Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2343. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
69.710
Cevap
2.051
Favori
8.320.201
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23412342234323442345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cevabınız için teşekkürler hocam.

Bilmediğim için soruyorum kusura bakmayın.

Parfüme tatlılığı veren vanilya mıdır ? Yani tam olarak hangi esans tatlılığı verir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bonobo643

Tatlı kokularla ilgili problemim yok aslında.Bu Invictus,Eros,One Million tayfasıyla var.Bana çok yapay geliyor hepsi.Yani ne kadar tatlılığa tahammül ediyorsunuz bilmem lazım öneride bulunmadan önce
    layton yorumunu bekliyorum hocam. Sanırım yeni bir yıldız doğuyor...
  • Bugün parfum de marly layton ile beraberdik size bolca selamı var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar bir parfum var biraz populer. Bayagi sentetik, yapay ve hafif odunsu(belki de fresh spicy) kokuyor. Kaliciligi ve projeksiyonu muhtemelen guclu, kullanan kisinin arkasinda havada bayagi kokuyor.

Ara ara bu parfume denk geliyorum, en son sordugum kisi zara parfumu oldugunu soyledi ancak zara'da boyle bir parfum bulamadim arkadaslar.

Kirke olabilir mi?

Bulana ayni parfumden bir sise hediye edecegim

• nucs kullanıcısına yanıt
    Parfümden parfüme değişir tatlılık veren unsurlar.Vanilya evet bunlardan biri.Bunun dışında Amber,Tonka Fasulyesi,Benzoin,kakao,tarçın ve kakule gibi tatlı baharatlar,tatlı kullanılmış meyveler,bal vb. notalar tatlılığı arttıran notalardan bazıları...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ria Punkcat R kullanıcısına yanıt
    Zara’daki Savauge klonu olabilir.

• Merhabalar,
    Pull and Bear giyim. markasının POTION ve Golden Rose un Mantra Noir i birbirine çok benzetiyorum, odun turunç karışımı ikiside.. Fakat bu parfümleri esinlendigi asil orjinal kokuyu merak ediyorum, bilen yardımcı olsun ltf. Yada bunlara benzer önerileriniz? Tsklr

• Ria Punkcat R kullanıcısına yanıt
    Anlattığına göre direk Sauvage diyesim geliyor.

• tilgaz kullanıcısına yanıt
    Fragrantica ‘ya baktığımda Potion adlı parfümün Dolce Gabbana Pour Homme 1994 üretiminin klonu olduğunu gördüm.Bu versiyonda tütün oldukça ön planda.Listede Dolce Gabbana Pour Homme 2012 üretimi var ancak bu versiyonda tütün daha geride,kokuya lavanta daha hakim.İsterseniz listedeki versiyonu deneyebilirsiniz

• Bugun yagmurlu Antalya havasinda lddm ile beraber yolculugumuzun yaklasik 14. Saatindeyiz. Eser yine bir bomba yaratmis ama yogun, agir, kalici koku istemeyen bu parfume yaklasmasin. Yas sececek bir parfum. Tarz olarak christian ve cherguinin listwden kalkan parfumu ile ayni. Daha once de soylenmisti bonobo tarafindan. Tutsunun arkasindaki notalar ile ice donuk ama her nefeste farkli bir esansin geldigi kimisi icin imza parfumu olacaktir. Eser eminim ki yine bu parfumu ustaligini konusturmak ici yapmis. Yanliz nis parfum kaderi paylasabileceginden bu tarz parfumleri isteyenler kacirmadan bir denesinler.

Saygilarimla.

• Antikaruh kullanıcısına yanıt
    Egoiste platunium, xeryus red, bvulgari black, ch212 vip, ch men, epic gibi parfumleri deneyebilirsiniz.

Saygilarimla.

• eiskent E kullanıcısına yanıt
    Parfümün tam adı nedir hocam?

