Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2338. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
69.685
Cevap
2.047
Favori
8.314.089
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23362337233823392340
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kalicilik tutasteye degil koku profiline bağli olarak degişir.Sauvage alin bakalim 4-5 saat mi kalıyor 4-5 gün mü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10-12 ay önce yorumlara güvenip aventus dumansı almıştım 50 TL ye şimdi bitmek üzere ama hiç beğenmedim bana uymadı büyük ihtimalle veya o dönemki koku öyle denk geldi. dumansıdan daha çok toz gibi kokuyor ve kimse de beğendiğini söylemedi.

şimdi 2 tane çok tutulan ve kalıcı parfüm almayı düşünüyorum, invictus ve hugo boss olabilir. kışlık ve genç işi olarak önermek isteyen varsa bekliyorum.
  • Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    Hem beğenmediğinizi söylüyorsunuz hem de parfümü bitiriyorsunuz. Maşallah hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mtoyanik kullanıcısına yanıt
    hocam beğenerek kullanamadım yani koku olsun diye sıktım
  • Paco Rabanne - 1 Million [1.M]
    Dior - Homme intense [PR7] 50 tl
    Burberry Classic
    Dior - Sauvage
    Beyler hangisinin kalıcılığı ve orjinalliği daha iyi hangisini almalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hfbroken -- 14 Ekim 2019; 18:51:56 >
  • esalvarci kullanıcısına yanıt
    ekşide çok övmüşler alayım dedim.
  • sabaha karşı 4-5 arası sipariş verdim. hala paketleniyor gözüküyor.
  • Günün Parfümü:Andy Teur L’Air du Desert Marocain

• Gelen parfümleri yorumlayayım 4 adet sipariş etmiştim

Nautica Voyage : Hem sucul hem doğal hem kalıcı hem farkedilir koku güzelliğini tartışamam ama. Değişmez siparişim Puan 10/10

Hermes Nil : Bu parfüm resmen doğallık bağ bahçe kokuyor tam birşeye benzetemiyorum ama dışarda birbirine benzer parfümlerden değil tamamiyle farklı bir koku.Sizden bu kokuyu alan başkasında kolay kolay bulamaz yani :D sırf arada sıkmak için aldım kapalı ortam kokusu kimseyi boğmaz. Puan 10/7

DG The One : İçeriğine bakmadan direk forumdaki ve youtube'daki yorumlara göre aldım. Yok beğenemedim 1 million , invictus tarzı tatlı kokulardan gibime geldi ama güzel bir giyim ile kendisine baktırabilir :) bu tarz sevenler deneyebilir.

Gumin : çiçek ve turunçgil kokuyor issey miyake sevenler deneyebilir.

TESTER : invictus legend - eski invictus avrupa vardı invictusun tatlı hali ona benzettim ama bana göre değil burnumu çabuk yordu ben iltifat istiyorum diyenler alsın.

Bayağıdır iyi kokuymuş diyeceğim bir parfüm çıkmadı. Dior Homme İntense'den sonra tatlı parfümleri beğenememeye başladım en son " bald afrique " beğenmiştim prive iken şuan 25 tl denemeyenler deneyebilir duştan çıkmış bi hava veriyordu bana.onun dışında fazla konuşulmuyor ama fico listede gizli hazinelerden öneriririm.yapay tatlılığı olmayan farklı koku önerebilcek arkadaşlar varsa açığım.( çok baharatlı , çok tatlı ve sivri kokular burnumu yoruyor hiçbir zaman encre noire, burberry classic , tuscan , black afgano tarzı falan kullanamam sanırım ) ona göre öneri yaparsanız sevinirim.
  • crux07 kullanıcısına yanıt
    Genelde akşam 19.30'da siparişler yola çıkıyor toplu dağıtım olduğu için. Zaten o esnada Yurtiçi kargodan mesaj geliyor kargonuz yola çıkmıştır diye

• bu haftanın testeri nedir acaba
  • Tam da benim “Her parfüm kör alışa uygun iken aynı zamanda kör alışa uygun değildir “ önermemi destekleyen bir yorum olmuş bu hocam .Yani listenin kör alışa en uygun denilebilecek,en güvenli parfümlerinden bir yani The One begenilmeyebiliyor. Yüzde 99 oranında kör alışa uygundur desek bile yüzde 1 çıkabiliyor.Bu da çok doğal çünkü koku işi oldukça subjektif birşey.Yani güvenli ve kör alışa uygun diye aldığınız bir parfümü beğenmeyip,olumsuz yönde yorumlar alan zorlayıcı bir koku size daha çok hitap edebilir arkadaşlar.O yüzden kör alıştan çok korkuyorsanız herhangi bir yerde kokusunu denemeden parfüm satın almayın.Ya da benim gibi vurun kör alışın gözüne:)

