Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2329. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
69.601
Cevap
2.048
Favori
8.293.799
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23272328232923302331
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: analisty

crd yerine yeni kodlu aventusu öneririm 50 tl ama orjinaline en yakını
    Hocam onu da çok düşündüm ama 50 tllik olanı daha meyveli diyorlar. Sizce hangisi daha hoş ve maskülen kokuyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lagertha Lothbrok kullanıcısına yanıt
    Icinde seker olmayan en ilginc esanslardan biri Amuage Epictir.

Saygilarimla.

• Merhaba arkadaşlar. Kışlık parfüm arayışım devam ediyor. Herod almıştım kötü diyemem ama içime sinmedi.
    Şuan Pure Havane düşünüyorum ama kararsızım.
    20 yaşındayım ve beyaz tenliyim. Kör alım yapıcam. Tavsiyelerinizi bekliyorum. :)
  • ykpumtt Y kullanıcısına yanıt
    Herod’un içinize sinmeme nedenine göre Havane ‘ın size uygun olup olmadığını söyleyebilirim:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bonobo643 kullanıcısına yanıt
    Kokusu beklediğim gibi çıkmadı. Özellikle ilk sıktığımda sanki tütün kolonyası gibi kokuyor. Tam neden içime sinmediğini ifade edemiyorum açıkcası. :) Pure Havane'de tütün parfümü ama onda tütün nasıl acaba? Ya da daha farklı bi koku arayışı içerisindeyim.
    Tütün sevdiğinize emin misiniz??:)

Değilim sanırım. Yani tam olarak nasıl bi koku arıyorum ondan da emin değilim. Küçük bir ilçede yaşadığım için test etme imkanımda pek olmuyor. Kör alım için uygun önerileriniz var mı acaba?
    Tütüne giriş niteliğinde Dolce Gabanna The One deneyebilirsiniz.İceriginde tütün olmasına rağmen baskın değil ve kör alışa en uygun parfümlerden

Sağolun. Biraz daha araştırayım en iyisi.
  • Dostlar ben eskiden tek orjinal parfüm kullanırdım sadece özel akşamlarda dışarı çıkarken sıkardım.
    Yazın tesadüfen Boyner de Sauvage denedim parfüm hobim başlamış oldu.
    Malum fiyatlar çok pahalı olduğu için buradan almaya başladım zaten kalite gayet iyi.
    Fakat şimdiden evde 6 tane parfümüm oldu.
    Ekim ayında 7 parfüm daha sipariş vereceğim.

Buradaki deneyimli kişilerin 20-30 tane parfümü var.

Bu parfümleri kullanarak nasıl bitireceğiz ?

Her gün sıksak bile bitmesi yılları bulabilir.
  • bjkahmet kullanıcısına yanıt
    Çok eskiden vardı listede kalktı pek tutmadı sanırım

• siparisi nasil veriyoruz yada kime veriyoruz ?

• nucs kullanıcısına yanıt
    Bende baya var.Orjinal,tutaste karışık.Sıkarak bitmiyor eşe dosta dağıtıyorum sıkıldıklarımı.20-30 mu? Tek parfumden 20-30 tane şişesi olanlar var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JohnLocke. -- 8 Ekim 2019; 23:6:53 >
  • Lagertha Lothbrok kullanıcısına yanıt
    50 tllik olan gayet dengeli ve hoş hocam düşünmeden alabilirsiniz çevremde soranlar oluyor
  • Bugün havanın yağmurlu ve serin olmasını fırsat bilerek iki amber temalı parfümü test ettim üzerimde. Ambre Russo,Serge Luten’s Ambre Sultan,Teur LDDM,MFK Grand Soir,Tom Ford Amber Absolou ile birlikte en çok sevilen amber kokularından Dior Ambre Nuit ve Bond No.9 New York Amber bugünkü yazımın konukları

CHRISTIAN DIOR AMBRE NUIT

Parfümör : François Demachy
    Menşei: Fransa
    Yıl:2009
    Mevsim:Sonbahar/Kış
    Zaman:Gece

Ben tam bir Dior parfümleri hayranıyım.Dior Homme Sport dışında tüm parfümlerini bayılarak kullanırım Dior’un.Bugün gündüz saatlerinde firmanın pahalı ve sadece butiklerinde bulunabilecek prive serisinin Feve Delicieuse ve Bois D’argent ile beraber en sevilen parfümlerinden Ambre Nuit ‘i kullandım.Parfümün arkasındaki burun ise hayranlıkla takip ettiğim usta parfümör François Demachy.Parfüm dünyasının en iddaalı CV’lerinden birine sahip bay Demachy .Dior Homme Intense,Dior Homme Parfum,Savauge,Fahrenheit Le Parfum ,Eau Savuge Parfum gibi daha birçok kokunun mimarı bir isimden bahsediyoruz.

Üst-Orta-Alt nota verilmemiş Fragrantica ‘da zaten çok nota içermiyor ve çok da değişken bir parfüm değil Ambre Nuit.Fragrantica ‘da sıralanan notalar;Amber,Türk gülü,Pembe Biber,Bergamot ve Greyfurt.

Parfümü sıktığımda ilk gelen notalar narenciyeler ve amber oldu.Açılışı güzel ama çok etkileyici değil.İşte ne olduysa ondan sonra oldu.Açılıştan sonra ortaya çıkan pembe biber ve sıcacık amberin uyumu ve onlara arkadan Türk gülünün verdiği destek beni sımsıkı sarmaladı ve parfümün sonuna kadar beni bırakmadı.Bu kadar az nota ve görece tekdüze yapısına rağmen bir parfüm nasıl bir an bile sıkıcı ve basit kokmaz ?Tek kelimeyle enfes,kadife gibi pürüzsüz bir harman yakalamış yine Bay Demachy .

