Şimdi Ara

Açık Parfümde Orijinal Notalar.. [Tutaste] (Maximum Kalite.!) (2325. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
69.685
Cevap
2.047
Favori
8.314.111
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
608 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23232324232523262327
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elinde Irish Leather olup da takas ya da satmak isteyen özelden yazabilir.
  • Bonobo643 kullanıcısına yanıt
    Killian black to back cok yogun bir parfumdur. Dikkatli kullanim gerektirir. Ofise birakip orada kullanayim denilemeyecek bir parfumdur. Minumum bir saat once evde 3-4 fis kullanip ise ya da katilanacak ortama o sekilde gitmek lazim.

Saygilarimla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bonobo643 kullanıcısına yanıt
    Back to black yorumunu bekliyorum abi, bende geçen siparişte almıştım bakalım sen nasıl yorumlayacaksın parfümü :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • crona C kullanıcısına yanıt
    şu listeye chanel çıkar aventus ekle al sana 4 4 lük bomba liste
  • Tigrerra kullanıcısına yanıt
    hugo boss bottled, 212 vip, aqva, sauvage edt
  • muhammetgun kullanıcısına yanıt
    vip var ben de 212 vipi diyorsan baya kalıcı tek fıs farklı yerlere sıkmama rağmen hatta. 2şer fıs sıksan daha da artar kalıcılığı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meraklıgamer -- 5 Ekim 2019; 16:15:19 >
  • Son zamanlarda Hermes alıp kullananlar var mı acaba? Orjinale yakınlık ve kalıcık konusunda bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler şimdiden.
  • Tigrerra kullanıcısına yanıt
    212 vip al ve geriye yaslan

• Vyg ile bint
    Hugo boss intence bence efsaneler

• Eser hocam parfüm aldığımızda yanında tester amaçlı gönderdiğiniz parfümlerden genel bir tester yapsanız onuda belli bir ücret karşılığında satışa sunsanız. Bizde farklı kokuları deneyimlesek güzel olmaz mı?

• emrhndgn E kullanıcısına yanıt
    On numara olur keşke yapsa sevap işler valla :))
  • Bugün saat 17 de kargoyu teslim aldım. Bir duştan sonra göreve dönerken oudwood'u kullandım. Şu saate kadar ilk izlenimin kısaca:
    Parfümü ilk duyunca ud ağacından dolayı ağır bir parfüm beklentisi oldu bende ancak kesinlikle ağır bir parfüm değil. İlk sıkınca hafif bir ud, keskin gül ağacı ve kakuleyi duyuyorsunuz bir çok nota var ama ben ayırt edemedim pek. Yaklaşık bir 15-20 dk sonra yavaş yavaş kremamsı sandal ağacı kokusu beliriyor ve keskin gül ağacı geri plana çekiliyor. Bu dakikadan sonra parfüm çok güzel bana göre. Yayılımı çok yüksek bir parfüm değil. Ağır bir parfüm hiç değil. Kışın bu parfüm kabana sıkılarak veya daha resmi bir giyim ile kullanımı daha uygun gibi geldi bana. Spor giyime pek gitmez.

• BACK TO BLACK BY KILIAN

Parfümör:Calice Becker
    Yıl:2009
    Menşei:Fransa
    Mevsim:Sonbahar/Kış
    Zaman:Gece

Henüz Eser’in listesinde değilken başka bir firmadan denediğim ve tatlı parfümlerle aram çok iyi olmasına rağmen katlanamadığım,elimde deneyip asla üzerime sıkma cesaretini bulamadığım Kilian firmasının belki de en popüler parfümü Back to Black ile beraberdim bu akşam.

Parfümü ilk sıktığımda Coca Cola’ya benzer bir hava karşıladı beni.Hoşuma giden bir açılıştı bu.Bu hava yaklaşık 10-15 saniye kadar devam etti.Hemen ardından parfümün ana oyuncularının burnuma hücumu başladı.Bal,tütün,vişne ve badem...Bal sevdiğim notalardan biri olmasına rağmen buradaki balı bir türlü sevemedim.Ne Herod ve Chergui ‘deki zerafeti ne de Pure Havane ‘daki sıcaklığı bulamadım bu balda.Fazlasıyla hayvansı bir şekilde verilmiş bal,rahatsız edici ölçüde kaba ve işin en kötüsü parfümün ömrü boyunca kompozisyonu terk etmiyor ve hafiflemiyor.Bu satırları yazdığım sırada tenimde 7.saati doldurmasına rağmen hala burnuma vurup beni rahatsız etmeye devam ediyor.

Hakkını yemeyeyim ara ara burnuma vuran vişne-tütün kombosu beni gayet mutlu etti.Ancak o bal mutluluğumu baltalamak için elinden geleni yaptı/yapıyor.Açık havada daha fazla keyif aldığım BTB,kapalı alanda aynı keyifi vermedi bana.Yani garip bir parfüm bir vişne-tütün geliyor burnunuza,bir bal...Memnuniyet ve memnuyetsizliği bir arada yaşatıyor.

Performansı ise oldukça iyi.Perforamnslı koku arayan arkadaşlar değerlendirebilirler.Soğuk ve dışarısı ortamlarda kullanmanın daha yerinde olacağını düşündüğüm BTB ,tam anlamıyla bir gece parfümü.

Bu sefer daha kullanılabilir bulduğum Back to Black ‘e puanım düşük olacaksa da daha sonraki kullanımlarımda ısınma ihtimalimde var.Asla bir sefer kullanılıp kenara atılacak bir parfüm olduğunu düşünmüyorum.Son olarak parfümü deneyimlemek isteyen arkadaşların yakından koklamaması gerektiğini,havada daha güzel koktuğunu belirteyim

Yarın:Montale Chocolate Greedy

• Parfümlerin ömürleri ne kadar bilgisi olan var mı ? Serin bir ortamda, güneş değmeden saklanan bir açık parfüm -burada eser hocanın parfümleri- kaç yıl yada ay gider ?

Ona göre bir sipariş vereceğim.
  • Kilian parfümleri sıralam:

1.Straight To Heaven - 9/10
    2.Intoxicated - 7/10
    3.Moonlight in Heaven - 7/10
    4.Back to Black - 5/10

• Antikaruh kullanıcısına yanıt
    3 yıl denilse de uygun koşullarda senecelerce kalacağini duşunuyorum

• mtoyanik kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Günün Seçimleri:Issey Miyake L’Eau D’issey / Montale Chocolate Greedy

• İyi günler önerebileceğiniz kadın parfümü var mıdır acaba deneyen arkadaşlar için ?
  • Merhaba, sth prive bekleyenlerdenim, bilginize :)

• 
Sayfa: önceki 23232324232523262327
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.