ve kolay olmadığını gördüm.Bu aralar designer parfümlerine merak sardım.Ayrıca parfümlerin içeriği ve yorumları hakkında Fragrantica dan ve Youtube den Burak Sönmez abimiz var çok kibar,beyefendi ve parfüm konusunda çok bilgili.Burak Sönmez Parfüm yazarsanız karşınıza çıkar.Herkese selamlar saygılar.

• 
Sayfa: önceki 23432344234523462347
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.