Forumda bu kadar gözardı edilmesi ise büyük haksızlık.O saldırgan olmaktansa,davetkar havada sakin bir parfüm.İnsanların yakınınıza gelip sizi koklamak isteyeceği cinsten.Bu parfüm sayesinde Spicebomb ‘u sevmemin ana sebebin pembe biber olduğunu farkettim.Oradaki pembe biber kullanımı da enfes çünkü.

Özetle bir designer kadar genel beğeniye yakın olmasa da niche/yarı niche ‘ler arasında en güvenli seçeneklerden biri Ambre Nuit.Baştan aşağı klas bir koku.Bir şekilde mutlaka deneyimleyin

BOND NO.9 NEW YORK AMBER

Parfümör:?
    Menşei:A.B.D
    Yıl:2011
    Mevsim:Sonbahar/Kış
    Zaman:Gece

Aldığım parfümlerin %90’ı kör alış olmasına rağmen birkaçı dışında genellikle memnun kaldığımı yazılarımdan farketmişsinizdir.Bunun nedeni genellikle notalara ve incelemelerine bakıp üç aşağı beş yukarı ne ile karşılaşacağımı bilmemdir.Bond No.9 ise bugüne kadar belki de beni en ters köşeye yatıran parfüm oldu diyebilirim.

Notalara bakıp Amber,Gül,Oud ve özellikle Mür ‘ü gördüğümde Amouage tarzı reçinemsi,sıcak,dumansı bir koku koklayacağımı düşünmüştüm.

Parfümü ilk sıktığımda ise daha önce hiç deneyimlemedigim bir amber ile karşılaştım.Klasik sıcak/ılık amberden çok farklı tarzda soğuk hatta neredeyse ferah diyebileceğim bir amber/gül kombosu vardı karşımda.Buradaki kullanımı her ne kadar yaratıcı bulsamda Ambre Nuit ‘deki amber kullanımı benim zevkime daha uygun .

Yine Ambre Nuit ‘de olduğu gibi sade bir kompozisyon tercihi yapılmış New York Amber ‘de.Amber ve Gül parfümün başından sonuna kadar kokuyu domine ediyor.Çok hafif oud ve safran da hissediliyor.Serin başlayan parfüm zaman geçtikçe biraz daha ılık bir yapıya kavuşuyor zaman geçtikçe.Yani sözün özü çok değişmiyor kokusu New York Amber ‘in.

Alışılmışın dışında sportif ve dinamik bir yapısı var parfümün.Performansı,özellikle yayılımı oldukça başarılı.

Özetle iki amber parfümünden Ambre Nuit ‘i ben daha çok beğendim.Ama iki parfüm de denemeye değer.

Ambre Nuit daha klas,daha baharatlı,daha olgun ve karizmatik iken New York Amber daha kendini hissettiren,daha genç ve dinamik bir parfüm.

Yarın:Nasomatto Black Afgano

• nucs kullanıcısına yanıt
    Bir yerden sonra konu kullanabilme/bitirebilme sorunsalının çok ötesine geçiyor.Artık görkemli ve çok lezzetli görünen bir açık büfe ‘ye girmiş bir çocuk gibi ilginizi çeken herşeyi tatmak,deneyimlemek istiyorsunuz.Tabi siz benim kadar delirmek zorunda değilsiniz:)

• quote:

Orijinalden alıntı: nucs

Sevgili dostlar,

2 tane sorum var cevaplarsanız mutlu olurum.

1) Eser hoca 3 tane pahalı Aventus üretti : Ananas - Dumansı - Nirvana

Ananas ile Dumansı'yı anladık fakat Nirvana 'nın ne gibi farkları var bu 2 parfümden ?

2) Eser hocanın parfümlerini çantada taşıyabilmek için küçük şişelere doldurmak istiyorum ağızlarını nasıl açabilirim ?
    İlk soruna cevap veremeyeceğim hocam çünkü daha 1 kere sipariş verdim eser hocamdan o yüzden creed aventus serisi hakkında detaylı bilgiye sahip değilim
    2. soruna gelirsek benim şahsi tavsiyem bildiğimiz üzere bir çok parfüm şişesi hiç bir şekilde açılmaz. Açarsanda o parfüm şişesi çöptür bir çok parfüm şişesi böyledir. Aynı durumu bende düşündüm çünkü dışarıda 4 saatte bir parfümümü yenilemem gerekiyordu. Ve bunun için cep şişelerine doldurmam gerekiyordu. Sana tavsiyem nette satılan bu altından dolan cep şişelerine bulaşmaman ben baya bir yorum okudum onlarla alakalı almadım ama alt dolum yerinden kaçırdığı parfümün kendi kendine azaldığını söylüyorlar. Onun yerine çözümü sunayım sana al bir şırınga kır ucunu parfümün fıs yerine bastırarak basınçla kendine çek ve kendi cep parfüm şişene doldur. Çünkü parfüm ne kadar kalıcı olursa olsun dışarıda illaki yenilemen gerekiyor 4 saate bir. Bu işin kızı erkeği yok yani erkeklerde parfüm yenileyebilir. Bununla alakalı videolar internette bulunmaktadır. Bende eser hocamın parfümlerinden oldukça memnun kaldım önümüzdeki ayın sonuna 2. siparişimi vermeyi düşünüyorum :)
    Reis tam zamanında oldu bu yorum. siparişlerim içindeydi. merak ediyorum bende. umarım severim bende. yorum için teşekkürler.
  • usorguncu kullanıcısına yanıt
    Hangisini aldınız Ambre Nuit mi,NY Amber mi??

Ambre Nuit

• 
Sayfa: önceki 23272328232923302331
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.