• kcihank K kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/ExternalLinkRedirect?url=https://www.ozelparfum.com/andy-lair-des-lddm

• Florabotanica

Ferah, çiçeksi, temiz ve yeşilimsi bir koku. Bugün kullandım ve kendimi koklayıp durdum resmen, çok beğendim. Çiçeksi koku sevenlere şiddetle tavsiye ederim 👌🏻

• AnasonKokusu A kullanıcısına yanıt
    Nane mi kokuyor daha cok?

• Arkadaşlar mesela kış mevsimi için 5-6 tane parfümü olanlar bütün kış boyunca aynı parfümü mü kullanıyor yoksa her hafta veya yerine göre sürekli değiştiriyor mu ?

Sürekli parfüm değiştirirsek insanlar tarafından dalga konusu olur muyuz ?
  • nucs kullanıcısına yanıt
    Ben değiştiriyorum. Dalga konusu olmadım aksine bak bu daha iyiymiş öncekine göre veya şu daha çok yakışmış tarzı geri dönüşler aldım.
  • eiskent E kullanıcısına yanıt
    Tşk ederim.

• %99 dolulukta Amouge Opus V takaslıktır.

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!)
    Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Pacino -- 16 Ekim 2019; 23:37:0 >
  • PARFUMS DE MARLY LAYTON

Parfümör:Hamid Merati-Kashani
    Menşei:Fransa
    Yıl:2016
    Mevsim:Sonbahar-Kış-İlkbahar
    Zaman:Gündüz-Gece

Bir senedir listeye eklenmesi için Eser’in adeta başının etini yediğim Layton ile beraberdim bu akşam.

Layton’u üzerime ilk sıktığımda kakule-lavanta ve narenciyeler karşıladı beni.Hatta buradaki kakule kullanımını Kilian Intoxicated ‘a bezettim.Sanki kahveyi çağrıştıran bir havası var kakulenin.Açılışı güzel ve sanki birazdan olacakların habercisi adeta.

İkici bölüm ise aşık olunacak kadar güzel.Vanilya,Yeşil Elma,Sandal Ağacı hakim bu bölümde.Sandal ağacı tıpkı La Nuit ‘de olduğu gibi kremamsı bir hava verirken,Yeşil Elma Layton’a hem ferah bir hava veriyor hem de Vanilya ile birleşerek Hugo Boss Bottled serisini akla getiriyor.

Üçüncü bölümde ise yasemin ile gelen hafif bir çiçeksilik de mevcut.

Notaları bir kenara bırakıp,aklınızda bir resim oluşturmak adına nasıl koktuğunu size tarif edeyim.YSL La Nuit’in kremamsıliğı üzerine Boss Bottled inşaa edilmiş gibi.Tabii ki ikisinden de kaliteli.Meyveli,baharatlı ve vanilyalı.. Bir sonbahar-kış erkek parfümünden daha ne istenirki ...

Müthiş çekici,dinamik ve mutlu eden bir kokusu var Layton’un.Tatlılık çok dengeli verilmiş.Hem klasik hem gündelik giyime,her yaşa,hemen her ortama uyum sağlayabilecek,sıcak yaz günleri hariç tüm mevsimlerde kullanılabilecek versatil bir parfüm Layton.

Girdiğiniz ortamda farkını belli edecek ,övgüleri kolaylıkla toplayabilecek,kolay sevilebilir bir parfüm.

Siz iyisi mi hemen bir Layton sipariş edin.Bana sonra bir ara teşekkür edersiniz.

İncelememi bitirirken,Eser ‘e bu parfüm ile ilgili teşekkür ederim.Bu parfümü bu fiyata sunabilmek için nasıl fedakarlıkla çalıştığını biliyorum.Umarım emeklerinin karşılığını alır ve bu parfüm listenin yıldızı olur.Olmaması için bir sebeb yok çünkü.

Yarın:Tom Ford Oud Wood

• 
Sayfa: önceki 23412342234323442345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.