Bu arada hocam siz yine de The One ‘ı bir kenera atmayın.O saydığınız arkadaşlardan daha kaliteli ve oturaklı kokan bir arkadaş olup kullandıkça sevme ihtimaliniz yüksek bir seçenektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bonobo643

Tam da benim “Her parfüm kör alışa uygun iken aynı zamanda kör alışa uygun değildir “ önermemi destekleyen bir yorum olmuş bu hocam .Yani listenin kör alışa en uygun denilebilecek,en güvenli parfümlerinden bir yani The One begenilmeyebiliyor. Yüzde 99 oranında kör alışa uygundur desek bile yüzde 1 çıkabiliyor.Bu da çok doğal çünkü koku işi oldukça subjektif birşey.Yani güvenli ve kör alışa uygun diye aldığınız bir parfümü beğenmeyip,olumsuz yönde yorumlar alan zorlayıcı bir koku size daha çok hitap edebilir arkadaşlar.O yüzden kör alıştan çok korkuyorsanız herhangi bir yerde kokusunu denemeden parfüm satın almayın.Ya da benim gibi vurun kör alışın gözüne:)

Bu arada hocam siz yine de The One ‘ı bir kenera atmayın.O saydığınız arkadaşlardan daha kaliteli ve oturaklı kokan bir arkadaş olup kullandıkça sevme ihtimaliniz yüksek bir seçenektir.
    Zaten parfüm kötü değil , ben beğenmedim. yıllardır ala sata biraz seçici oluyoruz sanırım :D bu arada kör alış bu işin kumarı , eğlencesi kör alış yapmasam internette yorumunu okuyup beğenmiyeceğim parfümleri kör alışla alıp denedim beğendim. bazı parfümler oluyor şişe şişe kullanırım dediğin bazılarıda iyi hoşsa bile olmasada olur şeklinde oluyor . ben ilk seçeneklerdekinden arıyorum :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakanizm

50 TL'lik Memo ve Aventus'u denedim.

Her ikisi için de kullanabileceğim kelimeler "Temiz" ve "Kaliteli"

Aventus, 100'lük Nirvana'ya çok benziyor.
    Memo için söylenen "şampuan" kokusunu alamadım. Ama hiç rahatsız etmeyen güzel/temiz bir koku.

Memo, çiçeksi
    Aventus meyvemsi

Her ikisi de genel beğeniye uygun. Risksiz.

Aventus'a 10 puan verirsek Memo'ya da 9,9 verebiliriz.
    25 lik aventusu mu denediniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ürünler geldi teşekkür ederim (siteden sipariş verdim)
    Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) .

• Paco Rabanne - 1 Million [1.M]

Dior - Homme intense [PR7] 50 tl

Burberry Classic

Dior - Sauvage

Beyler hangisinin kalıcılığı ve orjinalliği daha iyi hangisini almalıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: inferno52

Ürünler geldi teşekkür ederim (siteden sipariş verdim)
    .
    Ben 7'li paket almıştım hepsi siyah pakette geldi. Beyazın ne özelliği var
  • Bir farkı yoktur hepsi 25tl lik olanlardan. Bende 7 adet alıcaktımda düşündüm zaten 3ü benim bitene kadar bi kaç ay geçer düzenli sıkmıyorum :) bitince begendiğime göre tek üründe alabilirim ben deneme amaçlı ve forumdakilerin yazdıgı deyimle kör atış yaptım :)

• 18 yaşında esmer 1.87 boyunda bir delikanlıya ağır olmayan hoş ve fresh hangi kokuları önerirsiniz daha önce allure home sport kullanmış memnun kalmıştım :)

DÜŞÜNDÜĞÜM LİSTE:

1)Armani - Stronger With You [YOU]
    2)BLUE DE CHANEL
    3)ACQUA Dİ GİO
    4)Carolina Herrera 212 ViP MEN [ViP] STOKTA YOK

Kör alış listem bu arada yardımcı olursanız sevinirim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamza1023 -- 15 Ekim 2019; 16:34:52 >
  • 2 seçenek olarak,
    Dior homme intense (50tl) (güzel yorumlardan etkilenip kör alış olarak seçtim)
    Bulgari aqva marine (deniz teması olduğu için)
    belirledim.

One milliondaki ciceksiligi sevemedim. Terre dhermesdeki olgunluğu ve gizemi seviyorum. Fico di amalfideki yosun, su havasına bayılıyorum. Tütün havasını sevemiyorum. Sectiklerim uygun olur mu veya önerebileceginiz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sub_v -- 14 Ekim 2019; 22:56:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23362337233823392340
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.