Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2327. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Kira Kozo , Huntergrk
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 18 Misafir (6 Mobil) - 13 Masaüstü7 Mobil1 Android
5 sn
69.709
Cevap
2.049
Favori
8.319.253
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23252326232723282329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Spiariş ile gelen Aventus (50 TL) testerı denedim ve sadece şunu söyleyeceğim; MUAZZAM! Bir çok imitasyon kokladım, bu gelen testerdaki ile alakaları yok. Parfümden çok anlayan biri değilim ama kesinlikle kaliteyi hissettiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inan_ed -- 7 Ekim 2019; 15:48:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: inan_ed

Spiariş ile gelen Aventus (50 TL) testerı denedim ve sadece şunu söyleyeceğim; MUAZZAM! Bir çok imitasyon kokladım, bu gelen testerdaki ile alakaları yok. Parfümden çok anlayan biri değilim ama kesinlikle kaliteyi hissettiriyor.
    Hocam kokuyu size zahmet biraz anlatabilir misiniz? Daha çok ananas mı kokuyordu yoksa dumansı bir koku mu vardı?

• Hergün aynı sorular soruluyor.Bu sorularin cevabı daha önceden verildi.Dumansi aventus ve ananaslı aventus kalkti.İkisinin karişimi yeni aventus geldi.Şişesi değiştigi icin 60tl den 50 ye düştü.Ayriyetten de nirvana olacak.Suan stokta yok.Yani yeni aventus aslinda cok da farkli bir şey değil.Dumansi ve meyveli olanlarin birleşimi

• quote:

Orijinalden alıntı: JohnLocke.

Hergün aynı sorular soruluyor.Bu sorularin cevabı daha önceden verildi.Dumansi aventus ve ananaslı aventus kalkti.İkisinin karişimi yeni aventus geldi.Şişesi değiştigi icin 60tl den 50 ye düştü.Ayriyetten de nirvana olacak.Suan stokta yok.Yani yeni aventus aslinda cok da farkli bir şey değil.Dumansi ve meyveli olanlarin birleşimi
    Teşekkür ederim hocam cevap için. Birçok sayfaya baktım ama göremedim. Bir de ananaslı yazıyordu sitede. Burda ise sadece YENİ yazıyordu. O yüzden anlam verememiştim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egemi -- 7 Ekim 2019; 13:16:39 >
  • Buradan Eser Bey'e teşekkürler eksik olan ürünümü hemen tedarik etti.
  • Kokunun orjinalini daha önce kokladınız mı hocam ?
  • JohnLocke. kullanıcısına yanıt
    Nirvana ananaslı aventus olmuyor mu zaten ?
  • nucs kullanıcısına yanıt
    Hayır.Ananasli ve dumansi olarak iki tane 60 lik birleşti 50 tllik yeni oldu.Nirvana hala var.Ananas veya dumansi ayrimi yok.Koku olarak da meyveli başlayip kisa surede dumansi oluyor

• Arkadaşlar merhaba, öneri ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.

4 ay önce Eser hocadan "Abercrombie & Fitch - Fierce [ABR] ve Dior Hommie Intense" aldım. Aberin kokusunu aslında beğeniyor olsam da kalıcılığını çok ama çok zayıf buldum. Dior zaten çok ağırdı o yaz sıcağında, hediye ettim bir akrabaya, tam bayram üstüydü zaten. Orjinalini biliyorum ve kokunun kalitesinin muazzam olduğunu fakat Dior'un açık olarak benzerini daha bulamadım, bulmamda herhalde.

Şimdi geldik son bahar&kış aylarına bu sefer kör alım değil, işin ehline sorarak almak istiyorum.
    Yaşım 26, ten beyaz, saç sarı, benim için fark edilebilirlik aynı zamanda uzun ömürlülük önemli parfümde sabah işe gitmeden kullanıyorum gün içerisinde hissiyatının en azından belli bir saate kadar devam etmesini istemekteyim.

-Armani Code?
    -One Million?
    -212 Vip Men
    -Ya da daha başka?
    -Bulgari?
    - Ayrıca 55-60 yaş aralığına uyum sağlayacak bir adet en çok satılan ve kalıcılığı olan bayan kokusu önerisi alabilir miyim annem için?

- Bu arada tek alım yapacağım ya da maksimum 2. Sizleri hayretle takdir ediyorum bu anlamda nasıl böyle 8-10 alıp her gün başka sıkıyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: nucs

Kokunun orjinalini daha önce kokladınız mı hocam ?
    Boyner'de kokladım ama bayatlamış olabilir ki hoşuma gitmemişti. Bence bayattı.

• quote:

Orijinalden alıntı: egemi

Hocam kokuyu size zahmet biraz anlatabilir misiniz? Daha çok ananas mı kokuyordu yoksa dumansı bir koku mu vardı?

Alıntıları Göster
    Ananas ile başlayıp, dumansılaşıyor gibi. Ama ben ananası ön planda hissetmiş olabilirim. Meyvali kokukarı sevdiğim için böyle hissetmiş olabilirim. Ama hem meyvalı hem dumansı kokuyu ilk defa tecrübe ettim kısada olsa.

• zedegex kullanıcısına yanıt
    Eyv. hocam. Teşekkür ederim. İkisini de kışlık olarak oylamışlar sitelerde. Sizin düşünceniz nedir? Black Orchid veya Tobacco Vanillie kadar ağır kokan ve yayılı yüksek bir parfüm mü acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaMoVe

Konuyu görüp yorumları okuyunca, kalitesini merak edip, deneme amaçlı 1 adet orjinal kokusunu ve kalıcığını bildiğim parfümün sipariş veriyorum arkadaşlar.

Daha sonra düşüncelerimi paylaşacağım.

Topu topu 1 parfüm 30 tl. 3-5 mesajlı üyelerin bu kadar takla atmasına gerek yok.Çok merak edende 4 tane değil 1 tane alır beğenirse devam eder beğenmezse ne ala...

Günde 4 fıs 2 ten 2 kumaş olmak üzere gün boyu bakın 5-6 saat demiyorum sabah 8 de sıktığım parfüm akşamın 6 sında hala kokuyor.

Kumaşta leke bırakmıyor, gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz.

• Sergei lutens ambre sultan 15 ml prive sisesini kokladim bu gün.

Şimdi aynısı olsa 4 şişe alir stok yaparim.

Eser hocam tekrar getirmeni bekliyoruz.

• SaMoVe kullanıcısına yanıt
    Aldiginiz parfumu de yazsaydiniz keske .En az 5-10 kisi sorar şimdi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: JohnLocke.

Aldiginiz parfumu de yazsaydiniz keske .En az 5-10 kisi sorar şimdi :)
    Bilerek yazmadım hocam.Herkesin teni farklı her koku her tende aynı durmuyor kalmıyor.O yüzden yazmadım.
  • Kesinlikle tatlı ve yayılımıda kalıcılığı da yüksek 2 parfümden bahsediyoruz. 3 fıs'dan sonrası ciddi anlamda rahatsız edici (özellikle kapalı bir ortamdaysanız çekilmiyor ve çevreye rahatsızlık veriyorsunuz) bilginize.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • erha-n kullanıcısına yanıt
    +1

• erha-n kullanıcısına yanıt
    Andry teaur Lddm deneyebilirsin listeye yeni giren. Ambre sultana benzer tarzda diyebilirim.

• TOM FORD NOIR

Parfümör:?
    Yıl: 2012
    Menşei: A.B.D
    Mevsim:Sonbahar/Kış
    Zaman:Gece

Hemen baştan söyleyeyim.Aşağıda yazacağım satırlar Tom Ford Noir ile ilgilidir.Bunu yazma gereği duydum çünkü sıklıkla Noir Extreme ve Noir de Noir ile karıştırılıyor forumda.

Her ne kadar Tom Ford parfümlerine özel ilgim olsa da Noir ‘i en sona bıraktım.Bunun en büyük nedeni bu parfümle ilgili gerek yurtiçi gerek yurtdışı forumlarda okuduğum olumsuz yazılardı.Kimine göre civet nedeniyle hayvansı,kimine göre mezarlık ve kimine göre vampir kokusuydu Noir.Geçen haftalarda Sephora ‘ya yolum düştüğünde kokladım Noir’ı ve olumsuz yorumların ne kadar haksız olduğunu anladım ve hemen listeme ekledim.Karşımda tam anlamıyla modern bir fujer duruyordu.

Fujer diyorum çünkü Tom Ford ‘un Noir ‘ı yaparken 80’lerin maskulen fujerlerinden etkilendiğini ilk spreyden itibaren hissediyorsunuz.Açılışı tam bir karakteristik bir fujer açılışı .Buruk turunçgiller ve tozlu aromatik otlar..Açılışın ve kokunun başrol oyunçusu kapranlık ve tozlu paçuli.Yine açılışta paçuliye buruk bir bergamot,kimyon ve iris çiçeği eşlik ediyor.Dior Homme serisini çağrıştıracak şekilde pudramsı iris bu kez makyaj çantası havasında değil.Kompleks ve zengin bir açılışı var Noir ‘ın.

Zaman geçtikçe kendini ilk gösteren nota Amber oluyor.Ilık bir şekilde kullanılmış amber fazla tatlı değil ama kokuyu ısıtmaya yetiyor.Amber’den bir süre sonra vanilya kendini gösteriyor.Ancak gurme tarzı bir vanilya değil bu.

Başta da söylediğim gibi paçuli parfümü hiç terketmiyor.İsminin hakkını verircesine baştan sona karanlık bir havada seyreden Noir ‘a bu havayı veren de paçuli zaten.Ara ara gül de kendini hissettirmekte ancak menekşe kadar güçlü değil.

Özetle olgun,lüks,sofistike ve kapkaranlık kokan bir parfüm Noir.Gündüz ve spor giyimle üzerimde sakil durdu kullandığım sürede.Bu haliyle tam bir gece kokusu.Oldukça maskulen bulduğum Noir ‘i pudralı iris ve deri birlikteliği açısından zaman zaman Dior Homme serisine ,zaman zamansa Fahrenheit ‘a benzetsem de bu benzerlikler minimal düzeyde.Tarz olarak ise en çok listeye yeni eklenecek olan Narciso Rodriguez For Him’e benzettiğimi söyleyebilirim.

Yarın:Dior Ambre Nuit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bonobo643 -- 7 Ekim 2019; 23:56:20 >
  • 
Sayfa: önceki 23252326232723282329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.